DynEd Fiyaskosu!

Kodla Büyü
ALPONLINE' Alıntı:
Hepsi değil ama bazı ingilizce öğretmenleri dyned'i dersten kaçmak için kullanıyor. Kendisi kişisel işleri için bilgisayara gömülürken, öğrencilerie saldım çayıra pratiği dyned yaptırıyor.

Yine bu şekilde gördüğüm bir ingilizce öğretmenine, öğrencilerinin yanlış girmesi üzerine e-posta uzantısını tahtaya yazmasını istedim. Dyned'i daynet şeklinde yazdı:)

İngilişce öğretmeni :puhaha:

jazemin' Alıntı:
haragoz' Alıntı:
arkadaşlar hiç bir ilde bizdeki kadar uygulama yoktur herhalde. dyned uygulamasını rizeli olan bakanlıktaki bi vatandaş getirmiş. hal böyle olunca hiç bir yerde uygulanmasa bile bizde sürekli uygulama istiyorlar. bu zaman zarfında her ay dyned le ilgili bir yazı okullara muhakkak gitmiştir.her ay milli eğitim bu sistemi şu okullar şu kadar kullanmış diye yazı yada tenkit gönderiyor. hal böyle olunca ingilizce öğretmenleri istemeye istemeye BT sınıfına geliyorlar. üstelik bizim okuldaki arkadaş sitemin çok eski olduğunu ve müfredatla bile uyumlu olmadığını söylüyor.
sonuç : :-1:
Oo hocam o da bişey mi,bizde kaymakamlar dynedle kafayı bozduğu için dyned'de ekside olan okul müdürlerini başka yere sürmekle tehdit ediyorlar. "Bakanlık kaldırsa bile ben dynedi devam ettirecem" diyen olağanüstü zeki bir kaymakamımız var. Server'ı neresinden sağlayacaksa artık. Gerisini sen düşün artık ben bişey demiyeyim...
hocam kaymakamınızı taktir ettim.. üstün zekalıymış :puhaha:

Ben daha önce ilköğretimdeyken dyned benim kabus olmuştu. inanır mısınız sırf bu yüzden tayinimi düz liseye aldırdım ve rahat ettim.

program güncellemsi dolaysıyla 450 cd yi yeniden kopyalamıştım , kulaklık ayrı dert , off off ne saçma bi kurum bu meb

biz yeniliklere karşı değiliz ama bilimsel bir altyapısı olsun bu projelerin hiç mi kafası basan adam yok ya şu yöneticilerde

benim iddiam şu . şu kodaman takımı ölüp yerine bizim gibi genç nesil gelirse anca o zaman gelişiriz.

Bu programın nesi dünya birincisiymiş arkadaşlar. Hani hiç yazılım görmesek yedirecekler yani. 90lardan kalma dandik dundik eski programlara benziyor ki o zamanın programlarında bile bundan iyileri vardı yani.

omd' Alıntı:
Bu programın nesi dünya birincisiymiş arkadaşlar. Hani hiç yazılım görmesek yedirecekler yani. 90lardan kalma dandik dundik eski programlara benziyor ki o zamanın programlarında bile bundan iyileri vardı yani.

Hiçbişeyin birincisi falan değil hocam, sadece bunu görmüşler heralde buna iyi diyorlar.
ne programlar var hocam dil eğitimi konusunda ben şahsen onları bile ne kadar olursa olsun dilin kullanılması kadar öğretemeyeceği şeklinde eleştirirken bunlarda çıkmış dyned denen tırışkaya en iyisi diyorlar.
evet dyned bir numara, bizim herşeyden bihaber yöneticilerimiz için bir numara. :+1:

hasari' Alıntı:
asacan' Alıntı:
Dyned bilgisayar kaldırmıyor şeklindeki ifade, bilgisayar öğretmeni veya ingilizce öğretmenlerinin iş çıkacak düşüncesiyle başvurduğu bir yalandır.
1.Faz bilgisayarına Dyned kurdunuz mu hocam?

ben kurdum hocam yanlız ramlarin min 128 olması gerekiyor. 27+1 lik labımda sorunsuz kullanıyorum..

papakaa' Alıntı:
hasari' Alıntı:
asacan' Alıntı:
Dyned bilgisayar kaldırmıyor şeklindeki ifade, bilgisayar öğretmeni veya ingilizce öğretmenlerinin iş çıkacak düşüncesiyle başvurduğu bir yalandır.
1.Faz bilgisayarına Dyned kurdunuz mu hocam?

ben kurdum hocam yanlız ramlarin min 128 olması gerekiyor. 27+1 lik labımda sorunsuz kullanıyorum..
Ram alamayan veya bulamayan arkadaşlar ne yapacaklar. 1. Fazlar resmen işkenceydi. Bir daha o Labları görmek bile istemiyorum. :cry:

Dyned en iyi yada en kötü dil yazılımı olabilir.burası önemsiz.Önemli olan lisanslı, ordan burdan indirmediğimiz bir yazılımın öğrencilerin elinin altında olması.Bunun neresi kötü?
Kötü olan derste ve ya ders dışında zorla kullandırılmaya çalışılması.yada bu olayın gereğinden fazla abartılması.

