Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

DYK ve Code.org öğrenci durumu

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında accompany tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. accompany

accompany Üye

Merhaba arkadaşlar
    Kursta önce code.org daha sonra scratch planlaması yaptım. Ama 5. sınıf öğrencileri Ders 3 etkinliklerini yapmakta zorlandı sıkıldılar. Bir kaç öğrenci dışında hiçbiri keyif almadı. Muhtemelen yakın zamanda devamsızlıklar yaşanır.
    Ben nasıl giriş yapacaklarını ve bir kaç oyunun mantığını anlatıp başlattım.
    Code.org uygulaması yapan arkadaşlar farklı bir ders sunumu yapıyorlar mı? Siz de durumlar nasıl?

2. ofkar

ofkar Süper Üye Süper Üye

Hocam Bora KARAKUŞ un paylaştığı scratch pdf kitapta algoritma ile ilgili code.org da bulunan minecraft etkinliği yaptık çok sevdiler

3. Caterpillar

Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

codeorg da fazla zaman geçirince sıkılıyorlar, ben fazla uzatmadan direkt scratch e geçtim şimdi benim yaptığım örneklerin benzerlerini kendileri yapınca zevk alıyorlar.
    kurslarım haftasonu olmasına rağmen nerdeyse full çekiyor. duruma göre scratch bitmeye yakın sketchup anlatmayı düşünüyorum

4. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Code.org - Scratch şeklinde uzatmadan ve uygulama gösterip yaptırma şeklinde gidince sıkılmıyorlar. Birde ben öğrencilere uygulama yaptırıp hemen anında fotoğraflarını çekip okul sitesinde yayınlayınca çok hoşlarına gidiyordu.

http://muhsinyaziciogluiho.meb.k12.tr/m ... 23235.html

5. botehasan33

botehasan33 Aktif Üye

Ders 3 etkinliklerinin ağır olduğunu düşünüyorum. Ders 2 daha makul bence. Ayrıca code.org'a üyeliğiniz varsa, Ders Planları ve Kaynaklar bölümünde her dersin, her etkinliğin öğretmen kılavuzları mevcut. Dans ederek döngü kavramını, oyun oynayarak koşul ve değişkenlerini kavramlarını öğretiyoruz. Bu şekilde sıkılmıyorlar ve çok daha verimli bir öğrenme süreci geçmiş oluyor...

6. hyalcin_61

hyalcin_61 Seçkin Üye Seçkin Üye

7. NeDemekŞakireÇayYok

NeDemekŞakireÇayYok Aktif Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal