E-okul 'daki listeleri excel veya wordda aktarabilirmiyiz

Kodla Büyü
hocam bu iş oluyor amam ocr ile oluyor direk excel dosyası alamıyorsun. ilk olarak ben omni page diye bir ocr programı kullanıyorum . alına listeyi pdf yazıcısından yazdırıp pdf olarak kaydediyorum ardından omni page ile pdf yi taratıp seperet sheet olarak kaydediyorum yani excel olarak iş oluy veriyor biliyorum biraz uzun ama bin öğrencinin listesini alırken çok kısa oluyor....

NOTLARI GİRDİĞİN YERDEN KOPYALA BİR WORD SAYFASINA YAPIŞTIR ORDA DÜZENLE SONRADA EXCELE GEÇİR...

HOCAM oluyor hemde direkt oluyor şöyle oluyor liste ekranında yazıcı simgesinin yanında export report diye bir simgecik var ona tıklıyorsunuz gelen pencerede hangi türde liste almak istiyorsanız onu seçiyorsunuz doc şeklinde alamıyorsunuz ama pdf şeklinde de alabilirsinz xls şeklindede önceden yoktu bu özellik ama şimdi var.

HOCAM oluyor hemde direkt oluyor şöyle oluyor liste ekranında yazıcı simgesinin yanında export report diye bir simgecik var ona tıklıyorsunuz gelen pencerede hangi türde liste almak istiyorsanız onu seçiyorsunuz doc şeklinde alamıyorsunuz ama pdf şeklinde de alabilirsinz xls şeklindede önceden yoktu bu özellik ama şimdi var.

HOCAM HİÇ DİKKATİMİ ÇEKMEMİŞTİ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Geri