E okulda öğrenciler notlarını değiştirebiliyor!

Kodla Büyü

faruk8542

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ben denedim oluyor walla neler buluyor insanlar.. :mrgreen:
1- e-Okul sitesine giriyoruz

2- TC kimlik numaramızı ve okul numaramızı yazarak giriş yapıyoruz.

3- Notların olduğu sayfaya giriyoruz.

4- Yukarıda adres çubuğundakileri silip (http:// ) aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırıyoruz;

javascript: document.body.contentEditable = true; document.designMode = on;

5- İstediğimiz notu sanki word'de bişi yazarmış gibi üstüne gelip değiştiriyoruz. Böylece ailemize gösteriyoruz.

Çıkış yapıp tekrar girdiğinizde eski notlar olucaktır unutmayın :)

bizim milletimiz yapıyor ya herseye bı çözüm var :++: :puhaha:

Çamaşır suyuna, kazıyıp rakamları değştirmeye son, teknolojiyi ve aklını kullan, öğrenciler çok sevinmiştir eminim. :puhaha:

iyi de veli eninde sonunda karneyi eline alacaktır.

evet bi öğrencimden duydum salı günü *aynen "sevdiceğim" gibi* şaşırdım kaldım... Türkler yani biz zekamızı olumlu yönde kullansak zaten dünyada tek oluruz ya neyse...

Öğrencilerin bunu bilmesi nekadar doğru. aileleri kötü not aldıkları için okula teşrif ediyorlardı bazen. Kötü amaçla kullanıldığında uygun bir kod değil ve bu sitede öğrencilerinde olduğunu düşündüğümüzde burda bunun yayınlanmasıda doğru değil diye düşünüyorum.... Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Yayınlayan arkadaş tamamen iyi niyetle yayınlamıştır ama bana göre uygun değil...
Saygılar...

SHİFT+DEL' Alıntı:
Öğrencilerin bunu bilmesi nekadar doğru. aileleri kötü not aldıkları için okula teşrif ediyorlardı bazen. Kötü amaçla kullanıldığında uygun bir kod değil ve bu sitede öğrencilerinde olduğunu düşündüğümüzde burda bunun yayınlanmasıda doğru değil diye düşünüyorum.... Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Yayınlayan arkadaş tamamen iyi niyetle yayınlamıştır ama bana göre uygun değil...
Saygılar...

burdan çocuklar kadar bununla ilgili arkadaşlarda duysa ne kadar güzel olur bu bir açık nihayetinde sayfada kod çalışabiliyor

"benim memurum işini bilir"
Türkiye burası işini bilmeyen yok
Seviyorum ben bu ülkeyi hiç birşey normal yoldan olmuyor hep bir açık bulunuyor

Ben bu konunun silinmesini istiyorum. Bu siteye giren bir çok öğrenci var. Onlara yol gösteriyorsunuz. Kötü bir reklam yapmış oluyorsunuz

İşte bilgisayar dersi bu yüzden kaldırılmıyor mu?
Matematik türkçe tarih bunlar eski şeyler günümüzde çocuğun gözünü açması için pek bi faydası yok.Ama bilgisayarı daha da iyi kullanmaya başlayan bir öğrenci tehlike demektir arkadaşlar :).Böyle bir çocuk kendine söylenene hemen inanmaz dur bakayım google'dan kontrol edelim dediklerini derse bu çocuğu kim nasıl yönetecek?

Geri