E-Okul Hızlı Davranış Notu Girme Programı

Kodla Büyü
Bu program tarafımdan abimin isteği üzerine davranış notunu daha hızlı girmek isteyen öğretmenler için yazılmıştır.Amaç işleri biraz daha hızlandırmak.
Resmi:
402081_2869738974892_1002366896_3021534_1904504646_n.jpg

Öğretmenlerin belkide en çok zorlandığı bölümlerden biride e-okulda davranış notu girmektir.Mesela 5 Sınıfa giren ve ortalama 40 öğrenciden oluşan sınıflara davranış notu girebilmek için 200 defa not yazmak gerekir ki buda çok sıkıcı bir durumdur. Bu program sayesinde istediğiniz formatlarda notlar verebilirsiniz.

Kullanımı çok basit programı çalıştırın girmek istediğiniz notu seçin ve not girdiğiniz ekranda ilk hücreye gelerek Backspace ve girmek istediginiz notun yanındaki tuşa aynı anda basın ve gerisini o halletsin sonunda düzenlemek istediğiniz bölümleri düzenleyip kaydedersiniz.Burada önemli olan her iki tuşada aynı anda basmaktır. Örneğin 2 + BACKSPACE yapacaksanız 2 tuşuna basılı tutun ve sonra BACKSPACE tuşuna basın üst üste basarsanız 2 defa yapar.

Ortalama 40 öğrenci olduğunu varsayarak 40 yaptım.Öğrenci sayısı 40'dan fazla ise 2 defa basarsınız.

Programı sadece e-okulda değil bilgisayarınızda bu türden başka işlerinizde de kullanabilirsiniz.

EK OLARAK: NET FREMEWORK 3.5 VE ÜSTÜ GEREKTİRİR.WİN7 İÇİNDE MEVCUTTUR AMA XP VE VİSTA İÇİN YÜKLENEBİLİR.

indirmek için: http://weburfa.com/dosya/davranisnotu.rar

Teşekkürler hocam eşimin çok işine yarayacak... Yani dolaylı yoldan da benim işime yarayacakta diyebiliriz... :)

Tesekkurler evvela hocam

Birsey sormak istiyorum. Bu programi nasil yaptiniz? Ben de buna benzer eokul programlari yapmak istiyorum. Misal lise veya ioo da eokul devamsizlik girisi gibi.

Yani ihtiyacim oldukca cozum olusturup kullanmak

davranış notlarının son giriş tarihi var mı acaba? okulumuzda 2 farklı dersin öğretmeni davranış notlarını giremiyor. yönetici kullanıcı adı ve şifresiyle de giriş yapılamıyor ??

Arkadaşlar bana göre davranış notları girilirken sorun yaşıyoruz. Uzun sürüyor… Bilgisayarcı arkadaşlar bi javascript oluşturmuşlar ve büyük ve kalabalık bir sınıfın davranış notlarını saliseler evet salise içinde girebilir hale getirmişler ben de sizinle paylaşayım dedim. Az önce denedim 16 sınıfın davranış notunu tam 45 saniyede girdim inanamadım. İşte büyük kolaylık:

1. kod: Sınıfın tamamına rastgele 4-5 notu vermek için: Yapmanız gereken aşağıdaki kodun tamamını adres çubuğuna yapıştırmak ve mevcut=25 yazan yere sınıf mevcudunu girmek. Ardından ENTER^’e basın. İşlem tamam herkese rastgele 4-5…

javascript: var mevcut=50;var xxi=0;var xxj=0;dakika=20;for(xxi=2;xxi<=mevcut+1;xxi++){for(xxj=1;xxj<=10;xxj++){document.getElementById("dgNotListesi__ctl" + xxi + "_txtOGR_DN_NOTU"+xxj).value=Math.round(Math.random())+4;}};void(0);

2.kod: Sınıfın tamamına 5 notu vermek için: Yapmanız gereken aşağıdaki kodun tamamını adres çubuğuna yapıştırmak ve mevcut=20 yazan yere sınıf mevcudunu girmek… Ardından ENTER^’e basın. İşlem tamam herkese 5…

javascript: var mevcut=50;var xxi=0;var xxj=0;dakika=20;for(xxi=2;xxi<=mevcut+1;xxi++){for(xxj=1;xxj<=10;xxj++){document.getElementById("dgNotListesi__ctl" + xxi + "_txtOGR_DN_NOTU"+xxj).value=5;}};void(0);
Bu kadar basit…

alıntıdır.

xodeda' Alıntı:
Arkadaşlar bana göre davranış notları girilirken sorun yaşıyoruz. Uzun sürüyor… Bilgisayarcı arkadaşlar bi javascript oluşturmuşlar ve büyük ve kalabalık bir sınıfın davranış notlarını saliseler evet salise içinde girebilir hale getirmişler ben de sizinle paylaşayım dedim. Az önce denedim 16 sınıfın davranış notunu tam 45 saniyede girdim inanamadım. İşte büyük kolaylık:

