E-okul Resim Dönüştürücü Uygulamam. Link Eklendi

Kodla Büyü

emrahkaracam

Aktif Üye
Halk eğitimde çalıştığım için bu uygulamayı açık öğretim kurumları için hazırlamıştım. Ama birkaç değişiklik ile e-okul'a da uygun hale getirebileceğimi fark edince öyle yaptım.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Download

Gönderdiğim kişilerden 20kb altındaki resimlerin yüklenmesi konusunda kesin bilgiyi henüz alamadım. Ama çok fazla mesaj geliyor o yüzden daha fazla beklemeden paylaşıyorum. Sorun çıkarsa tekrar güncelleme yaparım.

Uygulama şimdiye kadar yapılmış açık ara en iyisi. Her şeyi otomatik yapıyor. Sadece resimlerin bulunduğu klasörü seçiyorsunuz otomatik yüz tanıma ile %99 isabetle gereken yerlerden kırpıp, boyutlandırıyor. Resimleri daha önceden klasörlere ayırdıysanız eski klasör içeriğine göre kaydediyor.

Otomatik yüz tanımanın istenen yerden kırpmadığı nadir durumlarda da tek dosya açıp kırpma bölgesini elle ayarlayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2024-10-20 193545.png

Fotoğraf çekimi hakkında da birkaç tüyo paylaşmak istiyorum. Fotoğrafları yaklaşık 2 metre uzaktan ve göz hizasından çekmeniz yüzün tamamının düzgün yakalanması açısından önemli. Yakından çekerseniz soldaki gibi olur.
portrait with different lenses.webp

Açık renkli bir arka planda pencereyi kameranın arkasına alın. Her sınıfın ışığı farklı olduğundan sınıfları dolaşmak yerine okulda bir yer ayarlayıp öğrencileri oraya getirirseniz sonuç daha iyi olur. Yapay ışık tepeden geldiği için çok fazla gölge oluşuyor. Pencereden giren gün ışığında daha iyi sonuç alırsınız.

Uygulamanın girdisi ve çıktısı da bu şekilde.

Ekran görüntüsü 2024-10-20 194958.jpg

Son düzenleme:
Halk eğitimde çalıştığım için bu uygulamayı açık öğretim kurumları için hazırlamıştım. Ama birkaç değişiklik ile e-okul'a da uygun hale getirebileceğimi fark edince öyle yaptım.

Şimdiye kadar yapılmış açık ara en iyisi. Her şeyi otomatik bir şekilde yapıyor. Sadece resimlerin bulunduğu klasörü seçiyorsunuz otomatik yüz tanıma ile %99 isabetle gereken yerlerden kırpıp, boyutlandırıyor. Otomatik yüz tanımanın iyi çalışmadığı nadir durumlarda da kırpma bölgesini elle ayarlayabilirsiniz.

Halk eğitimde çalıştığım için test edebileceğim bir okul yok. O yüzden 1-2 gün içinde deneyip geri bildirim verecek en az bir kişi gerekiyor. Sorun yok derlerse hemen setup haline getirip yayınlayacağım. Bildiğim kadarıyla 20kb dan büyük olma zorunluluğu kaldırıldı. O yüzden o şekilde ayarladım. Denemek isteyen varsa özel mesajdan yazabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 77323

Uygulamanın girdisi ve çıktısı da bu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 77324
Banada gönderebilir misiniz hocam

Hocam eline sağlık emeğine sağlık. Ancak Google play de , e okul foto var. Çekilen resim,sınıf klasörüne atılıyor ve numara ile isimlendiriliyor. Ücreti 44 TL. Aylık. 1 ayda resim işleri çok kolay halloluyor.
Sıkıntı çekenler varsa tavsiye niteliğinde söyledim. 800 kişilik okul 3 günde bitti.

Hocam eline sağlık emeğine sağlık. Ancak Google play de , e okul foto var. Çekilen resim,sınıf klasörüne atılıyor ve numara ile isimlendiriliyor. Ücreti 44 TL. Aylık. 1 ayda resim işleri çok kolay halloluyor.
Sıkıntı çekenler varsa tavsiye niteliğinde söyledim. 800 kişilik okul 3 günde bitti.
Biliyorum o uygulamayı. Fena bir uygulama olamasa da çok yakından alıyor. Biraz zoom yapılmış ama yetersiz. Uzaktan çekince de etrafında çok fazla boşluk kalıyor. Yani uygulamanın kendisi iyi olsa da çektiği çerçenin konumu düzgün değil.

Son düzenleme:
Elinize sağlık hocam.
Programa albüm oluşturma da eklerseniz çok güzel olur.

Klasördeki çektiğimiz fotoğraflardan kolayca sınıf albümleri oluşturabilelim

Geri