Dünya Kodlama Haftasında Türkiye Kodluyor, Sınıflar Yarışıyor, Ödüller Kazanıyor - Kodris

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Değerli Meslaktaşlarımızı,

4 - 10 Aralık tarihlerinden Dünya Kodlama Haftasında Tükiye genelinde düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize sizleride bekliyoruz. Düzenlemiş olduğumuz ödüllü yarışmamızın detayları ve katılım hakkında bilgilere aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

https://kodris.com/hourofcode.html

upload_2017-12-1_11-10-17.png

• Beğen
Tepkiler: H_M
Güzel bir yarışma, kazanan sınıflar ve öğretmenler de bu sayede okullarında ücretsiz kodlama eğitim materyalleri kazandıracaklar

Sistem çok güzel ve kullanışlı.
Yalnız fiyat fazla geldi.
Devlet okulları için bu ücretleri öğrencilerin vermesi çok zor gibi görünüyor.
Bence Okul için tek fiyat olmalı, öğrenci ile sınırlandırılmamalı.

Sistem bir süre sonra takılıyor ve hareket etmiyor karakter,bunu aşabilirlerse ileride indirime giderler diye düşünüyorum,bende mail atmıştım aylık full sürüm tanımlamışlar,eğlenceli ama kasma olayına çözüm bulmaları lazım..

Çok kasıyor ve donmalar oluyor.
Hocam Explorer'da bende aynı sorunla karşılaştım. Chrome kullanınca takılma veya donmayla hiç karşılaşmadım.

Ayrıca yarışma olayı çok güzel. Yarışmalar çocukları motive ediyor. Sınıfların bi kısmını yükledim. Copy/paste ile excelden kolayca oluyor. Aşağıdaki Toplu öğrenci ekleme kılavuzu ile yaptım.

Okul paketi olmalı konusunda da kesinlikle haklısın ayrıca hocam.

Ekli dosyalar

• Kodris Toplu Öğrenci Ekleme Yardım Dökümanı.pdf
    955.8 KB · Görüntüleme: 14
Değerli Meslektaşlarımız,

Yarismamıza göstermiş olduğunuz büyük ilgi için sizlere teşekkür ederiz. Okullarımız adına siniflarini olusturup yarismaya katilmak icin tum meslektaslarimizi bekliyoruz.

Genel bilgi ve sınıf oluşturma ile ilgili bütün sorularınızda aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
info@kodris.com

hocam 2.dönem yapsaydınız bunu keşke ve köy okulları için daha uygun bir fiyat politikası olmalı okul paketleri vs.. teşekkürler yarışmayı incelemek isterim

hocam 2.dönem yapsaydınız bunu keşke ve köy okulları için daha uygun bir fiyat politikası olmalı okul paketleri vs.. teşekkürler yarışmayı incelemek isterim

Hocam bu tarz geri bildirimlerin yerli ürünlerin gelişmesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum, fiyat tarafında biz okul olarak aldığımızda özel imkanlar sağladılar, Kodris ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim

Değerli Öğretmenlerimiz,

4-10 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Dünya Kodlama Haftasına özel bir kampanya gerçekleştiriyoruz. Kodlama haftası bitene kadar bir yıllık üyelik bedelimizi 129 TL yerine 99 TL yapıyoruz.

Siz ve ya öğrencileriniz; Kodrisle birlikte Python dili ile kodlamaya devam etmek istiyorsanız bu kampanyayı kaçırmayın!

Unutmayın. SON GÜN 10 ARALIK!

İndirim Kodu: KODHAFTA99

İyi uğraşılmış bir proje ama fiyat bence makul değil fiyatlar sanki özel okullar düşünülerek hazırlanmış. Türkiye şartlarında bilgisayar dersleri için hiç bir okul ve veli para vermez.

Değerli Meslektaşlarımız,

Pazartesi günü itibari ile başlatmış olduğumuz yarışmamıza göstermiş olduğunuz büyük ilgi için sizlere teşekkür ederiz. Okullarımız adına siniflarini olusturup yarismaya katilmak icin tum meslektaslarimizi bekliyoruz.

Genel bilgi ve sınıf oluşturma ile ilgili bütün sorularınızda aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
info@kodris.com

Ben bugün 5.sınıflarla denedim karşılaştığım sorunları yazmak istedim.

