DYS Java Hatası

Kodla Büyü

m17h41r

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar http://dys.meb.gov.tr/ sayfasına erişmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

Error 404: java.io.FileNotFoundException: SRVE0190E: File not found: /search.php

Denemediğim yöntem kalmadı, çözemedim bir türlü. Yaptıklarımdan bazıları şunlar :

*Javayı kaldırıp kurdum.
*Mozizlla'yı kaldırıp kurdum.
*Habib hocamın hazırladığı okul ve ilçe kurulumlarını defalarca denedim.
*Registry temizliği yaptım.

bir türlü bu java hatasını aşamıyorum. Lütfen bilenler yardım etsinler ...

Hocam Ekran görüntüsü atabilirmisin. Bir de host dosyasının ayarlarına baktınmı

muratbdg' Alıntı:
Hocam Ekran görüntüsü atabilirmisin. Bir de host dosyasının ayarlarına baktınmı

Host dosyası normal hocam. Gerekli eklemeler yapılmış.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    34.6 KB · Görüntüleme: 1,440
Hocam Denetim Masasında Java normal görünüyor mu, yoksa java silik şeklinde mi.
Benim tahminim büyük ihtimal java sistem dosyalarınız zarar görmüş olabilir.

Manuel olarak son sürüm java yükleyebiliyor musunuz?
yükledikten sonra pc javayı görüyor mu?

Aşağıdaki yolu da deneyin;
java.policy pc deki kullanıcı hesabında yoksa ekleyin.

Hocam antivirüs programı varsa onu silip javayı bir de bu şekilde yüklemeyi deneyin. Benzer bir hatadan ben bu şekilde kurtulmuştum.

Bilgisayarı yakın :puhaha: :puhaha: İbreti Alem için :puhaha:
Şaka bir yana :mrgreen:

DYS Manuel Kurulumundaki yönetimi tersten uygulamıştım benzer bir hatada hocam.

1- Öncelikli olarak bilgisayarımızda bulunan java sürümlerini Denetim Masasındaki ekle kaldırdan kaldırınız.

2- C:\Program Files altında varsa java klasörünü siliniz.

3- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\LocalLow\ altındaki Sun klasörünü siliniz.
Kullanıcılarda AppData yok ise sol üst köşeden Düzenle + Klasör ve Arama seçenekleri + Görünümden gizli dosyaları gösteri seçip tamam deyiniz.

4- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\ altınadaki .javapolicy dosyasını siliniz.

5- Bilgisayarı kapatıp tekrar açınız. (İstenilirse)

6-DYS Katılımsız Programını tekrar yükleyin.

Kolay Gelsin

bu java çok baş ağrıtacak. Başka bir yolu yok muydu acaba bu sistem için?

Keşke Programı yazan bir iki arkadaşı tanısaydık bu soruları ona sorsaydık :D
Son kulllancı olarak bu tarz bir program yazmak istesem kesinlike DYS.exe /Masaüstü bir program yazardım

DYS zaten sıfırdan bir yazılım değil.Uyap II üzerine biraz eklemelerle kurgulanmış ama kullandıkça daha çok sevmeye başladım.Sorun sistem çökmesi sonrası yazıları geri bulmakta olacak.Kayıt nolarını excele yedekleyebilsek ne iyi olurdu.

Enddlesss' Alıntı:
Son kulllancı olarak bu tarz bir program yazmak istesem kesinlike DYS.exe /Masaüstü bir program yazardım
Hocam,

Ben tanıyorum. Siz bana iletin. Ben onlara iletirim.

habibocak' Alıntı:
Enddlesss' Alıntı:
Hocam,

Ben tanıyorum. Siz bana iletin. Ben onlara iletirim.

Sayın hocam daha önce PM'den yazmıştım.

Ayrıca acağınız başlığıda sabırsızlıkla bekliyorum.

Bekliyorum çünkü, gerçekten karşılık bulacağına inanıyorum.

Enddlesss' Alıntı:
Bilgisayarı yakın :puhaha: :puhaha: İbreti Alem için :puhaha:
Şaka bir yana :mrgreen:

DYS Manuel Kurulumundaki yönetimi tersten uygulamıştım benzer bir hatada hocam.

1- Öncelikli olarak bilgisayarımızda bulunan java sürümlerini Denetim Masasındaki ekle kaldırdan kaldırınız.

2- C:\Program Files altında varsa java klasörünü siliniz.

3- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\LocalLow\ altındaki Sun klasörünü siliniz.
Kullanıcılarda AppData yok ise sol üst köşeden Düzenle + Klasör ve Arama seçenekleri + Görünümden gizli dosyaları gösteri seçip tamam deyiniz.

4- C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\ altınadaki .javapolicy dosyasını siliniz.