1. kod: Sınıfın tamamına rastgele 4-5 notu vermek için: Yapmanız gereken aşağıdaki kodun tamamını adres çubuğuna yapıştırmak ve mevcut=25 yazan yere sınıf mevcudunu girmek. Ardından ENTER^’e basın. İşlem tamam herkese rastgele 4-5…

javascript: var mevcut=50;var xxi=0;var xxj=0;dakika=20;for(xxi=2;xxi<=mevcut+1;xxi++){for(xxj=1;xxj<=10;xxj++){document.getElementById("dgNotListesi__ctl" + xxi + "_txtOGR_DN_NOTU"+xxj).value=Math.round(Math.random())+4;}};void(0);

2.kod: Sınıfın tamamına 5 notu vermek için: Yapmanız gereken aşağıdaki kodun tamamını adres çubuğuna yapıştırmak ve mevcut=20 yazan yere sınıf mevcudunu girmek… Ardından ENTER^’e basın. İşlem tamam herkese 5…

javascript: var mevcut=50;var xxi=0;var xxj=0;dakika=20;for(xxi=2;xxi<=mevcut+1;xxi++){for(xxj=1;xxj<=10;xxj++){document.getElementById("dgNotListesi__ctl" + xxi + "_txtOGR_DN_NOTU"+xxj).value=5;}};void(0);
Bu kadar basit…

alıntıdır.
bu çok iyiymiş :)

xodeda' Alıntı:

Bu kadar basit…

alıntıdır.

Bu kodlarda mevcut=25, mevcut= 20 nerede yazıyor? Ben mi göremiyorum? mevcut=50 yazıyor. kodu dikkatlice defalarca kopyalayıp yapıştırdım. mevcut=50 yazan yeri sınıf mevcuduna göre değiştirdim, explorer 11 de olmuyor.

xodeda' Alıntı:

Bu kadar basit…

alıntıdır.

HOCAM SINIF MEVCUDUNU DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK!!
Eğer sınıf mevcudu 50'den az ise mevcudu değiştirmekle falan uğraşmayın. Kodu yapıştırın "enter"layın oluyor. Eğer 50 den fazla kalabalık sınıflar varsa o zaman değiştirmek gerek. Yoksa gerek yok.

birde toplu kitap girme programı varmış elinde olan arkadaş var mı? acep

Arkadaşlar 5 dk. önce girdim davranış notlarını bu kodlarla. win7 de ve explorer9 da
Sorun sınıf mevcudunda değil, KODU KOPYALAYIP YAPIŞTIRINCA "JAVASCRİPT:" YAZAN BÖLÜMÜ KOPYALAMIYOR. Onu adres çubuğunda tekrar yazmanız gerekiyor. Bu kadar...

Tüm öğretmen arkadaşlarımın işini kolaylaştıracak muhteşem bir program. Ben kullanıyorum, size de tavsiye ederim.
Kolay Davranış Notu Girişi, Performans ve Proje Ölçeği, Sınav Başarı Analizi, Ders ve Etkinliklere Katılım Formu hazırlama, Sınav Notu ve birçok işlem saniyeler içinde bitiyor. Görsel Sanatlar, Müzik, Teknoloji Tasarım ve Beden Eğitimi öğretmenleri için Sınav Notu işlemleri. Tek tıkla notları E-Okula aktarıp çekiyor. Tek kelimeyle muhteşem...
Ayrıntılı bilgi için: www.akilligirissistemi.com

gudar12' Alıntı:
Tüm öğretmen arkadaşlarımın işini kolaylaştıracak muhteşem bir program. Ben kullanıyorum, size de tavsiye ederim.
Kolay Davranış Notu Girişi, Performans ve Proje Ölçeği, Sınav Başarı Analizi, Ders ve Etkinliklere Katılım Formu hazırlama, Sınav Notu ve birçok işlem saniyeler içinde bitiyor. Görsel Sanatlar, Müzik, Teknoloji Tasarım ve Beden Eğitimi öğretmenleri için Sınav Notu işlemleri. Tek tıkla notları E-Okula aktarıp çekiyor. Tek kelimeyle muhteşem...
Ayrıntılı bilgi için: http://www.akilligirissistemi.com
başarılı bir program...ama yıllık üyelik yerine direkt satış verseydiniz daha iyi olurdu bence...cunku her sene uğraşmak istemezler bizim öğretmen camiası

hocam dediğiniz gibi dezavantajı var yıllık olmasının fakat öyle bir opsiyon getirilirse pahalı olarak algılanır o zaman biraz.

Geri