DYK ve Code.org öğrenci durumu

Kodla Büyü

accompany

Üye
Merhaba arkadaşlar
Kursta önce code.org daha sonra scratch planlaması yaptım. Ama 5. sınıf öğrencileri Ders 3 etkinliklerini yapmakta zorlandı sıkıldılar. Bir kaç öğrenci dışında hiçbiri keyif almadı. Muhtemelen yakın zamanda devamsızlıklar yaşanır.
Ben nasıl giriş yapacaklarını ve bir kaç oyunun mantığını anlatıp başlattım.
Code.org uygulaması yapan arkadaşlar farklı bir ders sunumu yapıyorlar mı? Siz de durumlar nasıl?

Hocam Bora KARAKUŞ un paylaştığı scratch pdf kitapta algoritma ile ilgili code.org da bulunan minecraft etkinliği yaptık çok sevdiler

codeorg da fazla zaman geçirince sıkılıyorlar, ben fazla uzatmadan direkt scratch e geçtim şimdi benim yaptığım örneklerin benzerlerini kendileri yapınca zevk alıyorlar.
kurslarım haftasonu olmasına rağmen nerdeyse full çekiyor. duruma göre scratch bitmeye yakın sketchup anlatmayı düşünüyorum

Ders 3 etkinliklerinin ağır olduğunu düşünüyorum. Ders 2 daha makul bence. Ayrıca code.org'a üyeliğiniz varsa, Ders Planları ve Kaynaklar bölümünde her dersin, her etkinliğin öğretmen kılavuzları mevcut. Dans ederek döngü kavramını, oyun oynayarak koşul ve değişkenlerini kavramlarını öğretiyoruz. Bu şekilde sıkılmıyorlar ve çok daha verimli bir öğrenme süreci geçmiş oluyor...

Geri