Müfettiş Bey,işlememesinin sebebi olarak BT sınıflarındaki bilgisayarların (ve müfettişlere dağıtılan bilgisayrların) yetersizliğinden bahsetmiş.2004 sonrası kurulan labların hepsinde dyned çalışır.Ha kurmazsan elbette çalışmaz.Bence Dyned evde yada ders dışında çalışılmalı ayrıca.İlla BT de kullanılacak diye baskı yapılması kötü.BT sınfında kurulu olursa da hiç fena olmaz.ben yıllardan beri dynedi kurarım öğleden sonra gelirler çalışırlar giderler.Ayrıca ingilizce öğretmenleri önce şifreleri çocuklara şifre versinler sonra tartışalım kullanılıp kullanılmadığını.Bence işlememesinin en büyük sebeblerinden biri ingilizce öğretmenlerin şifre vermemiş olması.
Sene başında lab hazır, öğleden sonra açıyorum hergün 15-20 kişi geliyor laba.hakkaten girmek isteyen çocuklar var ama giremiyorlar.sebebi ise ingilizce öğretmenlerinin şifre vermemiş olması.yada sınıfları aktif etmemişler.Okul müdürü ve ilçe şube müdürü sayesinde tüm okullar yeniden şifre vrdiler öğrencilere.
Toplantı yaptık ilçede.Tüm ingilizce öğretmenleri ve idareciler kesinlikle çalışmadığından ve bilgisayara dynedi yüklediklerinde bilgisayarın çöktüğünden bahsettiler. :)
yani yapmamak için bahane bahane bahane.yahu arkadaşım siz şifre verin çocuklara da isteyen evde girsin.giren girsin.Sonra bikaç toplantı yapıldı.Şube müdürümüz dynedi en çok kullanan 3 okulun dyned sorumlularına ve idarecilerine takdir/teşekkür vereceğini(verdireceğini) açıkladı.Aman Allahım kullanım oranları nasıl arttı.İngilizce öğretmenleri hala şikayetçi bu sefer idareciler çok hırslandı.Bu arada bulunduğum ilçe de dynedi en çok kullanan 2 okulun btsınıflarında internet yok.yani evden giriyor çocuklar.Birilerine bir şekilde fayda sağlıyor bu program.

Özet:
Öncelikle Dyned yada herhangi bir yazılımdan mucize bekleyenler çok büyük yanılgıya düşüyorlar.Sanırım Dynedi herşeyi olduğu gibi olduğundan fazla şişirdiler ilk zamanlar.Ama elimizde lisanslı bir yazılım var.Bir kez daha söylüyorum illa Lab da kullanılacak diye diretilmesi kötü.yoksa çocuk evde girebiliyorsa girsin.Labda girerse girsin.Sanıyor musunuz gerçekten dünya birincisi bir program ve son model bilgisayarlar verseler o program çok kullanılacak.Yani hatayı sadece program ve donanımda aramamak lazım.buraya cevap yazan arkadaşlarım eminim bir şekilde baskı görüyorlar zorla yapıyorlar bazı şeyleri yada kendi istekleriyle uğraşıyorlar.Ama BT formatör öğretmeninin tek yapması gerekn şey Dyned konusunda bilgisayarlara dynedi kurmaktır.bunu yapmayan o kadar çok formatör öğretmen arkadaşımız var ki.Öğrencilerine şifre bile vermeyen ingilizce öğretmenlerine ise diyecek birşey bulamıyorum.

haragoz' Alıntı:
jazemin' Alıntı:
haragoz' Alıntı:
arkadaşlar hiç bir ilde bizdeki kadar uygulama yoktur herhalde. dyned uygulamasını rizeli olan bakanlıktaki bi vatandaş getirmiş. hal böyle olunca hiç bir yerde uygulanmasa bile bizde sürekli uygulama istiyorlar. bu zaman zarfında her ay dyned le ilgili bir yazı okullara muhakkak gitmiştir.her ay milli eğitim bu sistemi şu okullar şu kadar kullanmış diye yazı yada tenkit gönderiyor. hal böyle olunca ingilizce öğretmenleri istemeye istemeye BT sınıfına geliyorlar. üstelik bizim okuldaki arkadaş sitemin çok eski olduğunu ve müfredatla bile uyumlu olmadığını söylüyor.
sonuç : :-1:
Oo hocam o da bişey mi,bizde kaymakamlar dynedle kafayı bozduğu için dyned'de ekside olan okul müdürlerini başka yere sürmekle tehdit ediyorlar. "Bakanlık kaldırsa bile ben dynedi devam ettirecem" diyen olağanüstü zeki bir kaymakamımız var. Server'ı neresinden sağlayacaksa artık. Gerisini sen düşün artık ben bişey demiyeyim...
hocam kaymakamınızı taktir ettim.. üstün zekalıymış :puhaha:

Son zamanlarda il milli eğitiminde üstündekilerin falan proje işlemezse sürülürsünüz tehditleri artıyor. Mersin'de... Yukarıda Allah var hiç birinin sonunu hayırlı görmüyorum.

Teachnologist' Alıntı:
Teknik ve eğtimsel altyapı oluşturulmadan uygulanmaya çalışılan projeler her zaman başarasız olacaktır. Başarısız olmasının yanında hem işgücünden hem de zamandan kayıplar verecektir. Fatih projesi de bunların en büyük fiyaskosu olacak....
:+1:

Ben dynedi nasıl sorunsuz kullandığınızı anlamıyorum. Biz sabahtan öğleye kadar güncellenmiş dynedle giriş yapamıyoruz. Server hatası veriyor. İnternete bağlıyken bağlı değil hatası veriyor. Ama en çok server yoğun diyor. Kesinlikle serverlar güçlendirilmeli..

zerkoç' Alıntı:
Ben dynedi nasıl sorunsuz kullandığınızı anlamıyorum. Biz sabahtan öğleye kadar güncellenmiş dynedle giriş yapamıyoruz. Server hatası veriyor. İnternete bağlıyken bağlı değil hatası veriyor. Ama en çok server yoğun diyor. Kesinlikle serverlar güçlendirilmeli..

Mersin merkezde full çekiyor. Derdinizi kimseye anlatamazsınız, çekemiyorsan anten tak derler... Allah sabır versin.

Geri