DYS HER GİRİŞTE DOSYA İNDİRİYOR?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Dys'ye ilçemiz geçen hafta geçiş yaptı. Benim sorum şu: Dys'ye tarayıcıdan her giriş yaptığımızda bir dosya indiriyor ve dosyayı çalıştıra tıklamadan giriş yapmıyor. her seferinde bu işlem tekrar mı edilcek yani şimdiden 15-20 kere aynı dosyayı download etti. Bu normal bir durum mu acaba?

seloman54' Alıntı:
Arkadaşlar Dys'ye ilçemiz geçen hafta geçiş yaptı. Benim sorum şu: Dys'ye tarayıcıdan her giriş yaptığımızda bir dosya indiriyor ve dosyayı çalıştıra tıklamadan giriş yapmıyor. her seferinde bu işlem tekrar mı edilcek yani şimdiden 15-20 kere aynı dosyayı download etti. Bu normal bir durum mu acaba?
aynen. bunu otomatik yapma yöntemi varmı

Tarayıcıların tamamı java eklentisi nedeniyle güvenlik uyarısı veriyor.Otomatik çalıştırma şimdilik mümkün değil. Çözüm için çalışma yapılıyor ama ne derece başarırlar bilmiyorum.

İşin ilginci bir de SAKLA'ya tıklamak zorunda kalıp, aynı dosyayı aynı isimle üstüne yazsa, indirilenleri doldurdu resmen

Explorer ve Mozilla Firefox ile kaydetmeden açma işlemini yapabiliyorsunuz ama Chrome ile maalesef her seferinde indirip kaydetme işlemi yapıyor. Belki chrome ile de direkt açma yöntemi olabilir ama çok kurcalamadım açıkçası...

arkadaşlar konuyu hortlatalım hala bunun chrome da çözümü yok mu her defasında meb.jnlp dosyasını indiriyor...

o dosyayı indirdikten sonra dosya yöneticisi ile indirilenler klasörü içinde birlikte aç yapıp her zaman java ile açılacak şekilde ayarlayınca oluyordu sanki. Aklımda öyle kalmış.

Firefox kullanırsanız her defasında dosya indirmenize gerek kalmaz, dys'ye girişte indirmeye çalıştığı dosyaya java uygulaması ile aç seçeneğini seçersiniz giriş yaptığınızda otomatik açılır.

Mozilla Firefox 56.0.1 Final kurarsanız sorun hallolur.java desteği kalktıgı ıcın oluyor.

selam arkadaşlar, edge ile dysye girerken her defasında meb.jnlp dosyasını indiriyor. bunu indirmeden direk dys açamaz mıyım.

İndirsin sonra siliverin, ya da birikenleri otomatik silecek bir betik yazın. Büyük problem değil yani.

selam arkadaşlar, edge ile dysye girerken her defasında meb.jnlp dosyasını indiriyor. bunu indirmeden direk dys açamaz mıyım.
Mozilla kullanın, seçenekler ana sayfada asagi indiğinizde indirilen dosyalara ne yapılacağı var. JNLP her zaman çalıştır işaretini seçin

arkadaşlar benim de şöyle bir sorunum var ama: müdürümüzün bilgisayarında bir yazı gelmiş onu tıklayınca dys açılmaz olmuş mebbisten dys girişi yapınca meb diye bir dosya indiriyor o dosya javayla açılıyormuş önceden şimdi birlikte aç ile geliyor javanın sitesinden hava 1.1.8 i indirip kurdum yeniden başlattım hiç kurulmamış gibi oldu tekrar kurdum meb dosyasını çalıştır diyorum dosya bulunamadı diyor açılmadı tarayıcıdan tekrar dys yi açtı müdür birdaha meb dosyasını indirdi açtı java yazısı geliyor öyle kalıyor sayfa dys açıkmış gibi görünüyor ama tarayıcı sayfasında hala
Dys ile ilgili de hiç bilgim kullanmışlığım yok sorun ne olabilir?

Okulumuzda Turkcell altyapısı ile MEB interneti kullanılıyor.Turkcell modemden sadece 4 cihaz için destek sağlıyor.Bu aralar dysye sadece bir bilgisayarimiz giriş yapıyor.Ayni sorunu yaşayan arkadaşımiz var mı?

yeni metin belgesi oluşturun, içine del /F /Q /A "%userprofile%\Downloads\*.jnlp" yazın, farklı kaydetten dosya adını jpln-sil.bat yazıp kaydedin.
oluşan bat dosyasını C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup içine atın tamamdır. her açılışta indirilenler klasöründeki jpln dosyaları silinir.

Son düzenleme:
yeni metin belgesi oluşturun, içine del /F /Q /A "%userprofile%\Downloads\*.jpln" yazın, farklı kaydetten dosya adını jpln-sil.bat yazıp kaydedin.
oluşan bat dosyasını C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup içine atın tamamdır. her açılışta indirilenler klasöründeki jpln dosyaları silinir.
Çok teşekkürler hocam. Okula gidince deneyeyim.

Okulumuzda Turkcell altyapısı ile MEB interneti kullanılıyor.Turkcell modemden sadece 4 cihaz için destek sağlıyor.Bu aralar dysye sadece bir bilgisayarimiz giriş yapıyor.Ayni sorunu yaşayan arkadaşımiz var mı?
Bizde ayni durumdayiz. Mecburen cep telefonumuzun internetini kullaniyoruz.

yeni metin belgesi oluşturun, içine del /F /Q /A "%userprofile%\Downloads\*.jpln" yazın, farklı kaydetten dosya adını jpln-sil.bat yazıp kaydedin.
Eski jlpn dosyası silinir, fakat yeni dosyayı indirmeye devam edecek miyiz yine hocam?

Geri