E-okul Excel toplama problemi?

Kodla Büyü

Hasanhoca

Aktif Üye
M.E.M acilen 8 lerin teog ve diğer sınavlarının toplam puanlarını istemiş. E okuldan sınıf sınıf not listelerini indirdim. Puanları alt alta toplayınca sonucu sıfırı veriyor. Hadi arada 1 er satır boşluk varmış onları temizledim, yine toplam sıfır veriyor.

Yardımcı olursanız iyi olur, problem ne olabilir.

Dosyayıda attım, burada örneğin sadece türkçe dersi notlarını toplatabilirmisiniz? bende olmadı.

Ekli dosyalar

• 8a.rar
    15.3 KB · Görüntüleme: 33
hocam girdiğiniz değerleri metin olarak görüyor olabilir sayıya çevirirseniz belki düzelir..

Hasanhoca' Alıntı:
serhatbs' Alıntı:
hocam girdiğiniz değerleri metin olarak görüyor olabilir sayıya çevirirseniz belki düzelir..

denedim hocam olmadı, dosyayı attım, bakabilirseniz iyi olur, nerede hata yaptım acaba?

yeşil kutuların olduğu tüm bölümler sayıya çevirmeniz gerekiyor. ünlem işaretinin olduğu yerden ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    103.2 KB · Görüntüleme: 461
Hocam notları kopyala not defterine at. oradan tekrar kopyala boş bir excel dosyasına at.

Ekli dosyalar

• bilgisayarbilisim.zip
    12.9 KB · Görüntüleme: 19
serhatbs' Alıntı:
Hasanhoca' Alıntı:
serhatbs' Alıntı:

denedim hocam olmadı, dosyayı attım, bakabilirseniz iyi olur, nerede hata yaptım acaba?

yeşil kutuların olduğu tüm bölümler sayıya çevirmeniz gerekiyor. ünlem işaretinin olduğu yerden ayarlayabilirsiniz.

Babana rahmet hocam. Hücreleri biçimlendir, sayı-sayı dan yaptım olmamıştı. Eyvallah, sağolasın.

Hasanhoca' Alıntı:
serhatbs' Alıntı:
Hasanhoca' Alıntı:
serhatbs' Alıntı:

Babana rahmet hocam. Hücreleri biçimlendir, sayı-sayı dan yaptım olmamıştı. Eyvallah, sağolasın.
önemli değil hocam kolay gelsin.

Geri