Dyned Ses Kaydı Sorunu

Kodla Büyü
Dyned kurulu bilgisayarlardan bir tanesinde öğrenci ses kaydı yapıp dinleyemiyor.Kulaklık işareti aktif değil.Haporlörü değiştim,farketmedi,Dyned i silip tekrar kurdup yine aynı,bilgisayarın ses ayarlarını kontrol ettim sorun yok..Bu sorunu nasıl düzeltebilirim,yardımlarınızı bekliyorum..

acronisle yedek imajını aldığım öğrenci bilgisayrında microfon çalışmıyor. yedeği yüklediğim bilgisayarlarda çalışıyor.. çok uğraştım ama 3 bilgisayarda çalıştıramadım..

Hocam pc de normal ses kaydı yapabiliyor musunuz? Ses kaydedicisi ile ses kaydı kapıp dinleye biliyorsanız. Courseware de ses ayarı var. Seçeneklerde ayarlarda mikrofon ve hoparlör seçenekleri var. Oradaya da bir bakın

dersler kilitli görünüyor...

İnternette yaptığım araştırmalara göre
Öğrencilerin tümünü seçtikten sonra düzenle butonuna tıkladığımda karşıma derslerle ilgili bir bölüm gelmesi gerekiyor. Ama bende böyle bir bölüm yok. Yardımcı olacak ark.lar varsa sevinirim

arkadaşlar bizim de bu aralar mikrofon problemi var. 2007 ulaştırma bakanlığının gönderdiği exper win7 kurulu bilgisayarlarımız var. hepsini image cd'sinden kurduk. dyned'leri ayrı ayrı kurduk. geçen sene hiçbir problem yoktu. hepsi gayet iyi çalışıyordu. şimdi ise bir bilgisayarda çalışan mikrofon diğer bilgisayarda çalışmıyor. bir derste çalışan mikrofon diğer derste aynı bilgisayarda çalışmıyor, ses kaydedicisinde bile ses kaydetmiyor. ses driver'ını mı yüklemem gerekli, fikri olan var mı arkadaşlar? anlamadığım bilgisayar açılıp kapanıp açılınca neyin değiştiğini anlamıyorum. zaten deep freeze de yüklü. neden olabilir arkadaşlar?

Bende de aynı problem. Birkaç gündür kulaklık simgesi pasif idi. Güncelleme yaptım (UptoDate dosyası ile). Şimdi mikrofon da pasif oldu. :x

Ne oluyor bu DYNED'e bilmiyorum ki.

Yoksa her bilgisayar için lisans mı almamız lazım :mrgreen:

Önce tüm okullara programı kurdur, sonra hepsini kısıtla, hepsine lisans iste. :puhaha:

dyned de bu sorun genel bi sorun galiba.. bizde de var bi tane ses kaydı yapmıyor. bilgisayarın ses kaydedicisi de kayıt yapmıyor sorun nerdendir?? :?

bilgisayarda eğer deepfreeze yüklüyse devre dışı bırakıp ses kartının driverını tekrar yükleyin, bilgisayarı kapatıp açın, ardından deepfreeze i aktif hale getirin, ben sorunu bu şekilde hallettim, tavsiye olunur :++:

Geri