E-Okula Fotoğrafları Makro İle Yükleme...

Kodla Büyü
istekler doğrultusunda güncellenmiştir ana mesaj duyurulur.

muzy2007' Alıntı:
Çok güzel çalışıyor. Harika gerçekten.
Öğrencilerin numaralarını excelden alıp, fotografının adı yapacak bir makro yapabilirmiyiz? Tabi fotolar listeye göre sıralı olacak. Ben biraz uğraştım yapamadım.

mgüneş' Alıntı:
Öğrenci fotolarının isimlerini excelde kayıtlı olan öğrenci nosunu otomatik alıp isimlendirecek bi program varmıdır acaba

arkadaşlar ben beceremedim. İmacrosun hem sitesinden hemde firefox eklentisi ile denedim ikisinde de aynı yerde tıkandı. C de FOTO klasörü oluşturdum. bir sınıfı deneme amaçlı ( kalsör olmadan/ sadece numaralı yazılı şekilde) ekledim. Sorun şundan kaynaklı sanırım. resim ekle dediğimizde o dönemde normalde aktif olmayan öğrencilerde görünüyor bir şekilde okulla ilişkili gibi görünen / yada okuma hakkı bitmiş açık liseye gitmeyi bekleyen vb. ilk öğrenci bu öğrenci olunca, makro çalışmıyor ve duruyor. çözüm varmıdır yoksa bu yöntem artık çalışmıyor mu?

isim değiştirince isimlerle nolar birbirini tutmadı.
elimizdeki makroyu sadece no değilde no ad soyad olarak nasıl düzenleyebiliriz?

eşine yardım etmeyen bize heeç etmez...hayınnnn domdommm..selam söyle

hocalarım resim.iim şuanda çalışıyor mu ? kaç kere denedim olmadı çalıştıran varsa merak ettim bize de yol göstersin

elrond' Alıntı:
eşine yardım etmeyen bize heeç etmez...hayınnnn domdommm..selam söyle

A.s. sende slm söyle ilknura.

chakistes' Alıntı:
hocalarım resim.iim şuanda çalışıyor mu ? kaç kere denedim olmadı çalıştıran varsa merak ettim bize de yol göstersin

evet çalışıyor hcm. Arkadaşın açıklamalarını birebir uygulayın.

Sorry, upload functionality is currently not supported in iMacros for Firefox., line: 10 (Error code: -1001)

hatası alıyorum. Çözümü bilen var mı?

arkadaşlar eklenti şeklinde değilde windows sürümünü indirip denedim yapabildim. Tabi hızı yavaşa aldım e okul bazen sayfaları yavaş açıyor o zaman olmuyor. Ancak isim değiştirme programında öğrenci numaralarını düzgün veremedim. Karıştırıyor elle yaptım. Yine de teşekkürler

iMacros for Firefox eklentisinin eski sürümünü kurunca resim upload çalışıyor. 1000 öğrenci için yükleme yapabildim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

chakistes' Alıntı:
arkadaşlar eklenti şeklinde değilde windows sürümünü indirip denedim yapabildim. Tabi hızı yavaşa aldım e okul bazen sayfaları yavaş açıyor o zaman olmuyor. Ancak isim değiştirme programında öğrenci numaralarını düzgün veremedim. Karıştırıyor elle yaptım. Yine de teşekkürler
karıştırma yok hocam...yapacağın şu. a1 öğrenci no, a2 den başlayacak numaralar.resimleri de olmayanı boş çekip e-okula göre kücültme yaparsan sanki gerçek resimmiş gibi, sayıyı da tutturdun mu olay tamam... haa exceldeki ogrenci sayısıyla resim sayısı uymuyor hatası verebilir. önemli değil hemen o dosyayı farklı kaydet deyip office 2003 olarak başka isimle kaydet. çalışır... imacros ta da https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ions/9.0.3 versiyonunda sıkıntısız çalışıyor. en son sürümünü kurmayın imacrosun. bende bu şekilde öğrencileri düzgün bir şekilde isimlendirip eokula girişini yaptım...

hocam excel de denileni aynen yaptım ancak isimleri karıştırdı. Nedenini bilemedim belki ofis 2016 kullandım ondan olabilir. Yarın 2003 le deneyeceğim

Acaba arkadaşlar sistem hala çalışıyor mu?
Ben denedim hata veriyor br çözümü var mı?
Teşekkürler

Gecen sene kullanmıştım bu programı fakat bu sene hata veriyor. Hata mesajı"Sorry, upload functionality is currently not supported in iMacros for Firefox., line: 10 (Error code: -1001)" şeklinde. sanırım firefox güncellemeleri ile upload fonksiyonu devre dışı bırakıldı diyor. Çözümü var mıdır?

zkose' Alıntı:
Gecen sene kullanmıştım bu programı fakat bu sene hata veriyor. Hata mesajı"Sorry, upload functionality is currently not supported in iMacros for Firefox., line: 10 (Error code: -1001)" şeklinde. sanırım firefox güncellemeleri ile upload fonksiyonu devre dışı bırakıldı diyor. Çözümü var mıdır?
Hocam çözümü yukarıda açıkladım

elrond' Alıntı:
zkose' Alıntı:
Hocam çözümü yukarıda açıkladım

o sürümü yükledim yine sorun çıkardı ama

Arkadaşlar bu hatayı veriyor. Çözüm ltfen.

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    26.3 KB · Görüntüleme: 701
elrond' Alıntı:
chakistes' Alıntı:
karıştırma yok hocam...yapacağın şu. a1 öğrenci no, a2 den başlayacak numaralar.resimleri de olmayanı boş çekip e-okula göre kücültme yaparsan sanki gerçek resimmiş gibi, sayıyı da tutturdun mu olay tamam... haa exceldeki ogrenci sayısıyla resim sayısı uymuyor hatası verebilir. önemli değil hemen o dosyayı farklı kaydet deyip office 2003 olarak başka isimle kaydet. çalışır... imacros ta da https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ions/9.0.3 versiyonunda sıkıntısız çalışıyor. en son sürümünü kurmayın imacrosun. bende bu şekilde öğrencileri düzgün bir şekilde isimlendirip eokula girişini yaptım...
hocam resimlerini ismini değiştirirken sıkıntı yapıyor baştaki öğrencinin fotoğrafının adını exceldeki ikinci numaradan başlatıyor ve son öğrencinin de fotoğrafına isim vermiyor isimsiz bırakıyor.Neden olabilir?

baydin55' Alıntı:
Arkadaşlar bu hatayı veriyor. Çözüm ltfen.

imacros 8. sürümlerinden birini kullandım sorun düzeldi ama bu sefer e okul resimlerinin numaralarını karıştırdı...
orda ne yaptık acaba?

Geri