E-okulda Isletmelerde Mesleki Egitim Modulu

Kodla Büyü

Amun_Ra

Üye
Merhabalar arkadaslar. Benzer konu bulamadigim icin konuyu aciyorum, umarim hatam yoktur. Okul idarecilerimin bilgisizligi sebebiyle e-okul isletmelerde mesleki egitim modulu bilgi girislerini ben yapiyorum. Her sey tamam sorun yok sadece sistemsel inanilmaz sikintilar var ve bunlari nasil asarim bilmiyorum cunku benden kaynaklanan sikintilar degiller. Ilk sorun isletme bilgilerinde. Isletme bilgilerini girerken atiyorum abc bilisim diye isletme girdim. Kaydet butonuna 1 defa bastigimda abc- ve abc-- seklinde iki isletme klasoru olustu. Bunu nasil silerim, ilk sorum bu, silemiyorum. Okul muduru kullanicisindan giriyorum elbette ancak silemiyorum. Hadi diyorum 2 tane benzer isimde isletme var ancak onemli degil diyelim bu sefer de baska yerde sorun cikiyor. Ogrenci bilgi girislerinin yapildigi sekmede ogrenci sigorta baslangic tarihleri sozlesme ve ise baslama tarihleri, isletmeye gittigi gunler, staj yeri, odenek isteyip istemedigi vs. bilgiler var, cok kolay bilgiler. Gecen hafta bilgileri girip kaydettikten sonra ogrenciye ait 1 adet kayit bulunmaktadir yaziyordu. Dun gece kontrol icin girdigimde e-okula, ogrencilerin hepsi odenek istemiyor olarak gozukuyordu. Kaydi sil ve guncelle secenekleri vardi her ogrenci icin. Guncelle yaptigimda olmadi. Kaydi sil yaptim yeniden girdim bilgileri ve kaydettim. Bu sefer de ogrenciye ait kayit bulunmamaktadir diyor kaydettigim halde. Allah rizasi icin bilen birisi yardim etsin.

1. Silemezsiniz hocam. Onlardan birini seçip devam edin işleminize. Aynı işletmeyi birden fazla okul kaydederse öyle olabiliyor.
2. Daha tam oturmadı sistem acele etmeyin. Eylül'de zaten devlet katkısına gerek yok.

arkadaşlar MAOL (Açık Lise) staj yapan öğrencilerle ilgili işlemleri bir idareci yapıyor ama diğeri yapamıyor bu yetki nereden veriliyor e okulda bilen var mı?

hayatta yapmayacağım işler. idareci bilmiyorsa öğrensin. gider bir de üstüne şikayet ederim. liyakasizlik böyle bişey işte. istifa etsin gitsin

Geri