DYK kursunda ne anlatacağız?

Kodla Büyü

zuli

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, DYK kursu için başvurumu yaptım, büyük ihtimalle de açacağım, öğrencilerim de baya istekli. Bu kurslarda ne anlatacağız? Biz belirleyebiliyor muyuz yoksa belli bir müfredatı mı var? Bu konuda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim...

Yıllık plandaki konularımızla aynı olmak zorunda değil herhalde değil mi? dersle paralel gitmek zorunda mıyız?

Yeterli sayıda bilgisayarınız var ise;

5'lere PhotoShop ve Scratch

6'lara TinkerCad ve Wordpress

ben web tasarım anlatacağım, ilk dönem ; host, domain, admin panel, joomla, eklentiler, temlate ler, front page, menü yapımı. ikinci dönem; html kodlama.

6.sınıflara Scracth anlatmayı düşünüyorum.Ve Code.org dan da uygulamaları yaptırmayı..Bakalım hayırlısı..

5 lerde scratch -- code.org
6 larda arduinoya niyetlendim :) arada tinkercad bilgisayar getirirlerse kodugame, malum bizim bilgisayarlara kurulmuyor

yıllık planları kendi kafamıza göre hazırlayabilir miyiz? biraz dolaştım meb'in siteyi vs. ancak elle tutulur bir şey bulamadım :shock:

6.sınıflara kursta web tasarım anlatsak nasıl olur.Html-Dreamweaver-asp.net visual studio
ağır mı gelir yoksa wordpress blog yapımı filan mı göstersek ne dersiniz?Bu arada ilk defa dyk bty kursu vereceğim.

e_uysal' Alıntı:
yıllık planları kendi kafamıza göre hazırlayabilir miyiz? biraz dolaştım meb'in siteyi vs. ancak elle tutulur bir şey bulamadım :shock:

Ekte bir tane bulabilirsiniz 5. ve 6. sınıflar için kendinize göre düzenleyin. Hiç bir öğretmen plana bağlı kalmamalı öğrencilerinin durumuna göre istediğin şekilde tabiki düzenleyebilirsin. Ancak belirlediğin kazanımlar alakasız olmasın sorun yok.

Ekli dosyalar

• bilisim-yetistirme-kurs-plani_5-6_siniflar.rar
    32.8 KB · Görüntüleme: 244
Kayra_Bilal' Alıntı:
6.sınıflara kursta web tasarım anlatsak nasıl olur.Html-Dreamweaver-asp.net visual studio
ağır mı gelir yoksa wordpress blog yapımı filan mı göstersek ne dersiniz?Bu arada ilk defa dyk bty kursu vereceğim.

Öğrencilerinin seviyesine bağlı hocam. Onları sizin tanımanız lazım. Visul studio ağır olur ona girmeyin derim. Scratch ve arduino anlatsan güzel olur. İkisini birlikte öğrenseler kurs hedefine ulaşır.

lonely2134' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:

Öğrencilerinin seviyesine bağlı hocam. Onları sizin tanımanız lazım. Visul studio ağır olur ona girmeyin derim. Scratch ve arduino anlatsan güzel olur. İkisini birlikte öğrenseler kurs hedefine ulaşır.
Scracth anlatayım code.org destekli biraz da web tasarımdan.

Geri