Driver kuramadım. Uzaktan yardım istiyorum

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
:cry:

Aficio MP1600 windows 7 64 bit işletim sistemine, bir türlü bu fotokopi (yazıcı) makinesini tanıtamadım.

Lüften uzaktan yardım eder misiniz?

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar\Yazıcı ekle/yerel yazıcı ekle\...

kısmından kurcalayın biraz oradan belki bir şekilde yazıcıyı tanıtırsınız yazıcı hakkında bir bilgim yok bu yüzden çok yardımcı olamayacağım.

Bi ihtimal kablodan falan bir sıkıntı yaşanıyor olabilir kablo ile bağlayınca bilgisayar yazıyı görüyor mu yani saatin yanında uyarı çıkıyor mu yeni aygıt görüldü bağlandı falan yazıyor mu?

hocam yazicinin usb taktiginizda aygit yöneticisinden gelmedi mi.? 64 bitlerde bende sorun yasamiştim driver magician cözmüştü

tarumoloji' Alıntı:
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar\Yazıcı ekle/yerel yazıcı ekle\...

kısmından kurcalayın biraz oradan belki bir şekilde yazıcıyı tanıtırsınız yazıcı hakkında bir bilgim yok bu yüzden çok yardımcı olamayacağım.

Bi ihtimal kaplodan falan bir sıkıntı yaşanıyor olabilir kaplo ile bağlayınca bilgisayar yazıyı görüyor mu yani saatin yanında uyarı çıkıyor mu yeni aygıt görüldü bağlandı falan yazıyor mu?

Bu yoldan da denedim hocam.
Kablo da sağlam. Bilgisayar görüyor ama tanımıyor.

ozgur24' Alıntı:
hocam yazicinin usb taktiginizda aygit yöneticisinden gelmedi mi.? 64 bitlerde bende sorun yasamiştim driver magician cözmüştü

Aygıt yöneticisine geliyor hocam.

Driver Magician'ı hemen deniyorum.

Hocam sizin sorununuz driver sorunu değil bence çünkü elinizde uyumlu driver var zaten. Başka bir bilgisayar ile denerseniz daha iyi anlamış oluruz. Driverleri başka bir bilgisayara kurup yazıcıyı o bilgisayara bağlamayı deneyin bir de...

tarumoloji' Alıntı:
Hocam sizin sorununuz driver sorunu değil bence çünkü elinizde uyumlu driver var zaten. Başka bir bilgisayar ile denerseniz daha iyi anlamış oluruz. Driverleri başka bir bilgisayara kurup yazıcıyı o bilgisayara bağlamayı deneyin bir de...

Windows 10 64 bit kurulu bir makinede denedim sonuç yine aynı hocam :?

Yazıcı uzmanı yok mu aramızda? :cry:

Kesin bir şeyi gözden kaçırıyorum ama ne :!:

Hocam
Aygıt Yöneticisinden kaldırdıktan sonra tekrar yüklemeyi deneyin ( bir ara böyle basit bir yolla çözüme ulaşmıştım)
:D :D :D

coook' Alıntı:
:cry:

Aficio MP1600 windows 7 64 bit işletim sistemine, bir türlü bu fotokopi (yazıcı) makinesini tanıtamadım.

Lüften uzaktan yardım eder misiniz?

Şu an aynı problemi yaşıyorum, donanımsal herhangi bir sorun yok. Lütfen yardım eder misiniz?

Sayın hocam yazıcıyı fabrika ayarlarına döndür. Aynı durum fatih projesinden verilen FS 3040 larda başıma geldi. Fabrika yarlarına döndürdük problem çözüldü.

Geri