Dyned öğrenci kurulumu? öğretmen kurulumu diye ayrım var mı?

Kodla Büyü

confrere

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar dyned i tabiki duymuştum ama, içeriği hakkında bilgi sahibi değilim, kullanımı hakkında da bi bilgim yok,

ingilizce öğretmenimiz senebaşında gittiği seminerden aldığı cd.leri şimdi verdi bana, bütün öğrenci pc.lerine kuracakmışız, kendi öğretmen bilgisayarıma kurdum, aynı kurulumu yapıp, kullanım için 2 tane kısa yol atıyor masaüstüne,

Öğrenci bilgisayarlarına da aynı cd.den kurulum yapıp,
Dyned record manager olan kısayolu silip, Dyned Courseware kalması yeterli mi?

Hazır arkadaş sormuşken bende sonuna başka bir soru sorayım bu öğrenci oturum açma kimlik ve şifreleri nereden alıyoruz :s

bote22' Alıntı:
Hazır arkadaş sormuşken bende sonuna başka bir soru sorayım bu öğrenci oturum açma kimlik ve şifreleri nereden alıyoruz :s

öğrenci oturum açma kullanıcı adı ve şifrelerini, dynedi kullanan öğretmenler alacak. onun için de öğretmenler önce ebaya girecekler, sonra da eba dynedden bilgi öğrenci sınıf güncellemeleri yaparak sınıf listelerini güncelleyerek bilgisayarlarına indirecekler. böylelikle öğrencilerin girecekleri kullanıcı adı ve şifreleri kaydettikleri dosyada olacaktır.
kullanıcı adı ve şifreyi sistem otomatik vermiş oluyor. kullanıcı adı meb.k12 uzantılı mail adresleri hocam. sorunuz olursa yardımcı olurum.

yalanaşk' Alıntı:
bote22' Alıntı:

öğrenci oturum açma kullanıcı adı ve şifrelerini, dynedi kullanan öğretmenler alacak. onun için de öğretmenler önce ebaya girecekler, sonra da eba dynedden bilgi öğrenci sınıf güncellemeleri yaparak sınıf listelerini güncelleyerek bilgisayarlarına indirecekler. böylelikle öğrencilerin girecekleri kullanıcı adı ve şifreleri kaydettikleri dosyada olacaktır.
kullanıcı adı ve şifreyi sistem otomatik vermiş oluyor. kullanıcı adı meb.k12 uzantılı mail adresleri hocam. sorunuz olursa yardımcı olurum.

Teşekkürler hocam hallettim :)

bir ingilizce öğretmeni arkadaş bu sistemin pek te vermli olmadığını söylemişti.
ama bizim bakanlık çok önemsedi nedense ?

İlk sorunun cevabı: Kurulum açısından fark yok. Fakat kullanım açısından arada Teacher Training gibi küçük farklar var.

Geri