• Kıymetli BBNET Üyeleri: Sunucumuzda gerçekleşecek planlı bakım çalışması nedeniyle, sitemiz 25.10.2024 Cuma günü saat 17:00 ile 23:00 saatleri arasında geçici olarak kapatılacaktır.

Eğitim fakültesi mezunu meslek lisesine kadrolu olarak atanabilir mi?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Hocam 2007 yılındaki haberde yanlışlık var. O dönemdeki 119 sayılı karar da dahil şimdiye kadarki Talim terbiye kurulu kararlarına göre atama yapılmıyor zaten.

Arkadaşlar eğitim fakültesi mezunu bilişim öğretmeni meslek lisesine kadrolu olarak atanabilir mi? Bir habere göre evet ama talim terbiyenin çizelgesine göre hayır. Hangisi doğru acaba?

haber: https://www.memurlar.net/haber/89277/ogretmen-alimina-esas-119-sayili-karar-degisti.html

16 Ağustos 2024 tarihinde ttkb web sitesinde yayınlanan çizelge: https://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari-atama-ve-ders-okutma-esaslari/icerik/201
Sayın hocam 2007 öncesi böte ilk mezunlar önce ticaret mesleğe atandı ve sonra meslek lisesine geçiş yaptı. Çikan kanun ile böte mezunlarinin atamaları durduruldu fakat eski atananlar verilen hakkın geri alınamaması muhabbetinden yerlerinde kaldı. Bu kalanlardan yer değiştirmek isteyenlere meslek lisesi birdaha atamada görünmedi.
Fakat sistem oturana kadar 2015 yılına denk geliyor herhalde usülsüz atamalar ile yine yerleşenler oldu.
Gelelim atama oldu ise Herhangi bir şikayet de dava açılır ve ders ücretleri misli ile geri alınarak ödenir. Kişi de norm fazlasına düşer.
Şikayet oluyormu diye sorarsanız da olmuyor. Herkes usulsuzluge alışmış.

Sayın hocam 2007 öncesi böte ilk mezunlar önce ticaret mesleğe atandı ve sonra meslek lisesine geçiş yaptı. Çikan kanun ile böte mezunlarinin atamaları durduruldu fakat eski atananlar verilen hakkın geri alınamaması muhabbetinden yerlerinde kaldı. Bu kalanlardan yer değiştirmek isteyenlere meslek lisesi birdaha atamada görünmedi.
Fakat sistem oturana kadar 2015 yılına denk geliyor herhalde usülsüz atamalar ile yine yerleşenler oldu.
Gelelim atama oldu ise Herhangi bir şikayet de dava açılır ve ders ücretleri misli ile geri alınarak ödenir. Kişi de norm fazlasına düşer.
Şikayet oluyormu diye sorarsanız da olmuyor. Herkes usulsuzluge alışmış.
Hocam 2007 öncesi de atama yoktu. Bu haberde söz edilen karara ben baktım. O yıl geçilen megep sisteminde meslek lisesi bilişim teknolojileri alanı açılıp oraya atanacak bölümler ayrı yazılmış kararın ek 2 sinde. Orada zaten böte hiç yok. Böte ek1 de yani meslek lisesi olmayan kısımda var. Haber yanlış yani.

Son düzenleme:
Geri