E-okul resimlerinde süper kolaylık

• Konbuyu başlatan Anonymous
  • Başlangıç tarihi
Kodla Büyü
A

Anonymous

Misafir
Arkadaşlar bizim müdür sağolsun beni büyük bir sıkıntıdan kurtardı..

Akkorcolor diye bir şirket var öğrenci başına 2 lira alıyorlar ama;

1- E-okul resimlerinin hepsini çekip yüklüyorlar
2- Her öğrenciye ve öğretmene bir okul kimlik kartı veriyorlar
3- Her sınıfa resimli öğrenci fişleri veriyorlar

Şiddetle tavsiye ediyorum...

bizim okulda ezelden beri bu sistem var zaten ben e okul resimleriyle falan pek uğraşmıyorum ufak düzeltmelerin dışında...

neyzenoktay' Alıntı:

örnek varmı hocam elinde bide şirket hakkında bilgi versen

herohamster' Alıntı:
neyzenoktay' Alıntı:

örnek varmı hocam elinde bide şirket hakkında bilgi versen

http://akkorcolor.com/ linki bu. elimde yok da bizde bütün hocalar çok beğendi.

Şifre kısmıyla müdürümüz ilgilendiğiiçin o kısmını bilmiyorum..

bizde kullandık. çok profesyonel adamlar. öğrenci başı 2,5 lira istedilerbizden. Öğrenci kimlik kartlarını öğrencilere 5 liraya satıyor idare. kendi masrafını çıkarıyor. çok güzel bir sistem tavsiye ederim. Fotografları e okula yüklüyor.

ali04' Alıntı:
bizde kullandık. çok profesyonel adamlar. öğrenci başı 2,5 lira istedilerbizden. Öğrenci kimlik kartlarını öğrencilere 5 liraya satıyor idare. kendi masrafını çıkarıyor. çok güzel bir sistem tavsiye ederim. Fotografları e okula yüklüyor.
:++:
Hocam sizin idare vicdansızmış ya :D
Bizimkiler 2 liranın içinde her şey dahil..sizin okul biraz zengin heralde..

burada 2 lira öğrenciden biraz zor alırsın. Öğretmenlere gelince ücretli yaptıkları için beğenmişlerdir anladıklarından değil.

geçen yıl okulun yarısının fotoları tek tek çektim attım eokula. böyle bi şirket bende mi kursam acaba. nasıl olsa atanamıyoz :p :puhaha:

1000 öğrenci 2000 lira ... iimiş.. e okuldanda telefon bilgilerini flnda satıyorlardır şimdi bide oradan göürürler.. bikaç kişi ortak yapalım bu işi madem öle en azından tel bilgilerini fln satmayız... :D

5qdc.jpg

:-1: :-1: Ben de şirket kurup öğretmenin yerine 4 liraya, öğrencinin yerine 2 liraya derse girilir, öğrenci başı 1 liradan sınav sorusu hazırlanır, öğrenci başı 5 liradan törenlere katılınır diye ilan vermeyi düşünüyorum. Nasılsa ne yapsan oluyo okullar için

yazıktır yaaa o paraya. kolaylıkla yapabileceğimiz bir iş için dışarı para akıtmak. hem de okulun paraya ihtiyacı varken. üzüldüm bu kadar kişinin bu sistemi onaylamasına. eğer okullarınızın paraya ihtiyacı yoksa başka tabi.

mudamet' Alıntı:
yazıktır yaaa o paraya. kolaylıkla yapabileceğimiz bir iş için dışarı para akıtmak. hem de okulun paraya ihtiyacı varken. üzüldüm bu kadar kişinin bu sistemi onaylamasına. eğer okullarınızın paraya ihtiyacı yoksa başka tabi.
Aynen katılıyorum.

2bin kişi var bizim okulda. 4 bin lira eder. 4bin liraya süper bir fotograf makinesi, süper bir renkli yazıcı(ekstra tonerler) alınır.Hatta para da kalır.. Öğrencilerden para alınabiliyorsa okula renkli yazıcı ve fotoğraf makinesi alınması çok daha mantıklı ve doğru olandır bence.

