e-Okul neden böyle?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Mebbisten giriş yapınca görseldeki gibi oluyor ve eokula giremiyorum, sorunu nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-06-05 124408.png
    Ekran görüntüsü 2024-06-05 124408.png
    77.7 KB · Görüntüleme: 189
  • Ekran görüntüsü 2024-06-05 124424.png
    Ekran görüntüsü 2024-06-05 124424.png
    75.9 KB · Görüntüleme: 190
aslında kullanıcı var ama sistemsel bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum hocam
kendi kendine düzeliyor meb ajanda da iki gündür sıkıntılı

edevlet üzerinden direk giriş yapmayın hocam. önce mebbis sonra edevlet kullanıcısı ile giriş yapılırsa sorun çözülür

E-devlet ile girince bu hatayı alırsınız hocam. Mebbis şifreniz ve meb ajanda ile giriş yapmanız gerekmekte sağlıklı bir biçimde. yada e-okul kullanıcı adınızı biliyorsanız direk eokul anasayfasından girebilrisiniz karne dönemi boyunca açık olacak.

Eskiden daha kolay giriş yapıyorduk. Meb ajanda bazen giriyor bazen girmiyor.
E okula girmek için,
E Devlet şifresi ile Mebbis'e,
oradan E okula giriyorum.
Ne kadar dolambaçlı.

İşi bilmeyen yazılımcıların yapacağı iş bu kadar. Çok ta şeeetmemek lazım
ukala ukala cümleler. çok biliyosan seni bakanlığa verelim hocam sen yap. sistemdir bozulur sistemdir düzelir. yoğun dönemlerde her bilişim ortamında olabilecek standart aksaklıklar. gerek varmı tepeden tepeden konuşmaya? yapılan işlere saygı biraz yaa ! insanların emeği var sonuçta

Eskiden daha kolay giriş yapıyorduk. Meb ajanda bazen giriyor bazen girmiyor.
E okula girmek için,
E Devlet şifresi ile Mebbis'e,
oradan E okula giriyorum.
Ne kadar dolambaçlı.
bizde malum iş işten geçtikten sonra tedbir alınır ..o hesap.. bütün öğretmenlerin verilerini bir gecede çaldırdılar şimdi saçma sapan güvenlik önlemleriyle asıl kullanıcılara çin işkencesi çektiriyorlar yani bize. yapılan işe saygım sonsuz fakat yolu bu olmamalı. ters elle ters kulağı göstermek nedir yaa?

Arkaplanda bi yerde MEBBİS oturumu açık kalınca böyle oluyor. Tüm tarayıcılardan çıkıp (çerezleri temizlemek) tekrar girince düzelir.

ukala ukala cümleler. çok biliyosan seni bakanlığa verelim hocam sen yap. sistemdir bozulur sistemdir düzelir. yoğun dönemlerde her bilişim ortamında olabilecek standart aksaklıklar. gerek varmı tepeden tepeden konuşmaya? yapılan işlere saygı biraz yaa ! insanların emeği var sonuçta
Tabii canımmm mesela milyon kullanıcılı sosyal medya platformları çöküyor zaman zaman. Onlar da tarayıcıyı aç kapa, ön belleği temizle falan diyorlar kullanıcılara. Ben duymadım ama diyorlardır heralde. İstediğim gibi konuşurum. Hatta bir adım ileri gideyim. Torpilleri sayesinde işe giren adamların yapacağı iş bu kadar olur. Emek var diye eleştirmeyeceğiz öyle mi. Hadi oradan. İşini hakkıyla yapmayan eleştirilir. Onların yerini dolduracak sürü ile yazılımcı var. Bana sıra gelmez

Milyonlarca kişinin hayatına doğrudan etki eden bu tarz sistemlerde özellikle dekarne dönemi gibi kritik zamanlarda böyle aksaklıkların olmasını doğru bulmuyorum. Hatasız çalışması için gereken neyse önceden öngörülüp yapılmalıydı. Bir özel şirket sistemi olsaydı bu CTO'dan başlar teknik ekibin tamamına teşekkür edip yolu gösterirlerdi.

Geri