E-okul raporlarında tam ekran sorunu

Kodla Büyü

tqwert

Aktif Üye
Arkadaşlar, e-okuldan bir rapor görüntülerken java etkinleştiriliyor ve örneğin sınıf listesi ekrana geliyor ama tam ekran olarak değil. Sadece 4-5 cm görünebiliyor, kaydırma çubuklarıyla listenin aşağısına inebiliyoruz.
Bilmiyorum anlatabildim mi ama böyle bir sorunla daha önce karşılaşmamıştım? Nerede bir sorun var acaba?

Benimde başıma geldi bende bulamadım, tekrar yükledim yine olmadı.

farklı internet tarayıcıları deneyin hocam.32-64 bit meselesinden de kaynaklanabilir.

Chrome 'da sorun yok ama İE 9 da tam ekran sorunu devam ediyor.

İE 11 indirin hocam ve bilgisayar kaç bitlikse ona göre indirin sorun giderilecektir

Arkadaşlar kesin çözüm için ie 32 bit versiyonu kullanın 64 bitlik windows larda da 32 bit ie var programfiles dan açabilirsiniz. Gösterici olarak da javayı değil activex i kullanın. Hem çok daha hızlı hem de tam ekran sorunu yok

Şöyle bir sorunla karşılaştım. Chromeda e okul raporları açdığımızda tam ekran olarak açılmıyor. Sonradan sağ üstten tam ekran yapılabiliyor ama biz raporlara ilk tıklandığında tam ekran olmasını istiyoruz. Nette programın kısayol özelliklerinde "tam ekran" çalıştır ayarı yapılmasın tavsiye edilmiş ama buda işe yaramadı. fikri olan var mı?

Geri