Dyk kurslari ile alakali buyuk yanlis anlama

Kodla Büyü

murat_erg

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gorus yazisini bir cok kez okudum ve cikardim sonuc buyuk bir yanlis anlama oldugu yonunde yazida en usttunde ilgili kisinin sorus seklini anliyorz btr suresincehaftada 18 saat alanin bu surecte ayrica dyk dan ek ders alirmi diyor ve burdan su anlasiliyor btr saatleri icinde gorev suresince yazinin cevBindada verilen cevap dogru aslinda gorus yazisi dogrudur buradaki sikinti soruyu soran arkadasimizin yanlis sormasi diye dusunuyorm kesin cevabi ancak yaziyi soran arkadasin yazisindan anlariz arkadasa sordum bakalim ne cevap vercek

murat_erg' Alıntı:
Gorus yazisini bir cok kez okudum ve cikardim sonuc buyuk bir yanlis anlama oldugu yonunde yazida en usttunde ilgili kisinin sorus seklini anliyorz btr suresincehaftada 18 saat alanin bu surecte ayrica dyk dan ek ders alirmi diyor ve burdan su anlasiliyor btr saatleri icinde gorev suresince yazinin cevBindada verilen cevap dogru aslinda gorus yazisi dogrudur buradaki sikinti soruyu soran arkadasimizin yanlis sormasi diye dusunuyorm kesin cevabi ancak yaziyi soran arkadasin yazisindan anlariz arkadasa sordum bakalim ne cevap vercek

Hocam katılıyorum. Soru ve cevap farklı. Görüş yazısına göre BTR görevi olan bir öğretmen 15 saatin üzerinde fiilen girdiği derslerin ücretini alamaz. Ama Kurslar öğretmenlerin asli görevlerinden değildir o yüzden fiili görevleri bittikten sonraki verdikleri tüm kursların ücretlerini alırlar. Tabi toplamda 30+10 saati geçmemek şartıyla.

15 saat olayida yok hocam btr alamaz demesinin nedeni o btr suresi icinde bu kursu verdigini dusunerek yazilmis yazi keza saten btr de saat kavrami yk 17 saat girende 6 saat girende ayni ek dersi aliyor

Arkadaşlar ders saatleri içinde btr değil miyiz? Peki ders saatleri içinde nasıl DYK açılacak? Ders saatleri içinde zaten kurs veremeyiz. Hiçbir öğretmen ders saatleri içinde DYK açamaz. Saçma olur. Cevap yanlış. Zaten sorunun da gereksiz bir soru olduğu anlaşılıyor.

Geri