dys.meb.gov.tr adresine girilmiyor

Kodla Büyü

main

Site Gezgini
Arkadaşlar dys normalde giriyordu ama şu an giremiyorum. Resimdeki ekran çıkıyor. Ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• _20190213_101441.JPG
    _20190213_101441.JPG
    225.3 KB · Görüntüleme: 71
Hocam hosts dosyasındaki ipler silinmiş olabilir. Yüklemek için

C:\Windows\System32\Driversetc klasörü içinde hosts dosyası Not Defteri ile açıp sayfanın sonuna aşağıdaki satırları eklerseniz muhtemelen düzelir.

95.0.196.81 dys.meb.gov.tr
95.0.196.80 dysegitim.meb.gov.tr
95.0.196.79 dysdownload.meb.gov.tr

Değerli hocam bilgisayara musallat virüsü bulaşmış. Bu virüs yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hosts dosyasını değiştiriyor. Öncelikle virüsü temizlemeniz gerekiyor.
Bunun için forumda musallat temizleyici ifadesini aratıp, gelen başlıktaki temizleyici programı indirip, çalıştırın ve virüsü temizletin. Ardından da yukarıdaki mesajda yazanı uygulayın, siteye girecektir. hosts dosyası c:\windows\system32\drivers\etc klasöründe gizli bir sistem dosyasıdır. Bu nedenle öncelikle gizli ve korunan sistem dosyalarını gösterecek şekilde bilgisayarı ayarlamalısınız.
Bu olay geçen hafta memurumuzun başına gelmişti. Flash bellekten virüsü bulaştırmışlar, dediğim işlemleri yapınca sıkıntı kalmadı.

Bilgisayar da 360 Total Security varsa oda host dosyasını engelliyor
360 Total Security'nin içinden host dosyası engelini kaldırınız.

arkadaşlar ben de şunu sormak istiyorum. ilçe mem bir onay yazısı göndermiş idare ama yazıda eksik olunca ilçe mem reddetmiş yazı 3 aydır onayda diye gözüküyor. bizimkilerde yenisini yazıp göndermişler eskiyi düzelteceğine...Eskiyi Silme işlemi yok mu acaba?

arkadaşlar ben de şunu sormak istiyorum. ilçe mem bir onay yazısı göndermiş idare ama yazıda eksik olunca ilçe mem reddetmiş yazı 3 aydır onayda diye gözüküyor. bizimkilerde yenisini yazıp göndermişler eskiyi düzelteceğine...Eskiyi Silme işlemi yok mu acaba?

Giden Evrak Oluşturma ve Akış Başlatma>Evrak Onay İşlemleri>Sorgula yolunu izleyip söylediğiniz yazıya tıklayıp en alttaki "Evrakı İptal Et" butonuna tıklayarak evrağı iptal edebilirsiniz.

Geri