Driver yükleme sorunu.

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar windows 7 ultimate kurdum.Samsung ml-2250 yazıcıyı, philips spc 900 nc/00 pc camera,benq 5000 series colar scanner driverlarını yüklüyorum ama aygıt yönetcisinde yüklenmemeiş gözüküyor.Birde ne yazıcı,ne camera,nede tarayıcı bilgisayarımın içinde de gözükmüyor.Hiç biride çalışmıyor.Daha önce xp kurulu iken hiç sorun yoktu.acaba bu window 7 den kaynaklanan driver hatası mı?Ne yapmak gerekiyor.Öğrenciler başımda çıktı için bekliyorlar.Yardım edersiniz çok makbule geçeçek. Diğer donanımlarda sorun yok.

biz de windows 7 kullanıyoruz, ama o tür hatalar hiç almadık hocam...

bahsettikleriniz hep usb girişli aygıtlar... usb tanımada sorun var bence.. sadece bir bilgisayarda mı bu sorun var, yoksa başka bilgisayarlarda da denediniz mi?

aysegul_' Alıntı:
biz de windows 7 kullanıyoruz, ama o tür hatalar hiç almadık hocam...

bahsettikleriniz hep usb girişli aygıtlar... usb tanımada sorun var bence.. sadece bir bilgisayarda mı bu sorun var, yoksa başka bilgisayarlarda da denediniz mi?
Hocam sadece öğretmen pcye kurdum.Diğer pclere kurulu değil.Bende anlayamadım.Driverlar kurulu gözüküyor ama çalışmıyor.Acaba bu driverlar windows 7 uyumlu mu değil?Bu şekilde olrsa xp ye döneceğim.

Hocam kurdugun işletim sistemi 32 mi 64 bit mi?

32 bitse vista driverleri uyum sağlıyor sanırım. Donanımları ureticilerin web sitelerinden 7 ya da vista driverlerini kurun.

aakcakaza' Alıntı:
Hocam kurdugun işletim sistemi 32 mi 64 bit mi?

32 bitse vista driverleri uyum sağlıyor sanırım. Donanımları ureticilerin web sitelerinden 7 ya da vista driverlerini kurun.
Hocam 32 bit.

Geri