Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Dünya Kodlama Haftasında Türkiye Kodluyor, Sınıflar Yarışıyor, Ödüller Kazanıyor - Kodris

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında mevlutuzel38 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. birolgenc

birolgenc Aktif Üye

2. koray.kodris

koray.kodris Site Gezgini

Değerli Meslaktaşlarımızı,

4 - 10 Aralık tarihlerinden Dünya Kodlama Haftasında Tükiye genelinde düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize sizleride bekliyoruz. Düzenlemiş olduğumuz ödüllü yarışmamızın detayları ve katılım hakkında bilgilere aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

https://kodris.com/hourofcode.html

upload_2017-12-1_11-10-17.png

H_M bunu beğendi.
  3. mevlutuzel38

mevlutuzel38 Site Gezgini

Güzel bir yarışma, kazanan sınıflar ve öğretmenler de bu sayede okullarında ücretsiz kodlama eğitim materyalleri kazandıracaklar

4. SoNMeZ

SoNMeZ Seçkin Üye Seçkin Üye

en azından öğretmen olarak ücretsiz kullanabilmemiz gerek.

astalavista23 ve mgüneş bunu beğendi.
  5. mgüneş

mgüneş Seçkin Üye Seçkin Üye

aynen hocam ;)

6. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Sistem çok güzel ve kullanışlı.
    Yalnız fiyat fazla geldi.
    Devlet okulları için bu ücretleri öğrencilerin vermesi çok zor gibi görünüyor.
    Bence Okul için tek fiyat olmalı, öğrenci ile sınırlandırılmamalı.

7. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

Sistem bir süre sonra takılıyor ve hareket etmiyor karakter,bunu aşabilirlerse ileride indirime giderler diye düşünüyorum,bende mail atmıştım aylık full sürüm tanımlamışlar,eğlenceli ama kasma olayına çözüm bulmaları lazım..

8. astalavista23

astalavista23 Aktif Üye

Aynen katılıyorum.

9. astalavista23

astalavista23 Aktif Üye

Bence Okul paketleri olmalı.

10. astalavista23

astalavista23 Aktif Üye

Çok kasıyor ve donmalar oluyor.

11. Blackrock

Blackrock Üye

Hocam Explorer'da bende aynı sorunla karşılaştım. Chrome kullanınca takılma veya donmayla hiç karşılaşmadım.

Ayrıca yarışma olayı çok güzel. Yarışmalar çocukları motive ediyor. Sınıfların bi kısmını yükledim. Copy/paste ile excelden kolayca oluyor. Aşağıdaki Toplu öğrenci ekleme kılavuzu ile yaptım.

Okul paketi olmalı konusunda da kesinlikle haklısın ayrıca hocam.

Ekli Dosyalar:

12. koray.kodris

Değerli Meslektaşlarımız,

Yarismamıza göstermiş olduğunuz büyük ilgi için sizlere teşekkür ederiz. Okullarımız adına siniflarini olusturup yarismaya katilmak icin tum meslektaslarimizi bekliyoruz.

Genel bilgi ve sınıf oluşturma ile ilgili bütün sorularınızda aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
    info@kodris.com

13. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

hocam 2.dönem yapsaydınız bunu keşke ve köy okulları için daha uygun bir fiyat politikası olmalı okul paketleri vs.. teşekkürler yarışmayı incelemek isterim

14. bilisimci61

bilisimci61 Süper Üye Süper Üye

biz öğrencileri ekledikten sonra öğrenci nasıl giriş yapıyor bilgisi olan var mı?

15. Blackrock

Blackrock Üye

Eklediğin TC No öğrencinin hem kullanıcı adı hem şifresi hocam

16. koray.kodris

17. koray.kodris

Hocam Merhaba,

Kodlama haftası özelinde bir organizasyon yapmak istedik. İkinci dönem içinde benzeri bir etkinlik düşünüyoruz.

18. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

teşekkürler hocam

19. mevlutuzel38

mevlutuzel38 Site Gezgini

Hocam bu tarz geri bildirimlerin yerli ürünlerin gelişmesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum, fiyat tarafında biz okul olarak aldığımızda özel imkanlar sağladılar, Kodris ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim

20. koray.kodris

Değerli Öğretmenlerimiz,

4-10 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Dünya Kodlama Haftasına özel bir kampanya gerçekleştiriyoruz. Kodlama haftası bitene kadar bir yıllık üyelik bedelimizi 129 TL yerine 99 TL yapıyoruz.

