e okul sistemindeki sınıf listesini word veya excell e atma

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
e okul sistemindeki sınıf listesini vb. word veya excell e atmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim

yazıcıya tıkla oradan sınıf listesini seç rapor halinde gelecektir. ondan sonra da çıkan ekranın sol üste Export report var tıkla ordan istediğin formattan alabilirsin...

arkadaşım bende bunu denemiştim am olmamıştı.yani e okuldan alınan listeleri word yada excel ortamına aktaramadım

hocam word excel formatında alınıp alınmadığını bilmiyorum ama şöyle yapın öğrecil işlemleri ne tıklayın gelen sayfada yazıcı simgesine tıklayın ve istediğniiz sınıfın şubenin yada okulun tüm öğrencilerini düzenli bi şekilde normal çıktı olarak alabilirsiniz.

yazıcıya tıkla oradan sınıf listesini seç rapor halinde gelecektir. ondan sonra da çıkan ekranın sol üste Export report var tıkla ordan istediğin formattan alabilirsin...
Hocam ben sana yazarken zaten uygulayarak yaptım...

no access to the selected file

uyarısı geliyor export seçeneklerini kullandığımız zaman sanırsam excel e aktarma daha doğrusu export etme yetkileri kısıtlanmış durumda.

Kısıtlama yok arkadaşlar.Kaydedilecek yeri seçerken masaüstünü seçmeyin.c veya d sürücüsünü seçin.Masaüstü adresinin uzun olmasından veya adresteki bir karakterden dolayı kaydetmiyor.Yolu d veya c seçerseniz kaydedecektir.

export.png

expo.png

hocama katılıyorum her ne kadara excellde bir satır boşluk bırakarak alsada alıyor.

Re:

acustic27' Alıntı:

hocamın söylediği yerde
orada word uzantısı olan doc yok hocam onun yerine rtf olarak kayıt edin zaten word açılacaktır...

hocam dediğiniz yerlere zaten geliyoruz. no access to the selected file hatasını bundan sonra veriyor.

dosyası c de bulunan bir bölüme değilde d ye ya da flash belleğe kaydetmeyi denerseniz bu hatayı vermeyeceğini düşünüyorum.

Geri