Geçen sene bizim okula gelmişlerdi,anlattılar da anlattılar.
Neyse bu sene beni hergün aramaya başladılar. Diyorum ihtiyacımız yok. İşte yaptırırsanız nikon marka prof fotoğraf makinesi vereceklermiş.
Okul mevcudu 2000 tabi. Dünyanın parası kalıyor adamlara.

Bence bu kadar basit birşey için bu kadar para harcamak saçma geliyor. Altı üstü e okul da çocukların resimleri.
O paraya okula çok şeyler yapılabilir.

amip33' Alıntı:
mudamet' Alıntı:
Aynen katılıyorum.

2bin kişi var bizim okulda. 4 bin lira eder. 4bin liraya süper bir fotograf makinesi, süper bir renkli yazıcı(ekstra tonerler) alınır.Hatta para da kalır.. Öğrencilerden para alınabiliyorsa okula renkli yazıcı ve fotoğraf makinesi alınması çok daha mantıklı ve doğru olandır bence.

Arkadaşlar siz daha böyle düşündüğünüz sürece okulda üzerinize görev olmayan bir çok şeyi yaparsınız.

aak' Alıntı:
:-1: :-1: Ben de şirket kurup öğretmenin yerine 4 liraya, öğrencinin yerine 2 liraya derse girilir, öğrenci başı 1 liradan sınav sorusu hazırlanır, öğrenci başı 5 liradan törenlere katılınır diye ilan vermeyi düşünüyorum. Nasılsa ne yapsan oluyo okullar için

:+1:

neyzenoktay' Alıntı:
amip33' Alıntı:
mudamet' Alıntı:
Aynen katılıyorum.

Arkadaşlar siz daha böyle düşündüğünüz sürece okulda üzerinize görev olmayan bir çok şeyi yaparsınız.

Hocam düşünürüm tabi mühim olan okul değil devlet neden o 4 bin lira ihtiyaçlar yerine bilmediğim birilerinin cebine kalsın gerektiğinde öğrenci fotoğrafıda çekerim, etkinliklerin fotolarınıda çekerim, okulun kablosuz ağını veya kablolu ağını da çekerim benim için önemli devletim dir, ülkemdir.

E-okul Zaten sırf bu paralar dışarıya gitmesin diye yapıldı.Ne kadar zorki öğrenci resmi çekip yüklemek.Bir çok kişi rahata alışmış değerini bilmiyor.Bizde öğrenci olduk sürekli perde parası kimlik parası internet parası.Ben çocuğumu okula yollasam byle bir para asla vermem.Formatör yada bilgisyar öğretmeni varsa fotoğrafları çeker küçültür.Şube öğretmenlerine teslim eder.Onlarda yüklerler. Eskiden okul yönetim sistemleri vardı.Adamlar tek programla türkiyeye yayıldılar 7-8 sene önce 500 lira ile 1000 lira para istiyorlardı ve her sene güncelleme parası(sadece tarih değiştiriyor) Koskoca bina dikenler oldu bu paralarla. Devletin o akdar mühendisi vardı yazamazmıydı bu programı. Yazdılar ama kazanan kazandı zaten.Şimdi e-okul var para okulların elinde kaldı.

diğer kısımları bilmem ama e okul şifrelerinin başkalarına verilmesi bana hiçte doğru gelmiyor.

eskişehirde stüdyolar 60 kuruş a yapıyolar o işiüstüne öğrenciye 4 tanede vesikalık resim veriyolar. e-okul şifresi vermek cok basit yeni bir kullanıcı tanımlarsın sadece resim ekleme modulunu acarsın bu kullanıcıya sana sıkıntı cıkarmaz işin bitince kullanıcıyı silersin

gerek var mı böyle bir şeye bilemiyorum. kimlik kartı şuan gereksiz. resimleri de ben zaten yapıyorum. zor bur uş değil. biraz zaman alıyor ama o kadar da olsun ;)

Geri