e-kurs dan excel listesi nasıl alabilirim

Kodla Büyü
Bizim idare olayı yanlış anlamış her ders için bir sınıf açmış 9 şube de matematik dersi olacak 9 şube ona 4 şubede Türkçe dersi olacak ona ayrı 4 şube açmış

Hocam dediğiniz gibi yapmışlar 66 sube çıkmış ama bence 5A diye sinif oluşturup onlara dersleri ve o dersi seçen öğrencileri aktarmak lazim
Hayır hocam sınıf değil grup oluşturuluyor şu anki sistemde, yani 66 şube değil 66 grup olmuş ve doğru olan budur, çünkü her öğrenci aynı dersleri seçip girmek zorunda değil amaç öğrenciye istediği dersten kurs vermek,
Öğrenci öğretmen tercihlerini yapar, öğretmen kurs açabileceği günleri idareye söyler, idarede o öğretmeni seçen öğrencilere göre öğretmene 1-2 veya 3 grup olarak öğrencileri tanımlar. Yeni sistemde bu şekilde hazırlamışlar hocam, eskisinde sınıf tanımlayıp o sınıfa belirli dersleri veriyorduk ve öğrencileri sınıflara direkt olarak atayıp hepiniz aynı dersleri göreceksiniz diyorduk. Artık öğrenci bazlı planlama.

Hayır hocam sınıf değil grup oluşturuluyor şu anki sistemde, yani 66 şube değil 66 grup olmuş ve doğru olan budur, çünkü her öğrenci aynı dersleri seçip girmek zorunda değil amaç öğrenciye istediği dersten kurs vermek,
Öğrenci öğretmen tercihlerini yapar, öğretmen kurs açabileceği günleri idareye söyler, idarede o öğretmeni seçen öğrencilere göre öğretmene 1-2 veya 3 grup olarak öğrencileri tanımlar. Yeni sistemde bu şekilde hazırlamışlar hocam, eskisinde sınıf tanımlayıp o sınıfa belirli dersleri veriyorduk ve öğrencileri sınıflara direkt olarak atayıp hepiniz aynı dersleri göreceksiniz diyorduk. Artık öğrenci bazlı planlama.

Hocam 10 şubeye 1 müdür yardimcisi gorevlendirilecek peki 66 grup var onu soruyorlar neye gore yapacağız diye birde bizde sadece cumartesi 8 saat kurs olur ikili egitimiz ders programını nasil yapacağız acaba

Ben listeyi kopyala yapıştırla tek tek branşları ve sınıfları ayrı excel sayfalarına aktardım sonrasında sayfaların hepsini birleştirdim A-Z sıralama ile her öğrencinin kursunu buldum. E-okuldan tüm öğrenci bilgilerini de ayrı bir sayfaya çektim. Excel'de isimleri kullanarak düşey aradan no ve sınıfları çekebildim toplam 6-7 saatte bitiyor.

Kaç öğretmeniniz var bilmiyorum ama o kadar uzun sürmüyor. Biz de 19 öğretmen 30 yakın sayfa var. 15 dk'da bitirdim.

Peki diyelim ki bir kursu 8 kişi seçti o kurs açılamıyor doğal olarak değil mi ? Merak ettiğim şu

diyelim ki öğrenci matematik fizik edebiyat seçti Fakat fiziği seçen sadece 8 kişi oldu kurs açılamadı çocuk sadece iki derse mi girebilir yoksa 10 kişi üzerinde tercih sayısına sahip olan yani açılacak olan aynı seviyede başka bir derse çocuk seçmemiş olsa bile dahil edilebilir mi ?

peki program yapılınca hiç çakışma olmuyor mu?
Mesela, hafta sonu kurs olmayacak şekilde planlıyoruz. 70 ders 20 öğretmen. Bazı öğrencilerde çakışma olduğu için seçtiği öğretmene gidemiyor. Bu durum oluyor mu bu sistemde.

Peki diyelim ki bir kursu 8 kişi seçti o kurs açılamıyor doğal olarak değil mi ? Merak ettiğim şu

diyelim ki öğrenci matematik fizik edebiyat seçti Fakat fiziği seçen sadece 8 kişi oldu kurs açılamadı çocuk sadece iki derse mi girebilir yoksa 10 kişi üzerinde tercih sayısına sahip olan yani açılacak olan aynı seviyede başka bir derse çocuk seçmemiş olsa bile dahil edilebilir mi ?
Kurs açılacak dersi seçtiğiniz de sadece o derse kayıtlı öğrenciler geliyor hocam, başka öğrenci ekliyemiyoruz.

