dvr kamera kurulum sorunu (yardım ltf)

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar kameraların takılı olduğu pc sürekli sorun çıkartıyordu bu yüzden kameraları başka bir kasaya takmak zorunda kaldık, kamera kartını diğer kasaya taktım driverlerini ve dvr programını hiçbir sıkıntı olmadan kurdum ama dvr programını açtığımda kameralar siyah gösteriyor yani görüntü yok, bu durum bende kameralara elektrik beslemesi gitmiyor olabilir hissi uyandırdı, kameraların önündeki ışığa baktım kameranın kayıt yaptığına dair hiçbir ışık yanmıyor, kameranın arkasına tek kablo giriyor, kamera elektrik beslemesini nereden alır acaba?

Elektriği kasanın power ından alıyor.Kasaya gelen elektrik kablosunda temassızlık olabilir.Bir de çözünürlük ayarını 1024*768 olarak değiştirip deneyin.

KAmera kablolarının yanında harici güç kaynağı olması gerekir hocam onu kontrol et. kameralara +12 V, GND ve sinyal kablosu olarak 2+1 kablo kullanılır genelde. Güç kaynağının bağlı olup olmadığını kontrol ettikten sonra eğer gece görüşlü kamera kullanıyorsanız, gece olduğunda kameraların önünde ki IR ledlerin çalıştığını görebilirsiniz. Kısa devre olup olmadığını kontrol edin. Bağlantılarda sorun yoksa DVR kartın driverinı ve win 7 kullanıyorsanız yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. kolay gelsin

erdcannet' Alıntı:
KAmera kablolarının yanında harici güç kaynağı olması gerekir hocam onu kontrol et. kameralara +12 V, GND ve sinyal kablosu olarak 2+1 kablo kullanılır genelde. Güç kaynağının bağlı olup olmadığını kontrol ettikten sonra eğer gece görüşlü kamera kullanıyorsanız, gece olduğunda kameraların önünde ki IR ledlerin çalıştığını görebilirsiniz. Kısa devre olup olmadığını kontrol edin. Bağlantılarda sorun yoksa DVR kartın driverinı ve win 7 kullanıyorsanız yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. kolay gelsin
kameradan çıkan kablo kanalların içinden gidiyor, kanallardan direk bilgisayaramı gidiyor yoksa güç kaynağınamı gidiyor bilmiyorum ama kamerdan sadece cat6 kablosuna benzeyen bir kablo çıkıyor o kablo sadece data kablosumu yoksa içerisinde elektrik beslemesi varmı onu bilmiyorum, pazartesi bir güç kaynağı varmı yokmu ona bakarım. peki kamera gece görüşlü değilse led ışığı yanmazmı?
driver ve dvr kurulumunda sorun yok hocam aksilik olmadan program kurulumlarını tamamladım xp dede win7 dede yönetici olarakta uyumluluk modundada herşeyi denedim.

icarus35' Alıntı:
Elektriği kasanın power ından alıyor.Kasaya gelen elektrik kablosunda temassızlık olabilir.Bir de çözünürlük ayarını 1024*768 olarak değiştirip deneyin.
acaba kameranın elektriği bilgisayardan yada ayrı bir güç kaynağından aldığı modeline göre değişirmi yoksa hepsi standartmı?, çünkü siz kamera gücü bilgisayardan alır demişsiniz diğer arkadaş güç kaynağından demiş hangisi doğru?, ayrıca kasaya gelen elektrikte bir sorun olsa bilgisayar çalışmaz hocam. :) çözünürlük zaten 1024-768 ayarlıydı.

Aynısı başımdan Geçen yıl geçti hocam.Önce bilgisayar anakartı yandı.
Yeni bir kasaya kamera kartlarını taktım.Allahtan driverleri vardı okuttum ve çalıştı.
Sonra
Aradan 2-3 ay sonra güç kaynağı Aşırı ısınınca iflas etti.(Sizin sorunuzun cevabı)Anlayacağınız kameralar, harici güç kaynağı kullanıyor
Bende depodaki eski hurda bilgisayarlardan birinden PSU ni söktüm.İflas eden Eski güç kaynağı Laptop için kullanılanlara benziyordu ve çıkış Voltajını okudum.Söktüğüm poWer supply ın uç voltajından, voltmetre ile emin olduktan sonra (+ ve - ) uçları doğru olarak lehimleyerek bağladım.
Dile kolay;
6 yıldan bu yana çalışan ve 10 kamera yı besleyen laptop powerlarına benzeyen güç kaynağı, sonunda iflas etmişti.Minimum 80 watt güç gerekiyordu ve eski güç kaynağı 60 watt idi.Görsellik eski kibar power a göre biraz kötü ve kaba oldu. Çok-çok hafif bir Fan sesi de var ama, Şimdi 250 watt PSU ünitesine ne sahip oldu.

