dys açılmıyor

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
dys.meb.gov.tr adresi açışmıyor aceba güncelleme mi var yoksa benim tarayıcılarda mı sıkıntı var :(

Aynen Habib hocamin söylediği gibi; madde 2
______
2. Daha önce ki resmi yazılarımızda önemle
belirtildiği üzere tüm İl Milli Eğitim
Müdürlükleri Ekbinaları ve İlçe Milli Eğitim
Müdürlüklerinin MEB ADSL hattı kullanması
zorunludur. DYS tanımlamaları bu İP'ler
üzerinden yapılacaktır.
www.bilgisayarbilisim.net/dokuman-yonet ... 31861.html

Sayın Hocam,

Şu anda elimde olanları ekledim. Kalanları da pazartesi eklerim.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• dlller - tarayıcı için.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,843
  • hosts.rar
    591 bayt · Görüntüleme: 3,772
  • host dosyasına eklenecek ipler.rar
    180 bayt · Görüntüleme: 1,831
  • .java.rar
    210 bayt · Görüntüleme: 1,870
Teşekkür ederim habib hocam. Ben de DYS yöneticisi olarak görevlendirildim, bu başlıktaki paylaştıklarınızı görene kadar nasıl çalışacak bu sistem diyordum. İldeki yönetici sistem hazır olsun diyordu, benle iletişime geçmedi, eğitim vereceğiz diyorlardı, bekleyip durdum. Daha çalıştırmasını bilmeden kullanmak, kullanmayı öğretmek ve diğer görevleri yapmam bekleniyordu. Allah razı olsun hocam.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen eğitimleri tamamladık. Bugün ilçede öğrendiklerimizi uygulamak istedik anlatılanları harfiyen yapmamıza rağmen dysegitim.meb.gov.tr sayfasına bağlanamıyoruz. Aynı sorunu yaşayan var mı yoksa sadece bizde mi?

Sayın Hocam,

Host dosyasını ekteki ile değiştirip deneyin.

Ekli dosyalar

• hosts.rar
    599 bayt · Görüntüleme: 386
İlçede hiçbir bilgisayar bağlanmıyor mu? Eğer bağlanmıyorsa DYS İl Yöneticinizle görüşün. Bakanlığa IP tanımlamasını yaptırsın.

Sayın hocalarım dys girişte windows .jnlp dosyasını açamıyor hatası alıyoruz nerede hata yapmış olabiliriz ?

kemalatik' Alıntı:
Sayın hocalarım dys girişte windows .jnlp dosyasını açamıyor hatası alıyoruz nerede hata yapmış olabiliriz ?
java ile ilgili bir sorun bu. javayı yeniden yükleyin.

tüm ayarları yaptım, dys hâlâ açılmıyor. ilçe MEM'e ait iki adet statik IP var, ikisini de ildekilere bildirdim, bakanlığa mail atacağız demişlerdi cuma günü. bakanlığın IP tanımlaması yapması ne kadar sürer, neden hâlâ giremiyor olabilirim :?:

Hocam belli ki halen IP tanımlaması yapılmamış. Yoksa en azından
dys.meb.gov.tr adresine girebilirdiniz.

Sayın Hocam,

hosts dosyasına Ipleri ekleme yerine yukarıda eklediğim host dosyasını etc klasörüne atıp deneyin.

İyi çalışmalar.

Bildiğim kadarıyla çalışmaması lazım. Çünkü İlçe MEM'lerin IP'leri tanımlı olduğu için giriş yapıyor.

bilogrt38' Alıntı:
Hocam belli ki halen IP tanımlaması yapılmamış. Yoksa en azından
dys.meb.gov.tr adresine girebilirdiniz.
dys sayfalarının hiçbiri yok hocam, açılmıyor. Bilgi işlemdeki tüm bilgisayarda denedim açılmıyor.. Bana da öyle geliyor :(

Geri