E-Okul Öğrenci Bilgilerini Alma-v2.3

Kodla Büyü
Hiçbir bilgiyi alamadı. Office 2007 kullanıyorum. Tarayıcı sayfasında bekledim. Bütün sayfalara baktım bilgiler alınmamış. Hangi sayfaya alınacaktı onu da bilmiyorum

Son düzenleme:
eokul giriş sayfası değiştiği için program çalışmamaya başladı. Düzenleme yapmanız mümkün mü?

Bu tür scriptleri bozmak için yalandan tasarım değiştiriyorlar ya çok komik... anasayfa değişik ilköğretim kurumlara ya da diğerlerine gir eski tasarım duruyor.bence tamamen bu scriptlerin erişimini engellemek için yapılmış bir değişiklik

Düzeltme: Giriş sayfası mebbis olarak değiştirildi. Mebbise giriş yaptıktan sonra E-Okul Giriş butonuyla e-okula girebilirsiniz. Arada javascript hataları veriyor, takılmayın onlara :)

Ekli dosyayı görüntüle 57848

mebbisten girişe basınca giriş yapıyor ama sonra e-okul sekmesine basınca sayfayı yeni bir tarayıcı penceresi açarak göstermeye çalışıyor.
bbnet.jpg

Son düzenleme:
E-Okuldan öğrenciyle ilgili hemen hemen bütün bilgileri çekebileceğiniz bir program oldu. Yardım kısmında dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.Program ortaokullar içindir.

Düzeltme: Giriş sayfası mebbis olarak değiştirildi. Mebbise giriş yaptıktan sonra E-Okul Giriş butonuyla e-okula girebilirsiniz. Arada javascript hataları veriyor, takılmayın onlara :)

emeğinize sağlık hocam. Bu güncelleme ilaç gibi oldu...;)

E-Okuldan öğrenciyle ilgili hemen hemen bütün bilgileri çekebileceğiniz bir program oldu. Yardım kısmında dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.Program ortaokullar içindir.

Merhaba hocam, windows 10 pc de denedim olmuyor,
run-time error 438
"Object Doesn't Support This Property or Method"
Sheets(4).WebBrowser1.Navigate ("https://mebbis.meb.gov.tr")
hata gösteriyor.
diyor,
ayrıca okuldaki bilgisayarda da aynı hata çıkıyor. rar içinde reg dosyasına yok. Bir de e-okul giriş sayfası değişti malum. mebbis bağlantısı da açılmıyor. Lise için deneyecek idim, maalesef olmadı. ihtiyaç olduğu için yardımınızı ve güncel versiyonu bekliyoruz. şimdiden teşekkürler.

Merhaba hocam, windows 10 pc de denedim olmuyor,
run-time error 438
"Object Doesn't Support This Property or Method"
Sheets(4).WebBrowser1.Navigate ("https://mebbis.meb.gov.tr")
hata gösteriyor.
diyor,
ayrıca okuldaki bilgisayarda da aynı hata çıkıyor. rar içinde reg dosyasına yok. Bir de e-okul giriş sayfası değişti malum. mebbis bağlantısı da açılmıyor. Lise için deneyecek idim, maalesef olmadı. ihtiyaç olduğu için yardımınızı ve güncel versiyonu bekliyoruz. şimdiden teşekkürler.
Ortaokul için hocam bu lisede çalışmaz.

hocam windows 10 kullanıyorum office 2016 ile cuma günü aldım
değişen görünümle isterseniz yardımcı olabilirim

şimdi 3 tane ayarımız var bunları yapınca çalışıyor

1. Ayar Excel i açtıktan sonra Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Makro Ayarları > Tüm Makroları Etkinleştir diyoruz
aynı yerde Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Activex Ayarları > Tüm Denetimleri Kısıtlama Olmadan ve Sormadan Etkinleştir diyoruz

2. Ayar Ekte verdiğim (bende buradan indirdim) reg dosyasını çalıştırıyoruz

3. Ayar Başlat > Çalıştır > Regedit >Ara yani Ctrl + F > COM Compatibility bunu aratıp buluyoruz
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın. Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 (sıfır) olarak değiştirip onayla.

