e-dergi yapıcam. sayfa boytları kaç olmalı ki yazılar okunsn

Kodla Büyü

nefes23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar geçen yıl e-dergi yapmıştım hatta paylaşmıştım burada.
http://www.bekirpehlivanoglu.k12.tr/ede ... fault.html

şimdi ikinci sayısını yapıcaz yalnız istiyorum ki sayfayı büyüteçle büyütmeye ihtiyaç duymadan yazılar okunabilsin. bunun için sayfa boyutları kaça kaç olmalı acaba? sayfaları photoshopta düzenliyorum.

Hocam sen sonuçta okunmasını istiyorsan genellikle masaüstü bilgisayarların ekran çözünürlüğü 1024x768 yani sen 800px genişliğinde ve 670px yüksekliğinde bir dergi hazırlarsan her PCde rahatlıkla okunabilir. Photoshopta sayfa hazırlarken ayrıca dpi ayarını e-dergi için 72 seç yoksa aynen şu anda yapmış olduğunuz sayfadaki gibi karakterlerde kırılmalar olur. Çünkü baskı kalitesinde yani 300dpi olarak yapmışsınız sanırım. Baskısı olamaycaksa sizin için dezavantaj olan bir durum. İnşallah işinize yarar.

madlion' Alıntı:
Hocam sen sonuçta okunmasını istiyorsan genellikle masaüstü bilgisayarların ekran çözünürlüğü 1024x768 yani sen 800px genişliğinde ve 670px yüksekliğinde bir dergi hazırlarsan her PCde rahatlıkla okunabilir. Photoshopta sayfa hazırlarken ayrıca dpi ayarını e-dergi için 72 seç yoksa aynen şu anda yapmış olduğunuz sayfadaki gibi karakterlerde kırılmalar olur. Çünkü baskı kalitesinde yani 300dpi olarak yapmışsınız sanırım. Baskısı olamaycaksa sizin için dezavantaj olan bir durum. İnşallah işinize yarar.

çok teşekkür ederim hocam açıklayıcı cevabınız için :+1:

Geri