"DYS JNLP (Java) Dosyasını Sürekli Kayıt Ediyor" (Çözüldü)

Kodla Büyü
M

Misafir 142690

Misafir
Bilgisayarıma format attım şu an DYS'ye her girdiğimde java dosyasını masaüstüne kaydediyor, sürekli masaüstü java dosyası ile doldu ve silmek zorunda kalıyorum. Uzun uğraşlar sonucu basit bir çözüöü varmış, sizinle paylaşmak istedim.

Mozillada aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

1. Seçenekler
2. Genel sekmesi altında "UYGULAMALAR"
3. JNLP Dosyası üzerine gelip "Java (TM) Web Starter Launcher" seçeneneğini işaretlerseniz bundan sonraki süreçte DYS java dosyanızı sürekli kaydetmeyecek ve direkt açacaktır.

Ekli dosyalar

• jnlp dosyası.png
    jnlp dosyası.png
    66.5 KB · Görüntüleme: 489
Arkadaşlar jnlp dosyasıyla ilgili garip bir sorunla karşı karşıyayım.Forumu incelediğimde bu türden bir sorunlada karşılasan görmedim.Daha önce Dys sistemini sorunsuz kullanırken java güncellemesi yaptığını söylüyor, ardından meb java web starter uygulaması garip bir şekilde kendini adobe ile ilişkilendiriyor.Buraya kadar herşey normal.Ancak gel gelelim dosyayı birlikte aç komutuyla Javaws ile ilişkilendirme yapmıyor.Regeditle kayıt silme yenileme hepsini denedim. yine de ilişkilendiremedim.Sizce neden öyle yapabilir?

Arkadaşlar jnlp dosyasıyla ilgili garip bir sorunla karşı karşıyayım.Forumu incelediğimde bu türden bir sorunlada karşılasan görmedim.Daha önce Dys sistemini sorunsuz kullanırken java güncellemesi yaptığını söylüyor, ardından meb java web starter uygulaması garip bir şekilde kendini adobe ile ilişkilendiriyor.Buraya kadar herşey normal.Ancak gel gelelim dosyayı birlikte aç komutuyla Javaws ile ilişkilendirme yapmıyor.Regeditle kayıt silme yenileme hepsini denedim. yine de ilişkilendiremedim.Sizce neden öyle yapabilir?
Dys’yi sıfırdan kurmayı denediniz sanırım?

Denedim problem işletim sisteminin dosya ilişkilendirmesiyle ilgili.Bunu engelleyen bir şey var.İlişkilendirmeyi ya Java engelliyor yada bilgisysrdaki herhangi bir şey.Onu anlamaya çalışıyorum

Geri