5- Bilgisayarı kapatıp tekrar açınız. (İstenilirse)

6-DYS Katılımsız Programını tekrar yükleyin.

Kolay Gelsin

Arkadaşlar burda anlatılanlara ilave olarak virüs temizlemeyi de kaldırınca sorunum çözüldü. Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim...

ogretmenokan' Alıntı:
DYS zaten sıfırdan bir yazılım değil.Uyap II üzerine biraz eklemelerle kurgulanmış ama kullandıkça daha çok sevmeye başladım.Sorun sistem çökmesi sonrası yazıları geri bulmakta olacak.Kayıt nolarını excele yedekleyebilsek ne iyi olurdu.

Hocam bahsettiğinizden sonra bir bakayım dedim UYAP II nedir diye ?
Ulusal "Yargı" Ağı Projesi çıktı. :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Yalan yok bende sevdim ama daha çok geliştirlmesi gerekli özellikle görsel açıdan

U

okullar yazıların çıktılarını alıp arşivlemeye devam ediyor sistem amaçlandığı gibi işlemiyor yani

habibocak' Alıntı:
dokmeefrail' Alıntı:
okullar yazıların çıktılarını alıp arşivlemeye devam ediyor sistem amaçlandığı gibi işlemiyor yani
Alışkanlıklardan vazgeçmek zor ama zamanla aşılacak inşallah.

alışkanlıktan değil hocam, kurulum yapılırken memden söylenen o, sistem çökerse veya kullanıcı ayrılırsa başka türlü eski yazılara ulaşamazsınız mecburen sayı verip çıktısını muhafaza edeceksiniz denildi

acer50' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
dokmeefrail' Alıntı:
Alışkanlıklardan vazgeçmek zor ama zamanla aşılacak inşallah.

alışkanlıktan değil hocam, kurulum yapılırken memden söylenen o, sistem çökerse veya kullanıcı ayrılırsa başka türlü eski yazılara ulaşamazsınız mecburen sayı verip çıktısını muhafaza edeceksiniz denildi
RESMÎ YAZIŞMALARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Belgenin Çoğaltılması, Gönderilmesi, Alınması ve İade Edilmesi
Belgenin çoğaltılması
MADDE 26-

(4) Güvenli elektronik imza ile imzalanarak hazırlanmış belgelerin elektronik ortamda kaydedilmesi, gönderilmesi ve dosyalanarak saklanması esastır. Bu belgeler, zorunlu olmadıkça ayrıca çıktısı alınarak el yazısıyla atılan imza ile imzalanmaz ve fiziksel ortamda saklanmaz.

Gelen / Giden tüm defterleri kaldırdım. Yazıya bakıyorum çıktı alamya gerek varsa alıyorum yoksa aynen DYS nin derinliklerine gönderiyorum.

Benim gibi her işe koşturan joker memurlar için çok iyi oldu. Birkaç pürüz var onlarda halledilse "dadundan yenmez" :mrgreen: 8)

@habibocak

RESMÎ YAZIŞMALARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Belgenin Çoğaltılması, Gönderilmesi, Alınması ve İade Edilmesi
Belgenin çoğaltılması
MADDE 26-

(4) Güvenli elektronik imza ile imzalanarak hazırlanmış belgelerin elektronik ortamda kaydedilmesi, gönderilmesi ve dosyalanarak saklanması esastır. Bu belgeler, zorunlu olmadıkça ayrıca çıktısı alınarak el yazısıyla atılan imza ile imzalanmaz ve fiziksel ortamda saklanmaz.

:++: :alkis: :+1:
Teşekkürler hocam bu iyi oldu.

Hocalarım bizde de dys de şöyle bi sorun var sisteme giriyoruz girdikten sonra bi pencere açtığımızda bazı butonlar gözükmüyor bu neden olabilir acaba?

Okulumuza dün herşeyi hazır yani dys side kurulmuş bir bilgisayar gönderdiler windows 10 64 bit kurulu o hiç hatasız girmekte ancak orjinal olmayan windows 10 yüklü 32 bit bilsayarlarımızda(güncelleştirmeleri kapalı) yukarıdaki yazdığım sorun var.

brkbldk' Alıntı:
Hocalarım bizde de dys de şöyle bi sorun var sisteme giriyoruz girdikten sonra bi pencere açtığımızda bazı butonlar gözükmüyor bu neden olabilir acaba?

Okulumuza dün herşeyi hazır yani dys side kurulmuş bir bilgisayar gönderdiler windows 10 64 bit kurulu o hiç hatasız girmekte ancak orjinal olmayan windows 10 yüklü 32 bit bilsayarlarımızda(güncelleştirmeleri kapalı) yukarıdaki yazdığım sorun var.
Ekran çözünürlüğünü biraz yükseltin Hocam.

Geri