Siz ve ya öğrencileriniz; Kodrisle birlikte Python dili ile kodlamaya devam etmek istiyorsanız bu kampanyayı kaçırmayın!

Unutmayın. SON GÜN 10 ARALIK!

İndirim Kodu: KODHAFTA99

21. kalibre

kalibre Üye

İyi uğraşılmış bir proje ama fiyat bence makul değil fiyatlar sanki özel okullar düşünülerek hazırlanmış. Türkiye şartlarında bilgisayar dersleri için hiç bir okul ve veli para vermez.

22. koray.kodris

Değerli Meslektaşlarımız,

Pazartesi günü itibari ile başlatmış olduğumuz yarışmamıza göstermiş olduğunuz büyük ilgi için sizlere teşekkür ederiz. Okullarımız adına siniflarini olusturup yarismaya katilmak icin tum meslektaslarimizi bekliyoruz.

Genel bilgi ve sınıf oluşturma ile ilgili bütün sorularınızda aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
    info@kodris.com

23. bilisimkml

bilisimkml Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben bugün 5.sınıflarla denedim karşılaştığım sorunları yazmak istedim.

16 bilgisayar var sınıfımızda. Her bilgisayarda 2 kişi oturuyor. İki ders saatinde 1 öğrencinin bile sahnelerin hepsini tamamlaması mümkün olmuyor. 30 öğrencinin derste tamamlaması daha da zor. Hepsinin evinde internet olmadığından evde tamamlayın da diyemedim.
    Bilgisayarla iyi olmadığından sürükle bırak işlemi çok yavaş gerçekleşti bazı bilgisayarlar sürekli dondu. Yeniledik yeniden açtık derken zaman geçti.
    Sayfada soldaki kod blokları bilgisayarların çoğunda kendi bilgisayarımdaki gibi tam görünecek şekilde açılmadı nedenini anlayamadım.
    15.sahneden 16.sahneye geçerken öğrencilerden telefon ve e posta doğrulaması istedi

Perşembe de 7.sınıflar ile denmeyi düşünüyorum ama en önemli sorun bilgisayarların yavaşlığı malesef..

İçerik olarak güzel tasarlanmış. İmkanlar yeterli olsa bir de ücretsiz olsa code.org dan daha güzel bence.

24. systran

systran Seçkin Üye Seçkin Üye

bilgisayarlar çok iyi olmadığı için kasıyor.

25. koray.kodris

Hocam Merhaba,
    Internet kaynaklı sorunları bazen öğretmenlerimiz maalesef yaşıyorlar. Sürükle bırak modunda sorun yaşadıysanız öğrencileriniz kod modunda yazmayı deneyebilirler; böylece yaşadığınız aksaklığı bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Kodris kaynaklı bir sorun yaşadığınız takdirde info@kodris.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

26. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

yarışmaya 30 öğrenci ile mi katılmak gerekiyor? 12 iyi bilgisayarım var 12 kişilik sınıf oluşturmak istiyorum. 30 a mı tamamlamam gerekiyor?
    sınıfların yıldız ortalaması mı alınacak? 12 kişi katılacağım için 12 ve üzeri katılan daha fazla yıldız toplayacağı için sıkıntı olur.

Son düzenleme: 8 Aralık 2017
  27. bilisimci61

bilisimci61 Süper Üye Süper Üye

bir sınıfta maksimum 30 öğrenci olabileceğine göre her öğrencide en fazla 75 yıldız toplayabileceğine göre 75*30=2250 yani bir sınıf en fazla 2250 yıldız toplayabiliyor. bu durumda da öğrencilerin etapları ne kadar sürede bitirdiklerine bakılacak dimi, yoksa en erken bitirmelerine mi bakılacak yani biz bugün bitirirsek cumartesi bitiren başka bir okulun sınıfından önde mi olacaz yoksa? @koray.kodris

28. titan1905

titan1905 Seçkin Üye Seçkin Üye

16. aşamaya kadar zevkle geldim. site çok güzel okul paketi yapsanız daha çok ilgi çekecektir

29. destinaa88

destinaa88 Seçkin Üye Seçkin Üye

30. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

yarışma girdik iyi güzelde neden doğrulama kodu isteniyor. zaten tc kimlik numarası ile giriş yapıyor öğrenci. kimisinin cep telefonu yanında değil kimisi mail adresini bilmiyor. çok amatörce yapılmış bir yarışma. daha önce sisteme giren öğrencilerim var. yarışmaya girdik mi girmedik mi hiç belli değil. keşke ayrı bir sayfa tasarlansaymış.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal