E-OKUL KOMBİNE PROGRAM GELİYOR

Kodla Büyü

kargasa1982

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tüm yaz boyunca üzerinde çalıştığım Fatih Projesi okulları için hazırlamış olduğum programı 1 Ekim 2015 tarihine kadar yetişmesi halinde satışa çıkaracağım. Fiyatını da gayet makul tutuyorum ( 2015 yılı için 500.00 TL + KDV ). Çıkacak olan güncelleştirmeler ücretsiz olarak verilecektir. Yıllık bir ücret söz konusu değildir. Yalnız, ülkemizde var olan aşırı paylaşım duygusundan kaynaklı olarak, İDARİ bölümün lisans kontrolünü sadece İnternet üzerinden yapmaktayız. Bu nedenle İDARİ bölüm İnternet bağlantısı olmadan açılamamaktadır.

Aşağıda özellikleri de görünce bir okulda gerekli olan hemen her şeyi tek program altında toplamaya çalıştım. Çıkacak ilk güncelleme ile OKUL ZİL MODÜLÜ, BURS TAKİP MODÜLÜ gibi bir kaç modül daha eklemeyi düşünüyorum. İlerleyen dönemler de ise ders programı oluşturma eklenecektir.

PROGRAM İÇERİSİNDE VAR OLMASINI İSTEDİĞİNİZ MODÜL veya İŞLEMLER İÇİN LÜTFEN YORUM YAZIN, DİKKATE ALINARAK NİHAİ SÜRÜM YAYINLANACAKTIR.

Programın çalışabilmesi için gerekli olan şeylerin başında okul fatih ağ sisteminde bağlı olan bir bilgisayar. özelliği çok önemli değil, veritabanı için gerekli ( Xp kurulacak bişey olsa yeter ).

ANKET - ONLİNE SINAV - REHBERLİK RANDEVU gibi öğrenci tabanlı sistemler öğrencilerin tablet veya telefonlarından fatih ağına kablosuz bağlanması ile çalışacaktır. Ya da bunlar için idare merkezi bir yere öğrencilerin kullanımı için dokunmatik bir pc koyabilir yada ortak kullanım bilgisayarlara ( Laboratuvar - Kütüphane vb ) öğrenci modülünü yükleyebilir.

Program 4 ana bölümden oluşuyor. İDARİ - ÖĞRETMEN - ÖĞRENCİ -MEMUR

Programın başlıca özellikleri;

- BRANŞ TANIMLAMA

- DERS TANIMLAMA

- SINIF OLUŞTURMA ( SINIFLARA REHBER ÖĞRETMEN ATAMA, OTOMATİK SINIF MEVCUDU )

- KULÜP OLUŞTURMA ( KULÜPLERE EN FAZLA 2 DANIŞMAN ÖĞRETMEN ve 1 SINIF ATAMA )

- ÖĞRETMEN TANIMLAMA

- DERS PROGRAMI GİRİŞİ ( HAZIRLAMIŞ OLDUĞUNUZ PROGRAMIN SİSTEME GİRİLMESİ. E-YOKLAMA, EK DERS VB İŞLEMLER İÇİN GEREKLİ )

- E-YOKLAMA ( ETKİLEŞİMLİ TAHTA ÜZERİNDEN YOKLAMA ALABİLME, MD YARDIMCISINA HAZIR LİSTE VERMEK VE E-OKULA GİRİŞ KOLAYLIĞI )

- KÜTÜPHANE ( OKUL KÜTÜPHANESİ İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ TAM FONKSİYONLU KÜTÜPHANE PROGRAMI )

- ÖĞRENCİ İŞLERİ ( 30 SN İÇİNDE TOPLU OLARAK E-OKULDAN TC KİMLİK NUMARALARI VE SINIFLARI İLE BİRLİKTE ÖĞRENCİ AKTARMA, EXCEL VB. DOSYALARLA UĞRAŞMADAN )

- REHBERLİK RANDEVU SİSTEMİ ( ÖĞRENCİLERİN SİSTEM ÜZERİNDEN RANDEVU ALMALARI, REHBER ÖĞRETMENLERİN GELEN ÖĞRENCİLERİN TAKİBİNİ YAPABİLMELERİ, GERİYE DÖNÜK RAPORLAMA YAPABİLMELERİ )

- WEB SİTESİ İŞLEMLERİ ( İDARE ve ÖĞRETMENLERİN OKUL SİTESİNE KONULMASINI İSTEDİKLERİ HABER ve DUYURULAR İÇİN BİLİŞİM ÖĞRET. İSTEKTE BULUNMALARI )

- ARIZA BİLDİRİM ( İDARE ve ÖĞRETMENLERİN TAHTA veya PC LERDE MEYDANA GELEN ARIZALARI SİSTEM ÜZERİNDEN İLETMELERİ )

- ORTAK SINAV ( VAROLAN ÖĞRENCİ ve ŞUBE LİSTELERİ İLE HIZLI ve BASİT ŞEKİLDE ORTAK SINAV DAĞITIMI YAPABİLME )

- ANKET ( ANKET OLUŞTURMA ve ÖĞRENCİ / ÖĞRETMENLERİN ANKETE OY VEREBİLMELERİ. EN SOMUT ÖRNEĞİNİ ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI SEÇİMLERİNDE KULLANABİLİRSİNİZ. ÖRNEKLER ÇOĞALTILABİLİR )

- ONLINE SINAV ( ÖĞRTEMLER ÇOKTAN SEÇMELİ SINAV OLUŞTURABİLİRLER, ÖĞRENCİLER BELİRTİLEN ZAMANDA BELİRTİLEN SÜRE İLE SINAVI OLABİLİRLER )

- TABLET İŞLEMLERİ ( HANGİ ÖĞRENCİDE HANGİ TABLET VAR. EBA.GOV.TR ADRESİNDEN HIZLI ve KOLAY ŞEKİLDE ÖĞRENCİLERE ŞİFRE ALMA )

- DİJİTAL PANO ( OKULDA VAR OLAN BİR ANA EKRANDA OKUL DİJİTAL PANOSUNUN OLUŞTURULMASI )

- EK DERS ( GİRİLEN DERS PROGRAMI ve DEVAMSIZLIKLAR DOĞRULSUNDA KBS SİSTEMİNE UYUMLU EK DERS HAZIRLANMASI )

- EVRAK KAYIT ( MEVCUT EVRAK KAYIT DEFTERİNİN YERİNE KULLANABİLECEĞİNİZ KULLANIŞLI ve GÜVENLİ BİR MODÜL )

- GEÇ KAĞIDI ( OKUL TARAFINDAN KURULACAK BİR DONANIM İLE [ DOKUNMATİK EKRANLI PC, TERMAL ETİKET YAZICI ] ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİ İÇİN GEÇ KAĞIDI ALABİLMELERİ )

- MATBU İŞLEMLER ( SEÇİLEN ÖĞRETMEN veya ÖĞRETMENLER İÇİN YAZI HAZIRLAMA, İMZA SİRKÜSÜ OLUŞTURMA )

- TELEFON DEFTERİ ( KURUMLAR ve KİŞİLER KAYIT EDİLEBİLİR, EVRAK KAYIT İŞLEMİNDE GELEN KURUM veya GİDEN KURUM İÇİN GEREKLİ OLAN BİLGİ )

Tüm bu modüllerin içinde bir çok alt modüller de bulunmakta. Hepsini yazmak mümkün değil zaten.

kolay gelsin diyelim. altından kalması zor işler.
Bir şey sormak istiyorum LEGAL OLARAK e-okul dan bilgi çekmeye izin vermiyorlar diye biliyorum. ama sizin bahsettiğiniz modüller e-okul dan bilgi çekiyor anladığım kadarıyla. Bu size ya da kullanmak isteyecek idarelere ileride sorun çıkartır mı???
Yanlış biliyorsam ve e-okul üzerinden (İZİN ALARAK LEGAL OLARAK) bilgi çekilebiliyorsa lütfen düzeltin.

BaRBaRYaN' Alıntı:
Bir şey sormak istiyorum LEGAL OLARAK e-okul dan bilgi çekmeye izin vermiyorlar diye biliyorum. ama sizin bahsettiğiniz modüller e-okul dan bilgi çekiyor anladığım kadarıyla. Bu size ya da kullanmak isteyecek idarelere ileride sorun çıkartır mı???
Yanlış biliyorsam ve e-okul üzerinden (İZİN ALARAK LEGAL OLARAK) bilgi çekilebiliyorsa lütfen düzeltin.

hocam illegal olan bir durum söz konusu değil. explorer içindeki kodlar arasından ayıklama yapıyoruz. yasadışı bir giriş zaten mümkün değil.

kargasa1982' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:

hocam illegal olan bir durum söz konusu değil. explorer içindeki kodlar arasından ayıklama yapıyoruz. yasadışı bir giriş zaten mümkün değil.
.
teşekkürler hocam bilgi için
.
farklı bir proje için bize de e-okuldan bilgi çekmek gerekti. biz problem olur diye iptal etmiştik. o yüzden sordum.

kolay gelsin. hayırlı satışlar

Hocam güzel bir çalışma tebrik ederim. Nacizhane bir fikir beyan edeyim. Çok emek verildiği belli faydalı da olur ama okullar için yapılan programlarda çok kazanılmıyor sanki. Bu kadar mesaiyi emeği keşke başka sektörler için harcasaydınız. Allah emeğinizi zayi etmesin.

Tebrikler evvela... Demo kullanım varsa paylaşır mısınız? Sözelin görseli daha anlasılır olurdu

v.ofkeli' Alıntı:
Hocam güzel bir çalışma tebrik ederim. Nacizhane bir fikir beyan edeyim. Çok emek verildiği belli faydalı da olur ama okullar için yapılan programlarda çok kazanılmıyor sanki. Bu kadar mesaiyi emeği keşke başka sektörler için harcasaydınız. Allah emeğinizi zayi etmesin.

Hocam aynı anda 4 yazılım ve 1 Web projesi Sürüyor şu anda. Birçok okulun yıllık işini de yaptığımızdan bu sektörde de ilerletebiliriz gibi geliyor. Şans meselesi.

Yanlış anlamayın ama bildiğim kadarıyla meb bu tarz ücretli uygulamalara pek sıcak bakmıyor. Keza sonuçta meb tarafından sunulan bir api olmadığı için siz farklı yollarla veri çekiyorsunuz. Mebin yapacağı basit bir engelleme yada değişiklikte tüm programınız çalışmayacak bir hal alabilir.

Ayrıca nette meb tarafından geliştirilen ve sizin yaptığınız işlemlerin aynısını ve idari işlemleri yapan bir arayüz geliştirildi okullara dağıtılacak diye biliyorum.

vlk4n' Alıntı:
Yanlış anlamayın ama bildiğim kadarıyla meb bu tarz ücretli uygulamalara pek sıcak bakmıyor. Keza sonuçta meb tarafından sunulan bir api olmadığı için siz farklı yollarla veri çekiyorsunuz. Mebin yapacağı basit bir engelleme yada değişiklikte tüm programınız çalışmayacak bir hal alabilir.

Ayrıca nette meb tarafından geliştirilen ve sizin yaptığınız işlemlerin aynısını ve idari işlemleri yapan bir arayüz geliştirildi okullara dağıtılacak diye biliyorum.

Projenin temeli e-okuldan veri Çekme değil. Tüm bilgileri birlikte bir düzen içinde kullanabilmek. E-okulun sistemi değişse bile Güncelleme ile kolayca halledilebilir şeyler.
Diğer konuda ise tamamen şans. Bende isterim meb düzgün bir arayüz oluştursun. Nasip kısmet işi bakalım.

İnşallah tutar hocam. Diğer programın genelde idare işleri için sizinkisi öğrenci işlerine daha yakın gibi.

Geri