E-Okul Resim Yükleme Sorunu

Kodla Büyü

ylmz

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar e okulda 5.sınıfların fotoğraflarını yüklerken sınıftan iki öğrencide öğrenci bilgisi güncellenemedi sistemsel bir hata oluştu uyarısı almaktayım.hıgh qualıty Picture resizer habib hocamın sitesindeki programla küçülttüm diğer çocuklarda sıkıntı yok iki çocukta sıkıntı var .Bu iki çocuğun ilkokulda hiç fotoğrafı yüklenmemiş boş şekilde duruyordu şimdide hata mesajı alıyorum farklı küçültme programı da denedim yine olmadı.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    158.5 KB · Görüntüleme: 128
  • 2.jpg
    2.jpg
    98.1 KB · Görüntüleme: 126
  • 3.jpg
    3.jpg
    119.2 KB · Görüntüleme: 117
Dün akşam 8 gibi yaklaşık 400 fotoğraf yükledim.Teker Teker eklemede bi sıkıntı olmadı.Hızlı resim ekle de bazen sıkıntı oluyo.Resmi ekleyince ya da kaydet butonuna basınca "bu sayfa bulunamadı" gibi hata verdi.Geri al tıklayıp tek tek 1-2 resim ekleyip , hızlı resim ekleye tekrar dönünce düzeliyo . Foto küçültme ile uğraşmaya gerek yok."E-okulfoto " android uygulaması süper.Aşağıdaki videodan faydalandım .

arkadaşlar merhaba bende bütün öğrenci fotoğraflarını çekip sisteme yükledim. hiç fotoğrafı olmayan öğrencilerde sistem hatası verdi.
onuda şu şekilde çözdüm e okul u kurum kodu ile açtım kendi kullanıcımın kısıtlamasını kaldırdım. e okul u kendi kullanıcı kodum ile açtım fotoğraf eklendi.

Bu arada e okul foto gayet başarılı . umarım e okul için bu uygulama e okul sistemiyle uyumlu olursa kullanıcı adı şifre sınıf ve öğrenci numaraları girilerek fotoğraflar çekildikten sonra kendini e okul ile senkronize edebilse işlemler çok daha hızlı hale gelir.

Arkadaşlar, öğrencilerimizin e-okul fotoğraflarının hepsi 20 KB'dan küçük. Boyutları da 3,52 - 4,52. Fotoğraf çekimini, bir fotoğrafçı yapmıştı. Bunun için önerebileceğiniz ücretsiz bir resim düzenleme programı var mıdır?

Robores 3.0 apylaşılmıştı forumda daha önce. Ben telefonla çekip robores ile küçültüyorum. Otomatik yüz tanıma sayesinde kırpma işlemi mükemmel oluyor. Sadece öğrencinin yüzünü alıp kesiyor. Tüm kesme yüz tanıma işlemini tek seferde yapıyor.
"sistemsel bir hata oluştu uyarısı" nı ben de aldım birkaç kere.

Dün akşam 8 gibi yaklaşık 400 fotoğraf yükledim.Teker Teker eklemede bi sıkıntı olmadı.Hızlı resim ekle de bazen sıkıntı oluyo.Resmi ekleyince ya da kaydet butonuna basınca "bu sayfa bulunamadı" gibi hata verdi.Geri al tıklayıp tek tek 1-2 resim ekleyip , hızlı resim ekleye tekrar dönünce düzeliyo . Foto küçültme ile uğraşmaya gerek yok."E-okulfoto " android uygulaması süper.Aşağıdaki videodan faydalandım .
Hocam e okul foto yu yükledim onunla da aynı hatayı aldim

arkadaşlar merhaba bende bütün öğrenci fotoğraflarını çekip sisteme yükledim. hiç fotoğrafı olmayan öğrencilerde sistem hatası verdi.
onuda şu şekilde çözdüm e okul u kurum kodu ile açtım kendi kullanıcımın kısıtlamasını kaldırdım. e okul u kendi kullanıcı kodum ile açtım fotoğraf eklendi.
Hocam aynen benim dediğim öğrencilerde hiç fotoğrafı olmayanlar kurum kodu ile yukleyemedim sizin dediğinizi yarın deneyip buraya yazacağım inşallah bende de sorun çözülür

Bugün kendi kendine düzeldi bir haftadır deneyip olmayan bu sabah kaydettim

Geri