Dya akıllı kart sürücü bulunamadı hatası?

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım dys akıllı kart sürücü bulunamadı uyarısı veriyor takınca halbuki sürücüleri yükledim kamusm sitesindeki böyle sorunla karşılaşan var mı?

aynı hatayı bende alıyorum sürücü güncel diyor bilgisayarı kaç defa açıp kapattım ama e imza tanımıyor aygıt görmüyor cuma günü bir kaç denemeden sonra olmuştu ama bugün gene gitti sadece bu bilgisayarda böyle bir sorunla karşılaşıyoruz diğer bilgisayarlarda kart çalışıyor bir uyumsuzluk var
nasıl çözebiliriz

Sürücü hatası tüm bilgisayarlarda veriyor. Akıllı kart için bir sürücü yüklemeye de gerek yok sadece kart okuyucuyu bilgisayarın görmesi yeterli. bilgisayarınıza yüklediğiniz akis kart programını çalıştırdığınızda kişiye ait bilgileri görebiliyorsanız bilgisayar kartı tanımış demektir.
İmza olayında uzun denemeler sonucu şunu farkettim daha önce kaydedilmiş bir dokümanı çağırdığınızda bir türlü imza atmıyor, kartı okumamış gibi algılıyor, yeni bir doküman açtığınızda ise hemen imzalıyor.
birde bu şekilde deneyin hocam inşallah sorunuz çözülür.

akılı kartı görmemesi sorun yaratmıyor imzalama için ancak kelime işlemci kullanarak aç seçeneği kullanılmalı yoksa olmuyor imzalamıyor.

Müdürün kartı aynı hatayı veriyordu. Okuyucu içindeki sim kartı oynamış. Düzelttik o da düzeldi.

Enddlesss' Alıntı:
Müdürün kartı aynı hatayı veriyordu. Okuyucu içindeki sim kartı oynamış. Düzelttik o da düzeldi.

Sim kartı düzgün takamadığımız için diyorsun yani hocam, yarın deneyeceğim teşekkürler.

Merhaba, ccid usb smart card reader yüklenemiyor. imzalamaya çalıştığımızda resimdeki hatayı veriyor. Driverlarını yükledim, system32 içine dll dosyasınıda attım, sim kartı da kontrol ettim durum aynı imzalama yapmıyor. Çözüm ne olabilir?

Ekli dosyalar

• ww.png
    ww.png
    20.7 KB · Görüntüleme: 4,463
  • Adsız (2).png
    Adsız (2).png
    64.4 KB · Görüntüleme: 4,441
Bende aynı sorunla karşılaşmıştım ve işletim sisteminizin sürücü imza korumasını kaldırırsanız düzeliyor. Sürücü imza korumasını kaldırmak için internette arama yapabilirsiniz.

Sürücüler yüklü olmasına rağmen bu hatayı veriyorsa aşağıdaki işlemleri yapın.

Kelime işlemciyi açıp Araçlar > İmza Kütüphanesi > “Dosyadan seçeceğimi” seçip

C: > Windows > System32 içindeki akisp11.dll dosyasını seçip “tamam” dedikten sonra kelime
işlemciyi kapatıp açınca düzelir.

bote08' Alıntı:
Bende aynı sorunla karşılaşmıştım ve işletim sisteminizin sürücü imza korumasını kaldırırsanız düzeliyor. Sürücü imza korumasını kaldırmak için internette arama yapabilirsiniz.
bende bu şekilde çözmüştüm.

1-Kartın doğru takılıp takılmadığını kontrol edin.
2-Farklı bir USB yuvası deneyin

aakcakaza' Alıntı:
bote08' Alıntı:
bende bu şekilde çözmüştüm.
biz de bu şekilde çözdük...

(Windows +R Kısayol) Başlat / Çalıştır’a giriş yapın
Çalıştır’a cmd yazarak komut satırını açalım
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

“İşlem başarıyla tamamlandı” uyarısını gördüyseniz işlem tamamlanmıştır.

