e-Okul Toplu Not Girişi Programı v0.21

Kodla Büyü
Re: e-Okul Toplu Not Girişi Programı

Nasıl yani hocam. Excel'de (ssnırım bir makro içerisinde) girdiğimiz isim ve not bilgilerini e-okulamı kaydettireceksiniz.

Vauvvv... Hocam eğer doğru anladıysam, süpersiniz.

Faydalı bir çalışma olacaktır.

Başlangıç çalışma sayfası ve hücresini nasıl seçtirmeyi düşünüyorsun?

Excel'de notlar sıralı olmadığında nasıl bir yol izlenecek? Gerçi öğrenci noya göre sıralandığı zaman istenilen sonuca ulaşılabilir sanırım.

çok faydalı bir program olur bence tebrikler.

testmaker programını inceledim bu program e okula girerken yasaklanan programlardan mı ,güvenle kullanabilirmiyiz,öğrenci listelerini oluşturuken toplu liste girebilirmiyiz.

not defteri programında notları e okula gönderemedim. :x

aysekut' Alıntı:
testmaker programını inceledim bu program e okula girerken yasaklanan programlardan mı ,güvenle kullanabilirmiyiz,öğrenci listelerini oluşturuken toplu liste girebilirmiyiz.
yasaklananlar sadece programlardır.
Bunlar excel makrosu ve testmaker bunun setup edilmiş hali.Çok kurtlanan varsa, işini tamamen bitirdikten sonra temiz olduğuna kesin inandığı başka bir bilgisayardan şifresini değiştirir.

programı yapıp yayınlamanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.iyi çalışmalar dileriz

Re: e-Okul Toplu Not Girişi Programı v0.1 - 2012

excele girinceye kadar e-okula girin notları olsun bitsin. amaç ne onu anlamadım

Kullanma amacı, eokul çoğu zaman sorunlu olduğundan, notların önce excel'e girilip, ardından aktarılması olası olumsuz durumlara karşı önlem olacaktır. Ayrıca bazı arkadaşların evinde internet olamayabiliyor. Bunlar evde notlarını girip, ardından da okulda aktarma yapabilirler.
Ben de geçmiş yıllarda buna benzer birşeyler yapmıştım ama fazla verimli olmamıştı. Umarım sizinki doğru çalışıyordur.

Güzel bir çalışma.

Hangi dilde geliştirdiniz?

exe dosyasındaki oluşturduğum veriyi e okula aktaramadım başlangıç hücresini ve exe dosya yolunuda belirttiğim halde hiç bir veri aktaramadım programın çalışmasını ayrıntılı verirseniz seviniriz.iyi çalışmalar dileriz.

teşekkürler emeğinize sağlık güzel çalışma olmuş.

çok güzel bir çalışma yazılı notlarını girdim ama performans notu girmeyi denedim ama çalışmadı sorun ne olabilir.

çok güzel bir çalışma yazılı notlarını girdim fakat performans,proje ,dersiçi performans notlarını girmeyi denedim çalışmadı sorun ne olabilir.

çok güzel bir çalışma hocam bende excell vba ile bu işi yapmaya çalışıyordum. excell deki verileri direk e okula gödermek için ancak tam yapamadım. vba ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirmi nasıl yapabilirim.

mobile' Alıntı:
excele girinceye kadar e-okula girin notları olsun bitsin. amaç ne onu anlamadım
valla açıkçası ben de aynı şeyi düşündüm ama hocamız emek vermiş eline sağlık yine de :)

arkadaşlar önce excelle sonra e okula giriş olayını yapmıyorum ben zaten biz okulda çoğu sınavı optik okuyucu ile okutup dijital ortamda sonuç alıyoruz. ordanda otomatik eokula geçirme işlemi yapmaya çalışıyoruz direk excellden geçirebilsem çok daha rahat olur. excell vba yardım edecek kimse varmı

Geri