Bu 3 ayarı yaptıktan sonra sıkıntısız çalıştı.

Ekli dosyalar

• reg_düzeltme_2.zip
    449 bayt · Görüntüleme: 817

1. Ayar Excel i açtıktan sonra Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Makro Ayarları > Tüm Makroları Etkinleştir diyoruz
aynı yerde Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Activex Ayarları > Tüm Denetimleri Kısıtlama Olmadan ve Sormadan Etkinleştir diyoruz

3. Ayar Başlat > Çalıştır > Regedit >Ara yani Ctrl + F > COM Compatibility bunu aratıp buluyoruz
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın. Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 (sıfır) olarak değiştirip onayla.

Hocam bunları deneyince hata problemi ortadan kalktı. excel içinde mebbis sayfası açılıyor. mebbis girişinde e-okula tıklanınca dış web sayfası açılıyor ama işlem devam etmiyor. yarın tekrar deneyeceğim kısmet olursa.

Hocam bunları deneyince hata problemi ortadan kalktı. excel içinde mebbis sayfası açılıyor. mebbis girişinde e-okula tıklanınca dış web sayfası açılıyor ama işlem devam etmiyor. yarın tekrar deneyeceğim kısmet olursa.

Hocam ben de de sorun vardı şöyle yaptım oldu. Sol menüden mebbis girişi ile girin. Kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra yine sol menüde mebbis girişinin altındaki bulunan e-okul girişe tıklayın. Bu sefer açılıyor.

merhaba, notları alamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba,

öğrenci listesi tam, notlar, tüm notlar seçiyorum bilgileri al'a basınca tarayıcı çalışmaya başlıyor, tüm öğrencilerin notları tarayıcıdan sırayla açılıp bir sonrakine geçiyor fakat notlar sayfasında sadece boş bir öğrenci listesi oluşuyor, notlar gelmiyor.

merhaba, notları alamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba,

öğrenci listesi tam, notlar, tüm notlar seçiyorum bilgileri al'a basınca tarayıcı çalışmaya başlıyor, tüm öğrencilerin notları tarayıcıdan sırayla açılıp bir sonrakine geçiyor fakat notlar sayfasında sadece boş bir öğrenci listesi oluşuyor, notlar gelmiyor.
Hocam not alma olayını kaldırmayı unutmuşum, tamamlanmamış özellik o.

Hocam emeklerin için teşekkür ederim. benim liste kısmında öncekinde sıkıntı olmuyor fakat yeni güncellemede seçenekler açılmıyor. öğrencinin hangi bilgisini alacağımı seçemiyorum. office 2007 kullanıyorum. önceki sürüm sıkıntısız çalışıyor.

Hocam emeklerin için teşekkür ederim. benim liste kısmında öncekinde sıkıntı olmuyor fakat yeni güncellemede seçenekler açılmıyor. öğrencinin hangi bilgisini alacağımı seçemiyorum. office 2007 kullanıyorum. önceki sürüm sıkıntısız çalışıyor.

düzelttim teşekkür ederim. veri listeleme satırını düzenledim oldu.

Hocam buradaki işlemleri yapınca Ortaokul için çalıştı. @manyakkedi hocam, bunu Lise için de yapılabilse çok iyi olur. ihtiyaç var.
e okul veri almak için OKUMALISIN (açıklamalar) https://s4.dosya.tc/server9/mgut68/e_okul_veri_almak_icin_OKUMALISIN.txt.html

Hocam elinize emeğinize sağlık. Bu macronun e okula otomatik fotograf yüklemesi de var mıdır? Varsa atar mısınız size zahmet?

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Benim şöyle bir sorunum var; Bizde geçen sene "E" şubesine kadar olan 7. sınıflar bu sene "D" şubesine kadar. Ancak Şube hala listede görünüyor. Listeleri al dediğimde 7-D'ye kadar alıyor ve bitiriyor. E şubesini atlayıp devam etmesini sağlayabilir miyim?

Geri