e- okulda raporlamadan yazdırmıyor.

Kodla Büyü

yucegok

Aktif Üye
e- okulda raporlamadan yazdırmıyor. ama pdf yi bilgisayara indirince yazdırıyor. sebebi ne olabilir

Gösterici seçeneklerini değiştirin örneğin html5 seçip deneyin isterseniz.

yazıcı ayarlarından seçtim yine olmadı ama göstericiyi html5 yapıp değiştireyim bakalım olacak mı?

Java ile deniyorsanız raporlayıcı bir eklenti kurulması gerekiyordu. En güzeli pdf gösterici ile denemek. Html5 ile birkaç kez hata aldım. Pdf göstericide şimdiye kadar sorun olmadı.

html5 i seç biz öyle yapıyoruz. java ile biraz uğraştık olmadı. bizde html5 den rapor alıyoruz. sorun yok. java konusunda da üzerine düşen arkadaş var ise çözümü illaki vardır. sertifika olayı olmuyor.

Adobe readerin son sürümünü indirip tekrar yükleyin. Pdf görüntüleyeci olarak tarayıcıda açıp yazdırma yapabilirsiniz.

Kişisel olarak Firefox Araçlar > Seçenekler > Genel > Uygulamalar > Taşınabilir Belge Seçimi (PDF) ayarını "Dosyayı Kaydet" dedim. e-Okulun insafıan bırakmadan raporlar kısmından yazdırınca dosya kaydet seceneği çıkınca "aç" diyorum. Sorunu kökten hallediyorum.

Büyük ihtimalle HTML5 seçeneğini PDF indir olarak seçtiğiniz için açmadan doğrudan indiriyor olabilir.

Hocam rapor almak için yazıcı sembolüne tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfanın üstünden gösterici seçeneklerini değiştirin. Sizin bilgisayarda pdf indir seçili durumdadır diye tahmin ediyorum. Oradan pdf gösterici seçebilirsiniz.

Hocam rapor almak için yazıcı sembolüne tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfanın üstünden gösterici seçeneklerini değiştirin. Sizin bilgisayarda pdf indir seçili durumdadır diye tahmin ediyorum. Oradan pdf gösterici seçebilirsiniz.

Pdf gösterici seçili iken Explorer da yazdırıyor Chrome da yazdırma işlemi yapmıyor bende de böyle bir sorun var

Geri