COBOL' Alıntı:
Aynısı başımdan Geçen yıl geçti hocam.Önce bilgisayar anakartı yandı.
Yeni bir kasaya kamera kartlarını taktım.Allahtan driverleri vardı okuttum ve çalıştı.
Sonra
Aradan 2-3 ay sonra güç kaynağı Aşırı ısınınca iflas etti.(Sizin sorunuzun cevabı)Anlayacağınız kameralar, harici güç kaynağı kullanıyor
Bende depodaki eski hurda bilgisayarlardan birinden PSU ni söktüm.İflas eden Eski güç kaynağı Laptop için kullanılanlara benziyordu ve çıkış Voltajını okudum.Söktüğüm poWer supply ın uç voltajından, voltmetre ile emin olduktan sonra (+ ve - ) uçları doğru olarak lehimleyerek bağladım.
Dile kolay;
6 yıldan bu yana çalışan ve 10 kamera yı besleyen laptop powerlarına benzeyen güç kaynağı, sonunda iflas etmişti.Minimum 80 watt güç gerekiyordu ve eski güç kaynağı 60 watt idi.Görsellik eski kibar power a göre biraz kötü ve kaba oldu. Çok-çok hafif bir Fan sesi de var ama, Şimdi 250 watt PSU ünitesine ne sahip oldu.
teşekkürler @COBOL
o zaman şimdi güç kaynağını bulmam gerekiyor, idareye ne sorsam bilmiyorum diyorlar, nasıl bulacam bu güç kaynağını yaa, kablolar kameradan kanallara kanallardan duvarların içine, duvarın içindende bilgisayar kasasına giriyor, takip edemiyorum.
peki kameranın önündeki led ışıkların yanmaması normal mi? yoksa bazı kameralar kayıt yapsada ışıkları yanmayabilir mi?
neyse son çare bir bilgisayarcı çağırmak. :oops:

Büyük ama fazla maddiyatı fazla olmayan bir İlKokuluz.Anlayan kimse de yok.Bu arada, öğleden sonra 1. sınıf öğretmeniyim ve asli görevim olan derse giriyorum.
İdareciler bir yandan haftasonuna bu kameralar çalışmak zorunda (hırsızlıklar çok oluyor dediler)ama paramız yok masrafa diye.Baktım olmayacak, iki gün Sabahtan gelip 2 günde kasayı ancak son gün cuma akşam 7 de çalışır halde ayarladım.
2-3 ay sonra da power supply gitti.Bunu başka bir iş için çağırdıkları tamirci söylemiş.Ama yüz tl isteyince gene beni buldular.Yukardaki gibi Hallettim.
Hocam bizim sistem açıktaydı, müdür masası ile duvar arasında derli toplu değil.Yani tamirat kolay oldu.Ama artık karışmıyorum.Dikkatimi çekti kamera ışıkları önceden yanıyordu.Ama son iki aydan bu yana yanmıyor.Bende sormadım.Sorsam gene elimde kalacak.Demirbaş eşya bu, neme lazım? Ben çalışır teslim ettim.Sizede başımdan geçen bu macerayı anlattım.
Sınıfım var, öğrencim var. Dersime gir çık artık.Zaten, Bu maceradan çıkan tozlardan 2 pantolon kuru temizlikçiye gitti.(Yeni kasanın içi berbattı aspiratörle uzaktan üflettik ama yinede tozu yedik.)

hastasıyız dede' Alıntı:
icarus35' Alıntı:
acaba kameranın elektriği bilgisayardan yada ayrı bir güç kaynağından aldığı modeline göre değişirmi yoksa hepsi standartmı?, çünkü siz kamera gücü bilgisayardan alır demişsiniz diğer arkadaş güç kaynağından demiş hangisi doğru?, ayrıca kasaya gelen elektrikte bir sorun olsa bilgisayar çalışmaz hocam. :) çözünürlük zaten 1024-768 ayarlıydı.
Bizimkiler kasanın içindeki power dan besleniyor.hatta bunun için power ı bile değiştirdik daha güçlü bir power taktık tüm kameralara yetsin diye.Belki harici bağlanan da vardır ben görmedim.Kasaya kameralardan gelen elektrik kablosunda temassızlık olabilir demek istemiştim yanlış anlaşılmış.

aynı durum başıma geldi yazılanları okudum yarın deniycem herkese teşekkürler

Geri