8 kişiye kurs açılmaz.
açılmayan derse başvuranlar veya hiç bir derse başvurmayanlar ilk 1 ay içerisinde katılmak istediklerini belirtirlerse kurslara katılabilirler

peki program yapılınca hiç çakışma olmuyor mu?
Mesela, hafta sonu kurs olmayacak şekilde planlıyoruz. 70 ders 20 öğretmen. Bazı öğrencilerde çakışma olduğu için seçtiği öğretmene gidemiyor. Bu durum oluyor mu bu sistemde.

Ek olarak bir öğretmeni 26 öğrenci seçti diyelim, 24 kişi ekledik, diğer 2 öğrencinin durumu nasıl olacak. Yer varsa aynı branştaki diğer öğretmene mi gidecek yoksa 2 kişi iptal mi? Ya da o dersi 2 ye bölsek 13 er, bu sefer de öğretmen ders saati dolu olduğu için bölünen gruplardan biri iptal mi olacak.ne garip sorular ve sorunlarla uğraşıyorum.

Müdür yardımcısı onayı şart değil sanırım. Tüm gruplara yetkili olarak müdürü seçtik.

8 kişiye kurs açılmaz.
açılmayan derse başvuranlar veya hiç bir derse başvurmayanlar ilk 1 ay içerisinde katılmak istediklerini belirtirlerse kurslara katılabilirler
Katılmak istedilerini belirtirlerse derken yani kurs modülüne girip ordan mı belirtirlerse yoksa sözlü olarak belirtirlerse mi? Neticede e kurs modülünde sınıf listeleri olacak bunlara manuel öğrenci eklemek ne kadar mümkün olur ?

Bir öğretmeni arkadaşın dediği gibi 26 kişi seçmiş diyelim aynı dersten diğer arkadaş da 8 kişi olsun e ne olacak :)

Derslere gore grupları ayarladik ders programini nasil yapacağız tek gun kurs var cakistirmadan nasil olacak anlamadim

Öğrenci Tercih Listesi menüsü gelmiş

Ekli dosyalar

• 15697821547258034270695280342198.jpg
    15697821547258034270695280342198.jpg
    116.5 KB · Görüntüleme: 63
Katılmak istedilerini belirtirlerse derken yani kurs modülüne girip ordan mı belirtirlerse yoksa sözlü olarak belirtirlerse mi? Neticede e kurs modülünde sınıf listeleri olacak bunlara manuel öğrenci eklemek ne kadar mümkün olur ?

DYK yönergesinde kurslar başladıktan 1 ay sonra katılmak isteyenlerin kursa kaydı yapılır diyor. nasıl eklenecek birlikte göreceğiz.

Bir öğretmeni arkadaşın dediği gibi 26 kişi seçmiş diyelim aynı dersten diğer arkadaş da 8 kişi olsun e ne olacak :)

Bu durumda diğer öğretmeni seçen 8 kişiyle birlikte toplam 34 kişilik bir grup olur ve bu grupta haliyle 2 ye bölünür. 2 gruba da 1. öğretmen girebiliyorsa girer. Programı müsait değilse veya istemiyorsa vs... 2. öğretmen de kurs verebilir. Diye düşünüyorum

arkadaşlar kurs programını nasıl oluşturacağız anlatabilecek olan var mı? önceden excel listesi alıp progmaticte yapıyorduk şimdi ekur modülünde yapılıyor nasıl olduğunu anlatabilir misiniz?

arkadaşlar kurs programını nasıl oluşturacağız anlatabilecek olan var mı? önceden excel listesi alıp progmaticte yapıyorduk şimdi ekur modülünde yapılıyor nasıl olduğunu anlatabilir misiniz?
kurum müdürü rolünde iken solda kurs planlama işlemlerinde/yeni kayıt/açılan pencerede ders adı,ders saati (haftalık),öğrertmen seçimi yapıyorsunuz.sonra kaydet
Ardından kurs listeye düştükten sonra en sağda takvim simgesinden bi rgünlük ders saatlerini yazıp haftalara dağıt diyorsunuz.

Son düzenleme:
Geri