CCID USB Smart Card Reader Driver çözüm

Kart Takmadan önce Bilgisayarım sağ tıkla özellikler >>Gelişmiş Sistem Ayarları(En Altta Ekranın Sol tarafında Aygıt Yöneticisi hizasında)>>Gelen pencerede
Donanım Sekmesine tıklıyoruz. (Bilgisayar Adı yan tarafında ) >>Aygıt yükleme ayarları>>Hayır Ne yapılacağını benim seçmeme izin ver seçeneğinden>>hiçbir zaman Windows Update'den sürücü yazılımı yükleme seçeneğini işaretliyoruz. Değişiklikleri kaydet ve tamam butonuna basıyoruz.
Ekteki Driveri Aygıt yöneticisinden Sürücü Güncelleştir butonundan güncelleştirip bilgisayarı tekrar açıp kapatıyoruz.
Not : Windows 7 64 bit için denenmiştir.

Ekli dosyalar

• CCID USB Smart Card Reader.zip
    457.3 KB · Görüntüleme: 1,337
E-imza Driver Yükleme linki
http://www.kamusm.gov.tr/islemler/suruc ... e_servisi/

Kart Okuyucu : ACS 38T USB - Beyaz
Kartınızı Seçiniz : AKİS Akıllı Kart

acs_beyaz.jpg

AkisA.jpg

İşletim Sistemi : Windows,Linux, Mac OS
Version: 98,2000.2003.2008,xp,vista,7,8,10,2012
Tipi : 32 bit , 64Bit

Seçiyorsunuz. Aşağıda Sürücüleri Göster butonuna tıklıyoruz. Kart Okuyucu driver indirmek için link gelecektir.

Kart okuyucu için gerekli olan sürücü dosyalarını bilgisayarınıza aşağıdaki linkten indirip, kurunuz.
Yapmis oldugunuz seçim: ACS 38T USB - Beyaz
Sürücüyü Indir(sürücüleri göster butonundan sonra aktif hale gelecektir.)
Kurulum Yardimi Dokümanini İndir(sürücüleri göster butonundan sonra aktif hale gelecektir.)

Kart Takmadan önce Bilgisayarım sağ tıkla özellikler >>Gelişmiş Sistem Ayarları(En Altta Ekranın Sol tarafında Aygıt Yöneticisi hizasında)>>Gelen pencerede
Donanım Sekmesine tıklıyoruz. (Bilgisayar Adı yan tarafında ) >>Aygıt yükleme ayarları>>Hayır Ne yapılacağını benim seçmeme izin ver seçeneğinden>>hiçbir zaman Windows Update'den sürücü yazılımı yükleme seçeneğini işaretliyoruz. Değişiklikleri kaydet ve tamam butonuna basıyoruz.
Driveri Aygıt yöneticisinden Sürücü Güncelleştir butonundan güncelleştirip bilgisayarı tekrar açıp kapatıyoruz.
Sürücü Yükleme Klasörü : C:\Program Files\ACR38_100_122 PCSC Driver\ACSCCID (Driver Setup Kurulum klasörü)

Ekteki Driveri Aygıt yöneticisinden Sürücü Güncelleştir butonundan güncelleştirip bilgisayarı tekrar açıp kapatıyoruz.
Not : Windows 7 32 bit için denenmiştir.
Sürümün Güncel Tarihi : 07/07/2016

Ekli dosyalar

• SmartCardReader.zip
    299.2 KB · Görüntüleme: 487
pegasus777' Alıntı:
Merhaba, ccid usb smart card reader yüklenemiyor. imzalamaya çalıştığımızda resimdeki hatayı veriyor. Driverlarını yükledim, system32 içine dll dosyasınıda attım, sim kartı da kontrol ettim durum aynı imzalama yapmıyor. Çözüm ne olabilir?
Hocam aygıt yöneticisinde ccid usb smart card reader üzerindeki sarı ünlem içeriğinde "Windows bu aygıt için gereken sürücülerin dijital imzasını doğrulayamıyor..." uyarısı veriyorsa windows service pack yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

İmza problemi yaşayanlar önce windows update driver güncellemeyi kapatın. Ekteki driver güncelleştirmesi yapın. Daha sonra DYS Yönetici olarak kurun. Bilgisayarı kapatıp açın bir de böyle deneyin.

ya bu sorun benim de başıma geldi. Nedir bunun tam çözümü yeni çıktı bir bu eksikti.

Sürücüler yüklü olmasına rağmen bu hatayı veriyorsa aşağıdaki işlemleri yapın.

Kelime işlemciyi açıp Araçlar > İmza Kütüphanesi > “Dosyadan seçeceğimi” seçip

C: > Windows > System32 içindeki akisp11.dll dosyasını seçip “tamam” dedikten sonra kelime
işlemciyi kapatıp açınca düzelir.

+1

Geri