E-OKUL DEVAMSIZLIK GİRİŞ PROGRAMI ?

Kodla Büyü

abdal

Aktif Üye
Değerli dostlarım, e okula devamsız öğrencileri günlük giriyotum. Çok zaman alıyor. 200 e yakın sürekli devamsız bi o kadarda gelmeyen öğrenciler oluyor. Bunu e okula girmek çok büyük zamanımı alıyor. Bunun kısa bir yolu yok mu? Programı falan yok mu ? Şimdiden çok teşekkürler ...

Ekteki dosyayı bir incelemeniz yararlı olacaktır.

Çalışma alıntıdır.

Ekli dosyalar

• dvm.rar
    285.5 KB · Görüntüleme: 1,122
dvm.rar kod hatası verdi bende çalışmadı.devamsızlık.txt dosyasını bulamıyor

hocam kodları incelediğimde eski e-okula gröe düzenlenmiş..simdi ise değişkenlerin isimleri değişmiş..ona göre güncellenmesi laızm..vaktim olsa güncellerim de... de işte

bu programı güncelleyebilecek bir arkadaş yok mu şu bilişim dünyasında ????

elrond: hocam kodları incelediğimde eski e-okula gröe düzenlenmiş..simdi ise değişkenlerin isimleri değişmiş..ona göre güncellenmesi laızm..vaktim olsa güncellerim de... de işte
abdal : hocam vaktiniz olmadı mı şiddetle sizi takipteyimm... help help help !!!!

hocam en son e-okul değişikliğinden sonra tüm sistemin elden geçirilmesi gerek...bunun için gerçekten vaktim yok...kusura bakmayın ama vakti varsa volkankey hocam da bu işlerin piridir. vakti varsa yardımcı olacağını düşünüyorum. ama ben affımı istiyorum.

Bilgisayar Öğretmeni olduğunuzu farzederek yazıyorum,
hocam en kısa yolu şu:
bırakın o görev kime ait ise o yapsın. sonuçta maaşını görevini yaptığı işler neticesinde alıyor.
Böylelikle bu sorunlarla siz değil, müdür yardımcısı uğraşır.

doğrudur hocam bilgisayar öğretmeniyim. Bu görevi yapmamın sebebi ise btr olmam. BTR"ciysen idari işlere yardım etmek diye bişey var ondan dolayı yapmamız gerekiyor.

hocam en kısa yolu şu:
bırakın o görev kime ait ise o yapsın. sonuçta maaşını görevini yaptığı işler neticesinde alıyor.

Yani bir okulda iş ve işlemlerin daha hızlı ve daha kolay yürümesi için bir bilgisayar öğretmeni olarak yardımcı olmak ve okulun bir parçası olmak bu kadar mı zor.Bırakın o yapsın mantığı yüzünden bugün ülkedeki eğitim sistemimiz bu sorunlarla boğuşuyor.Bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir hizmet anlayışı anlamıyorum.Ben de öğretmenim ama bırakın onlar yapsın banane demedim hiç,siz ve sizin gibilerle aynı mesleği paylaştığım için bazen utanıyorum...

fırkateyn' Alıntı:
hocam en kısa yolu şu:

Yani bir okulda iş ve işlemlerin daha hızlı ve daha kolay yürümesi için bir bilgisayar öğretmeni olarak yardımcı olmak ve okulun bir parçası olmak bu kadar mı zor.Bırakın o yapsın mantığı yüzünden bugün ülkedeki eğitim sistemimiz bu sorunlarla boğuşuyor.Bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir hizmet anlayışı anlamıyorum.Ben de öğretmenim ama bırakın onlar yapsın banane demedim hiç,siz ve sizin gibilerle aynı mesleği paylaştığım için bazen utanıyorum...

bilgisayar ile yapılan bütün işlerin bt öğretmeni tarafından yapılması gerektiğini düşünen bir güruh var. beden eğitimi öğretmeni kendi zümreleri için bir bt öğretmeni gerektiğini işleri takip edemediğini söyledi mesela(aslında bir sekreterden bahsediyor ama o kadar şuursuz ki bunun bt öğretmeninin işi olduğunu düşünüyor.) devamsızlıkları girmeye yarayacak programın araştırılıp bilgisayara kurulması bt öğretmeninin işi olabilir ama devamsızlıkları girmek nasıl bt işi olabilir?? planı bile olmayan bir dersimiz, sürekli düzenli tutmamız gereken sistemler, öğrenmemiz gereken yeni programlar-yöntemler varken bir de idarenin kendi arasında halletmesi gereken görevleri mi üstleneceğiz. eğitim sisteminin boğuştuğu o sorunların büyük bir bölümünün kaynağı yönetmekten ve idareden haberi olmayan, yeniliklere kapalı okul idareleridir.

Geri