Dyned de derslere başladınızmı??

Kodla Büyü

fersah

Aktif Üye
Arkadaşlar biz 4 ve 5.lerde 1 er sınıfta denedik Dyned i tabi sınıflar kalabalık olduğundan 2ye bölerek lab.a aldık. Ama çok eğlendik, çocukların çok hoşuna gitti. Bu arada uygulama yaparken öğretmenlerimizde gördüler, onlarda çalışmak istedi. Şimdi birde öğretmenler diye bir sınıf açtım öğretmen arkadaşlarda "Eng. for success" e çalışıyorlar :) Değişik bir uygulama oldu fakat bunu tüm 4,5,6,7 ve 8lerde uygulamamız imkansız gibi çünkü bilgisayar sayımız yetersiz.

hocam dyned toplantısında baslamanın 10 nisanda olacağını söylediler o zamana kadar kullanıcı isimlerini falan girin dediler ama en kısa zamanda bizde baslamak istiyoruz evde kurcalıyorum hos bişeye benziyo faydalı olur inş

Hocam benim müdür yardımcım gitti seminere 2.dönem bu uygulamaya başlayacağımızı söyledi hatta baya acele ettik. Eğer düzgün bir şekilde çalışırsa faydalı olacağını düşünüyorum.

valla dyned ilk cıktıgında teoride bizde 2.donem baslayacaktık ama malum hep hata hep hata, yeni cd verdiler bu calısıyomus, basla(ya)mama sebebimiz dyned kaynaklı yani, zaten seneye zorunlu olacak falan dediler ama bunlar ogrenci sayısının farkında değil galiba 2 gunde pilot okullarda çöktü sistem bu kadar okulda ne yapacaklarsa :)

Evet hocam çok haklısınız bizimde 4,5,6,7,8lerde uygulanacak dendi. Koca okulda bir tane BT sınıfı var içindede topu topu 15 bilg. var. sınıflar 40 ar kişi nasıl uygalanır bilmem?? Deneme için biz 4 ve 5lerden bir iki sınıfa başladık

Yozgatta DYNED şifreleri gelmediği için DYNED uygulaması başlanamadı....

sayın fersah hocam
bir şey sormak istiyorum
sizin dyned ler yerleştirme sınavı ile başlıyor mu acaba
ben seçmediğim halde kurtulamadım placement sınavından...
şimdi tüm günelleştirmelede çıkıyor...

Hocam placement testler bütün sınıflarda çıkmıyor sadece 4 lerden birinde çıkıyor ondada ben açmıştım testi ama tekrar değiştirmeye çalıştım olmadı.

bizdede valla şifreler var ortalıkta cdler yok...

seizma' Alıntı:
Yozgatta DYNED şifreleri gelmediği için DYNED uygulaması başlanamadı....

Valla hocam bu işi anlamadım. bizde şifreler var ama ortalıkta ne cd var ne de başka birşey. anlamadım gitti. sonunda bocalayacak olan bizleriz. artık seneye ancak başlarız sanırım...

tşk ederim hocam
ama benim dyned çöktü galiba
first yada success fark etmiyor öğretmen sınıfına bile placement cıkıyor :cry:

hocam valla program filestaki dyned klasorunu upload ediyorum suan ama yavas işte daha 2. partta yarına anca yetişir heralde :eek:

bumit hocam yeni cd vista mı yoksa önceki sürümün iyileştirilmiş hali mi acaba

hocam oncekinin iyileşmişi sanırım aynı gibi geldi bikac dosya eklemişler sanırım

Hdx hocam sen bu placement testlerle ilgili ders kilidi açarken veya sınıf oluştururken bu yerleştirme sınavını açmadığına emin misin??

evet problemde de bu ya placement sınav kısmı seçili değil hem de hiç bir sınıfta :cry:
ayrıca "up date" de sürekli plce testini yüklüyor server bana,gıcık bana bu machine

fersah öğretmenim öğretmenlere nasıl isim açtınız. ben kime sorarsam telif hakkı diyorlar şifre bile vermiyorlar. seminerde iyi korkutmuşlar herhalde.

ben bir sınıfta dün ilk defa denedim sonucu görmrek çok mutluluk verici,ikinci dönemin başından beri uğraşıyorum arkadaşlar hiç de kolay olmadı şöyle bi ooh dedim yani :)

bende başladım dyned e.şuan öğrenciler sadece dinliyor biraz zaman sonra sanırım rayına oturacak.sanırım bi arkadaş yozgata şifreler gelmedi dedi ama ben yerköydeyim bize şifreler 10 gün oldu geleli.neyse inş faydası olur öğrencilerin gelişimi için...

biz de geçen hafta başladık.%80 başarı sağlanması için öğrencilerin puan alması gerekiyor.Puan almak için de seslerini kaydetmeleri gerekiyor.Bizim mikrofonların çoğu çalışmıyor.Her öğrencinin de evde mikrofonu yok.Şimdilik böyle bir sıkıntı var.Zamanla aşacağız bu sıkıntıları.....

Bir de şşu problem var.öğle vakitleri sisteme girilmiyor.Öğrencilerin çoğu sisteme giriş yapamıyor.

grapegate77' Alıntı:
fersah öğretmenim öğretmenlere nasıl isim açtınız. ben kime sorarsam telif hakkı diyorlar şifre bile vermiyorlar. seminerde iyi korkutmuşlar herhalde.

Hocam telif hakkı var diye seminerde herkesi uyarmışlar, şifreler çok gizli diye ama Dyned den biz öğretmenlerde faydalanabilecekmiyiz diye özellikle sorduk ve kullanabileceğimizi söylediler. Öğrenciler kadar bizimde hakkımız var. :) Herhangi bir problem olmaz sizde Dyned i öğrenme amaçlı kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar

başladık. çocuklar evde çalışıyorlar. 3.üniteye geçen öğrencilerimiz var. beğendiklerini söylüyorlar. birde bağlantı sorunu yaşatmasa...

English for succes için kuruluma izin veriyor ancak nekadar uğraştıysam First English kursunu başlatamadım sürekli Eğitmeniniz tarafından tüm üniteler kilitlenmiş uyarısı veriyor. Aynı işlemleri English for succes de yaptım sorun yok

Hocam sınıfları düzenlemeye girip oradan first eng. ünitelerinin kilitlerini açmayı denedinizmi??

Arkadaşlar benim okulumda da program kurulup güncellemeler yapıldı tarafımdan fakat kulaklık ve mikrofon sorunum var onu da halledersem İngilizce öğretmenimizin hizmetine sunacağım

Geri