16 bilgisayar var sınıfımızda. Her bilgisayarda 2 kişi oturuyor. İki ders saatinde 1 öğrencinin bile sahnelerin hepsini tamamlaması mümkün olmuyor. 30 öğrencinin derste tamamlaması daha da zor. Hepsinin evinde internet olmadığından evde tamamlayın da diyemedim.
Bilgisayarla iyi olmadığından sürükle bırak işlemi çok yavaş gerçekleşti bazı bilgisayarlar sürekli dondu. Yeniledik yeniden açtık derken zaman geçti.
Sayfada soldaki kod blokları bilgisayarların çoğunda kendi bilgisayarımdaki gibi tam görünecek şekilde açılmadı nedenini anlayamadım.
15.sahneden 16.sahneye geçerken öğrencilerden telefon ve e posta doğrulaması istedi

Perşembe de 7.sınıflar ile denmeyi düşünüyorum ama en önemli sorun bilgisayarların yavaşlığı malesef..

İçerik olarak güzel tasarlanmış. İmkanlar yeterli olsa bir de ücretsiz olsa code.org dan daha güzel bence.

Ben bugün 5.sınıflarla denedim karşılaştığım sorunları yazmak istedim.

16 bilgisayar var sınıfımızda. Her bilgisayarda 2 kişi oturuyor. İki ders saatinde 1 öğrencinin bile sahnelerin hepsini tamamlaması mümkün olmuyor. 30 öğrencinin derste tamamlaması daha da zor. Hepsinin evinde internet olmadığından evde tamamlayın da diyemedim.
Bilgisayarla iyi olmadığından sürükle bırak işlemi çok yavaş gerçekleşti bazı bilgisayarlar sürekli dondu. Yeniledik yeniden açtık derken zaman geçti.
Sayfada soldaki kod blokları bilgisayarların çoğunda kendi bilgisayarımdaki gibi tam görünecek şekilde açılmadı nedenini anlayamadım.
15.sahneden 16.sahneye geçerken öğrencilerden telefon ve e posta doğrulaması istedi

Perşembe de 7.sınıflar ile denmeyi düşünüyorum ama en önemli sorun bilgisayarların yavaşlığı malesef..

İçerik olarak güzel tasarlanmış. İmkanlar yeterli olsa bir de ücretsiz olsa code.org dan daha güzel bence.

Hocam Merhaba,
Internet kaynaklı sorunları bazen öğretmenlerimiz maalesef yaşıyorlar. Sürükle bırak modunda sorun yaşadıysanız öğrencileriniz kod modunda yazmayı deneyebilirler; böylece yaşadığınız aksaklığı bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Kodris kaynaklı bir sorun yaşadığınız takdirde info@kodris.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

yarışmaya 30 öğrenci ile mi katılmak gerekiyor? 12 iyi bilgisayarım var 12 kişilik sınıf oluşturmak istiyorum. 30 a mı tamamlamam gerekiyor?
sınıfların yıldız ortalaması mı alınacak? 12 kişi katılacağım için 12 ve üzeri katılan daha fazla yıldız toplayacağı için sıkıntı olur.

Son düzenleme:
bir sınıfta maksimum 30 öğrenci olabileceğine göre her öğrencide en fazla 75 yıldız toplayabileceğine göre 75*30=2250 yani bir sınıf en fazla 2250 yıldız toplayabiliyor. bu durumda da öğrencilerin etapları ne kadar sürede bitirdiklerine bakılacak dimi, yoksa en erken bitirmelerine mi bakılacak yani biz bugün bitirirsek cumartesi bitiren başka bir okulun sınıfından önde mi olacaz yoksa? @koray.kodris

16. aşamaya kadar zevkle geldim. site çok güzel okul paketi yapsanız daha çok ilgi çekecektir

yarışma girdik iyi güzelde neden doğrulama kodu isteniyor. zaten tc kimlik numarası ile giriş yapıyor öğrenci. kimisinin cep telefonu yanında değil kimisi mail adresini bilmiyor. çok amatörce yapılmış bir yarışma. daha önce sisteme giren öğrencilerim var. yarışmaya girdik mi girmedik mi hiç belli değil. keşke ayrı bir sayfa tasarlansaymış.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri