DYK kursunda neler işleyeceksiniz ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 5 ve 6 . sınıflarda hangi konular işleyeceksiniz ben genellikle progamlama ağırlıklı işemeyi düşünüyorum, Scratch, code.org, thinkercad gibi . sizler ne yapmayı planladınız ?

arkadaşlar elinde 1. dönem code.org ikinci dönem scratch plan örneği olan var

tinkercada baktım bu gün
bence çocukların ufkunu açmak için güzel çalışmalar çıkar.
en az bir buçuk ay bununla giderim.

5.sınıflar 197 kişi kursa gelen 21 kişi hocam.
İşte kursun amacı zaten ya derste gösterdiğinizi desteklemek ya da derste gösteremediğiniz yeni şeyler öğretmek ki kursa gelenlerin geliş amacına hizmet etsin. Yoksa bu çocuklar zaten 2. dönem dersinde gördüğü konuyu sadece önden görmüş olacaklar, o zamanda 2. dönem ki normal ders onlar için aynı şeyin tekrarı olmuş olacak.

kurslar dersler ile parelel olmak zorunda mı arkadaşlar ? Diğer derslerde öyle gidiyorlar bildiğim.
Hocam diğer branşlar genellikle test çözdürüyorlar. Konu anlatmıyorlar. Ben 5. Sınıflarda daha cok bilgisayarı kullanma ve sunu oluşturmaya önem vereceğim. Çünkü günümüz çocukları tablet çocuğu. Fare kullanmayı bilmiyorlar. 6. Sınıflarda ise kodlamaya ağırlık vereceğim.

Fusion 360 ile başladım bakalım.2. Dönem 3ds max ile devam etmeyi düşünüyorum.

İlk dönem code org 5 ler için , ikinci döneme scratch e giriş olabilir. Farkındalık oluşması için Tinkercad i kısa tanıtım yapmayı düşünüyorum.

6 larda geçen sene code org bitti sayılır, scratche giriş yapmıştık . Scratch ı biraz ilerlettikten sonra kodu gamelab var tavsiye ederim , bilgisayarlar destekliyorsa tabi.. Bunlar hedefler tabi ... Bazı haftalarda da dersteki uygulamaları tekrar sınava hazırlık , eba yı aktif kullanma içeriğe dahil edilebilir .

Kodlama için yeni müfredat tanıtımlarını incelemenizi tavsiye ederim çok güzel içerikler var

Geri