E-Okul Toplu Resim Yükleme

Kodla Büyü
Hangi maddeyi yaptınız da sorun çözüldü?
2. maddeyi yapınca düzeldi.
Dediginiz gibi 2. Madde
TARAYICI sekmesinde hiçbir web sitesi açılmıyorsa(tamamen boşsa)
Başlat-->Çalıştır-->regedit-->Ctrl + F -->COM Compatibility-->Ara
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın.Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 olarak değiştirip onayla

Makro hatası veriyor en ve debug diye hata kodu üzeri sarı ''For i = 0 To Sheets("Anasayfa").WebBrowser1.Document.getElementById("ddlSinifiSubesi").getElementsByTagName("option").Length - 1''

Makro hatası veriyor en ve debug diye hata kodu üzeri sarı ''For i = 0 To Sheets("Anasayfa").WebBrowser1.Document.getElementById("ddlSinifiSubesi").getElementsByTagName("option").Length - 1''
Hata penceresinin ekranının görüntüsünü atabilir misiniz. İdare şifresiyle giriyorsunuz değil mi?

hocam iyi günler. e-okulu açıyorum sınıfı listeliyorum fotoğraf yükle düğmesine bastığım zaman yine sınıf listele bölümü geliyor. neden acaba?

Makro Hatası veriyor maaleef :)

Ekli dosyalar

• Makro Hatası.jpg
    Makro Hatası.jpg
    146.3 KB · Görüntüleme: 361
Makro Hatası veriyor maaleef :)

Başlat-->Çalıştır-->regedit-->Ctrl + F -->COM Compatibility-->Ara Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın.Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 olarak değiştirip onayla

hocam resimleri yükleye tıkladığımda sayfa atıyor.
tümü seçili iken listele dedikten sonra ne yapılması gerekiyor.

Hocam elinize sağlık, bende bir hata aldım. Çözümü varmıdır. (program uyarılara göre ve eokul sınıf listesi ile fotograf sayısı eşit)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    10.4 KB · Görüntüleme: 351
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    59.8 KB · Görüntüleme: 336
Ekli dosyayı görüntüle 61534 E-okul resimlerini Robores, Eokul foto gibi programlarla (yapanların eline sağlık) hazırlıyoruz ama resimleri e-okula yüklemek tam bir eziyet ya da ben çok tembelim :) 8 sınıflık okulun (ki bu çok küçük bir okul) resimlerini tek tek yükledikten sonra, ben çektim başkası çekmesin (aslında ben çektim bir daha çekmeyeyim :) ) diye programı hazırladım. Yardım kısmında programın kullanımı anlatılmıştır. Program ilkokul ve ortaokullar içindir. Faydalı olması dileğiyle.
hocam excelin içinde açılan sayfada doğrulama kodu cikmiyor

hcoam öncelikle teşerkür ederiz acak bizde bir problem çıktı fotografları yükle dediğimizde bu hatayı alıyoruz sınıf ismi 5A gibi söylenilenlere göre hareket ettik ama bu hata nın sebebi ne olabilir acaba şimdiden teşekkür ederiz.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    21.8 KB · Görüntüleme: 328
Excel dosyasının bulunduğu klasör yolunda Türkçe karakter veya boşluk var büyük ihtimalle.

Geri