E-Okul İçin Kullanışlı Otomatik Formlar

Kodla Büyü

manyakkedi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
E-okul işleri için kendi yazdığım ve kullandığım formları paylaşayım arkadaşlar. Resimdeki karakterlerin görünmeme hatası düzeltilmiştir. (Formlar ortaokullar içindir, lisede çalışmaz.)

1) E-okulda sınıf kitaplığı oluşturma ve öğrencilerin okuduğu kitapları işaretleyen program.
2) E-okuldan ders içi performans notlarını ve sınıf listelerini doğrudan alıp ölçeğe dağıtan program.
3) E-okuldan öğrenci proje notlarını alıp ölçeğe dağıtan program.

Ekli dosyalar

• Otomatik formlar.rar
    693.3 KB · Görüntüleme: 1,425
Son düzenleme:
manyakkedi' Alıntı:
2) E-okuldan ders içi performans notlarını ve sınıf listelerini doğrudan alıp ölçeğe dağıtan program.

Yukarıdaki maddeyi çalıştıran kodlarda hata mı var yoksa ben mi yanlış yapıyorum?

"ActiveSheet.WebBrowser1.Navigate ("http://e-okul.meb.gov.tr")"

Hocam yukarıdaki hatayı veriyor. Sanırım makro webbrowser eklentisini çalıştırmıyor.

Ekli dosyalar

• ekran.jpg
    ekran.jpg
    52.4 KB · Görüntüleme: 2,252
hersoy13' Alıntı:
"ActiveSheet.WebBrowser1.Navigate ("http://e-okul.meb.gov.tr")"

Hocam yukarıdaki hatayı veriyor. Sanırım makro webbrowser eklentisini çalıştırmıyor.

OFFICE 2016 kullananlar çözüm:

1) Başlat-->Çalıştır-->regedit
2) HKEY_LOCAL_MACHINE-->SOFTWARE-->Microsoft-->Office-->16.0-->Common-->COM Compatibility-->{8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2}
3) Sağ tarafta çıkan "Compatibility Flags"a çift tıkla
4) Açılan pencerede "Değer verisi"ni 0 olarak değiştir ve onayla.

veya aşağıdaki dosyayı çift tıklayarak kayıt defteri anahtarını değiştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• reg düzeltme.rar
    273 bayt · Görüntüleme: 225
mmyoru' Alıntı:
Hocam elinize sağlık ancak düzeltme yapmama rağmen çalışmıyor.
Anlayamadığım bir sebepten dolayı bazı bilgisayarlarda (kendi bilgisayarım dahil) çalışmıyor. Hızlı ders notu girişine tıkladıktan sonra orada donup kalıyor ve ilerlemiyor. Ben de eşimin bilgisayarından girebiliyorum ancak :puhaha:

Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

ActiveSheet.WebBrowser1.Navigate ("http://e-okul.meb.gov.tr")

Reg dosyasını da çalıştırdım olmadı...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    6.1 KB · Görüntüleme: 645
OFFICE 2016 kullananlar 2. çözüm de benden gelsin:
Kayıt defterindeki değer aşağıdaki konumda da olabilir(benim bilgisayarımda buradaydı, değer değişikliğinden sonra makro düzgün şekilde çalışmaya başladı).

2) HKEY_LOCAL_MACHINE-->SOFTWARE-->Microsoft-->Office-->ClickToRun-->REGISTRY-->MACHINE-->Software-->Microsoft-->Office-->16.0-->Common-->COM Compatibility-->{8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2}
4) Açılan pencerede "Değer verisi"ni (bendeki değer 400 idi) 0 olarak değiştir ve onayla.

Cümleten kolay gelsin...

Sayın Hocam 40 öğrencilik nasıl yapabiliriz. Bende çalıştı ama sınıf mevcutları kalabalık. Teşekkürler.

bbayer' Alıntı:
Kayıt defterindeki değer aşağıdaki konumda da olabilir(benim bilgisayarımda buradaydı, değer değişikliğinden sonra makro düzgün şekilde çalışmaya başladı).

2) HKEY_LOCAL_MACHINE-->SOFTWARE-->Microsoft-->Office-->ClickToRun-->REGISTRY-->MACHINE-->Software-->Microsoft-->Office-->16.0-->Common-->COM Compatibility-->{8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2}
4) Açılan pencerede "Değer verisi"ni (bendeki değer 400 idi) 0 olarak değiştir ve onayla.

Cümleten kolay gelsin...

Bu 2. çözüm işe yaradı, teşekkürler...

Çalışmıyor malesef..okuldaki Windows 10 düzeltme programını indirmem rağmen calistirmiyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Windows 10 + Office 2007 ikilisinde çalıştıramadım...

ktektas' Alıntı:
Sayın Hocam 40 öğrencilik nasıl yapabiliriz. Bende çalıştı ama sınıf mevcutları kalabalık. Teşekkürler.

bunu yapabiliyor muyuz bende merak ediyorum. bizim sınıflar 45-50 arası...

Seçmeli derse giriyorum orada kullanayım dedim. Olmadı.
25-31 kişilik sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersi için gayet güzel bir şekilde çalıştı.

31. kişiden sonra sıkıntı oluyor.

Seçmeli dersleri yapmaya çalışırken şu şekilde bir hata alıyorum

Kod:
 If ActiveSheet.WebBrowser1.Document.GetElementById(performans_id).innerText <> "" Then

bbayer' Alıntı:

Cümleten kolay gelsin...

s_kajmeran' Alıntı:
ActiveSheet.WebBrowser1.Navigate ("http://e-okul.meb.gov.tr")

Reg dosyasını da çalıştırdım olmadı...

bbayer hocamızın çözümünü denediniz mi?

Geri