E-Kurs Modülü üzerinden Toplu EBA Şifresi Alan Program

Kodla Büyü

murat_124

Aktif Üye
Malumunuz arkadaşlar ikinci dönem öğrenciler için kurs başvuruları başlamıştır. Ama gelin görün ki öğrencilerin büyük çoğunluğu ilk dönem aldıkları şifreyi unuttular. Ben de Burhan Eren hocamızdan esinlenerek onun hazırladığı programın biraz daha değişiğini yaparak E-kurs modülü üzerinden okul mebbis şifresiyle giriş yapılarak ister sınıf sınıf ister tüm okulun öğrencilerine aynı anda şifre verilmesine imkan sağlayan bir program yaptım.
Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
https://drive.google.com/open?id=0B2sGE ... TRGNzQ2dWc

Programın kullanımını kısaca anlatayım.
1. tckimlik.xlsx uzantılı dosyayı Yerel Disk C nin içerisine atıyoruz.
2. Excel dosyasını ekte yer alan resimdeki gibi ister siz düzenlersiniz. İsterseniz yukarıdaki bağlantıdan indireceğiniz excel dosyasının içini doldurup Yerel Disk C sürücüsüne kaydedebilirsiniz. Yalnız şunu da belirteyim eğer kendiniz düzenleyecekseniz ebaşifreleri sütununun veri biçimini genel değil metin yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 0 ile başlayan şifrelerin 0 kısımlarını atmaktadır.

3. E okuldan bilgileri alıp tablonun içerisine yapıştırıyoruz ve kapatıp kaydediyoruz.
4. Programı açıp kurum kodu, şifre ve güvenlik kodunu da yazdıktan sonra giriş yapıyoruz. Butonla giriş yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü sonrasında direkt olarak şifre oluşturma sayfasına yönlendirme yapacaktır.
5. Şifreleri Almaya Başla butonuna da bastıktan sonra yaslanın arkanıza. Herkese kolay gelsin.

Yalnız arkadaşlar programın birkaç küçük eksiği var onu mazur görürsünüz artık. Eğer benim paylaşım Excel dosyasını kullancaksanız, 0 ile başlayan şifreleri alsın ebaşifreleri sütununa düzenleme yapmamdan dolayı satırsayısı değerim fazla çıkıyor. O yüzden son öğrencinin şifresini almıyor. Artık onu da kendiniz kopyalar yapıştırırsınız. Ayrıca programı açıp öğrencilerin şifrelerini verdikten sonra Excel dosyasını düzenleyip tekrar öğrencilere şifre vermeniz gerekirse programı kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar ilgilenenler için söylüyorum programı kullanmak isteyenler varsa kaynak dosyalarını da paylaşıyorum. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
https://drive.google.com/open?id=0B2sGE ... 0YwOENVOTg
Program Visual Studio 2010 programı ve Net Framework 4.0 üzerinde hazırlanmıştır.

Ekli dosyalar

• Resim 001.JPG
    Resim 001.JPG
    121.3 KB · Görüntüleme: 13,691
  • Resim 005.JPG
    Resim 005.JPG
    334 KB · Görüntüleme: 13,690
Sağolun arkadaşlar. Maksat iş görülsün. Yoksa ne önemi var bir gün boyunca uğraştığımın.

hocam çok teşekkür ederiz. önceki program eba şifresi ile çalıştığı için tüm okulun şifreleri toplu alınamıyordu. bu direk okul mebbis şifresi ile tüm şifreleri alabiliyor. eğer meb toplu şifre alma özelliğini açmaz ise çok büyük bir eksikliği gidermiş olacaktır.

hocam erişim izni istiyor, bi kontrol edebilir misiniz?

Verdiğim linklerin yanlış paylaşım ayarından dolayı benim mail adresime erişim isteği gönderen arkadaşlara duyurulur. Paylaşım ayarlarını herkese açık olarak değiştirmemin yanısıra erişim isteği gönderen herkese erişim yetkisi vermiş bulunmaktayım. Bilgilerinize...

Zümrem program sorunsuz çalışıyor. Emeğine sağlık 10 numara 5 yıldız oldu

gulumse_kaderine' Alıntı:
hocam çok teşekkür ederiz. önceki program eba şifresi ile çalıştığı için tüm okulun şifreleri toplu alınamıyordu. bu direk okul mebbis şifresi ile tüm şifreleri alabiliyor. eğer meb toplu şifre alma özelliğini açmaz ise çok büyük bir eksikliği gidermiş olacaktır.

Arkadaş güzel söylemiş. :+1:

selam arkadaşlar
program çok güzel ancak oluşturduğum şifre dışında bir şifre veriyor

ben programı çalıştıramadım.yanlış kullanıcı adı ve şifre diye hata mesajı veriyor.Bütün şifreler doğru olmasına rağmen.
Nerde hata yaptığımı bulamadım.

hastasıyız dede' Alıntı:
Hocam excel listesinde siniflar arasinda 1 satir bosluk biraksak sifre verir mi

Şimdi deneyemiyorum hocam tüm okula şifre verdik malum. Bir denemek lazım ama büyük ihtimal hata verecektir. Ben şöyle yaptım tüm sınıfları alt alta boşluksuz sıraladım. Sıraladıktan sonra sınıfları ayırması çok kolay hocam. Sınıflar A'dan Z'ye sıralı geliyor ya. Her A harfi ile başlayan satırları farklı sayfalara kopyalayarak diğer sınıfları birbirinden ayıklayabilirsin.

tufa' Alıntı:
ben programı çalıştıramadım.yanlış kullanıcı adı ve şifre diye hata mesajı veriyor.Bütün şifreler doğru olmasına rağmen.
Nerde hata yaptığımı bulamadım.

Arkadaşlar şimdi farkettim programı yazdığım bilgisayarda Internet Explorer 10 olduğu için ona göre yaptım. Alt versiyonlarda hata veriyor. Eğer kullanıcı adı ve şifre yanlış diyorsa kullanıcı adı ve şifreyi ekrandan elle siz girin.

windows 10 denedim olmadı hata veriyor.
office 2016
netframe work 4.5.2. yüklü

Geri