e okul veli telefon listesi alma

Kodla Büyü
Hocam .csv uzantılı ekledim ama dosyayı upload ederken sıkıntı yaşadım ama sonra bir tane örnek dosya bulup yükledim.

Arkadaşlar Chrome Beta' yı indirip programı başlatmaya çalıştığımda;

"Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu. Devam'ı tıklarsanız, uygulama bu hatayı yok sayar ve devam etmeyi dener. Çıkış'ı tıklarsanız, uygulama hemen kapatılır.
Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı." hatasını alıyorum ve devama tıkladığımda da tekrar aynı hatayı alıyorum.

Programı kullanan varsa lütfen yardımcı olabilir mi, acil?

Arkadaşlar Chrome Beta' yı indirip programı başlatmaya çalıştığımda;

"Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu. Devam'ı tıklarsanız, uygulama bu hatayı yok sayar ve devam etmeyi dener. Çıkış'ı tıklarsanız, uygulama hemen kapatılır.
Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı." hatasını alıyorum ve devama tıkladığımda da tekrar aynı hatayı alıyorum.

Programı kullanan varsa lütfen yardımcı olabilir mi, acil?

Hocam sanırım bu süreyle alakalı, sistem belli bir süre geçince bu hatayı vermeye başlıyor, ben tekrar hemen kapat aç tekrar başlıyordum. Hata verdimi kapat aç yeniden başla :)

Hocam sanırım bu süreyle alakalı, sistem belli bir süre geçince bu hatayı vermeye başlıyor, ben tekrar hemen kapat aç tekrar başlıyordum. Hata verdimi kapat aç yeniden başla :)
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Aynı şeyi defalarca yaptım ama olmadı.

Hocam hangi konu ile açıldığını hatırlamıyorum ama burada bir hocamızın paylaştığı güncel dosyayı paylaşıyorum. E okulun güncel tasarımı ile çalışıyor. Yalnız 2 detay var:
1) "TARAYICI sekmesinde hiçbir web sitesi açılmıyorsa(tamamen boşsa)
Başlat-->Çalıştır-->regedit-->Ctrl + F -->COM Compatibility-->Ara
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın.Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 olarak değiştirip onayla"
2) Tarayıcı açıldığında mebbis yazan yere tıklayarak mebbis girişi yapıyoruz. Ardından tarayıcı içerisinden yani açılan mebbis içerisinden değil de sol tarafta excel butonlarından e-okul butonuna basıyoruz.
Yardım yazan sayfadan da yararlanabilirsiniz. Sadece telefonlar için değil öğrencinin istenilen tüm bilgilerini almanızı sağlıyor.

Hocam tüm sınıf listelerini tıkladığımda "Runtime error 91" -" object variable or with block variablenot set" diye bir uyarı alıyorum.
ayrıca regeditte bahsettiğiniz veri de yok.
bu yöntem hala çalışmakta mıdır yardımcı olur musunuz?

Hocam tüm sınıf listelerini tıkladığımda "Runtime error 91" -" object variable or with block variablenot set" diye bir uyarı alıyorum.
ayrıca regeditte bahsettiğiniz veri de yok.
bu yöntem hala çalışmakta mıdır yardımcı olur musunuz?
Hocam sınıflar e-okulda tanımlı değilse bu hatayı veriyor.

Sedat Coşar'ın uygulamasını kullanmak için bazı püf noktaları var. Aşağıdaki notları kendim için aldım not defterine kaydettim uygulamanın yanında. Sizin de işinizi görür.

uygulama chrome 85 ile çalışıyor
mevcut chrome'u kaldırıp 85 sürümü kurmak gerek
mevcut ayarlarım bozulmasın istiyorsan toolwiz timefreeze kurup ondan sonra chrome kaldır kur işlemlerini yap
uygulama çalıştığında bir sekme açacak o sekmede mebbis girişi yap
mebbisten eokula tıkladığında yeni sekmede açacak, uygulama yeni sekmeyi algılamaz. yeni açılan sekmenin linkini kopyalayıp mebbisin olduğu ilk sekmeye yapıştırıp e okulu ilk sekmede aç
sonra kullanabilirsin

Arkadaşlar program Sedat hocanın drive bölümünden silinmiş. Elinde olan varsa yükleyebilir misiniz?

Bu işin tam tersini yapan program gerek bana da...
Bir Excel listem var
No-adı soyadı-babatel-annetel

Bu listeyi otomatik girsin istiyorum. Telefon numaraları çok eski e-okulda öğretmenlerden sınıf sınıf Excel alıp bu şekilde sisteme girmek istiyorum.

Sedat COŞAR hocamızın uygulamasını çalıştırırken şöyle bir uyarı alıyorum. Çözümü bilen var mı?

sedat.jpg

Sedat Coşar'ın uygulamasını kullanmak için bazı püf noktaları var. Aşağıdaki notları kendim için aldım not defterine kaydettim uygulamanın yanında. Sizin de işinizi görür.

uygulama chrome 85 ile çalışıyor
mevcut chrome'u kaldırıp 85 sürümü kurmak gerek
mevcut ayarlarım bozulmasın istiyorsan toolwiz timefreeze kurup ondan sonra chrome kaldır kur işlemlerini yap
uygulama çalıştığında bir sekme açacak o sekmede mebbis girişi yap
mebbisten eokula tıkladığında yeni sekmede açacak, uygulama yeni sekmeyi algılamaz. yeni açılan sekmenin linkini kopyalayıp mebbisin olduğu ilk sekmeye yapıştırıp e okulu ilk sekmede aç
sonra kullanabilirsin

Hocam öğrenci verilerini alıyorum anne bilgilerini al butonuna bastıktan bir süre sonra program kapanıyor böyle bir sorunla karşılaştım? yardımcı olacak arkadaşım var mı acaba?

Ekli dosyalar

• eokulverialma.zip
    10.4 MB · Görüntüleme: 116
Hocam öğrenci verilerini alıyorum anne bilgilerini al butonuna bastıktan bir süre sonra program kapanıyor böyle bir sorunla karşılaştım? yardımcı olacak arkadaşım var mı acaba?
Bende de oldu hocam. Dün sürekli hata verdi. Bugün hata vermeden hepsini aldım. Farklı bir zamanda dene. Yönetici Eokul şifresi ile başka biri girince de hata veriyor. Ek olarak
Öğrencileri listelerken Öğrenci durumunu Aktif olarak seç hocam. Bazen kaydını dondurmuş vb öğrenciler olunca hata veriyor.

Son düzenleme:
Şimdi denedim çalışıyor hocam link. Yine de ek olarak yükledim. Bu sabah 600 öğrencinin telefonunu sorunsuz aldım. Mesai saatleri dışında yaparsanız daha hızlı olur. Chrome 87 ile çalışır.
eokulverialma.zip - Google Drive
Teşekkürler hocam çözdüm sorunu bende . öğrenci velilerine ait verileri alırken dışardan müdahele ediyorum öğrenciyi numara ile arama yapılacak alana gelip anne-baba bilgisi al butonuna basınca çözüldü.

program ve programın kullanımı ile ilgili video rar dosyası içinde var

Ekli dosyalar

• eokulverialma.zip
    10.1 MB · Görüntüleme: 53
Geri