e-okuldan öğrenci adresleri nasıl alınır

Kodla Büyü

xoseng

Site Gezgini
E-okul sitesinde tüm öğrencilerin adreslerini nasıl alabiliriz, bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Mesela Kaymakamlık hava şartlarından ve kışın ulaşım zorluğundan bir kısım mahallelerde veya köylerde ikamet edenleri idari izinli saydı ve o adreslerde ikamet edenleri tam tespit etmek zor veya benzer durumlarda öğrenci adresi lazım olunca ulaşacak yer yok.

Mesela Kaymakamlık hava şartlarından ve kışın ulaşım zorluğundan bir kısım mahallelerde veya köylerde ikamet edenleri idari izinli saydı ve o adreslerde ikamet edenleri tam tespit etmek zor veya benzer durumlarda öğrenci adresi lazım olunca ulaşacak yer yok.
Eğer öyle bir sıkıntı varsa
1- Millî eğitim Müdürlüğü aracılığı ile nufus müdürlüğünde mahalle ve sokak bilgisi isteyin.
2-Öğrencilere form verirsiniz, velileri adreslerini yazarlar

e-okuldan tane tane alınabiliyor ama yasal değil, üsulsuz bir şekilde bilgi temini olur. Fark edilirse ve şikayet konusu olursa sıkıntı..
Zorlama yapmamak lazım... Öğrencilere form verirsiniz, velileri adreslerini yazarlar. Velinin beyanı esastır.

Eğer öyle bir sıkıntı varsa
1- Millî eğitim Müdürlüğü aracılığı ile nufus müdürlüğünde mahalle ve sokak bilgisi isteyin.
2-Öğrencilere form verirsiniz, velileri adreslerini yazarlar

e-okuldan tane tane alınabiliyor ama yasal değil, üsulsuz bir şekilde bilgi temini olur. Fark edilirse ve şikayet konusu olursa sıkıntı..
Zorlama yapmamak lazım... Öğrencilere form verirsiniz, velileri adreslerini yazarlar. Velinin beyanı esastır.
Hocam tane tane derken devamsızlık mektuplarından mı bahsediyorsunuz?(Çünkü öğrenci devamsızlık mektuplarında adres yazıyor.) Benim bildiğim tek adres bulma yöntemi bu. Bildiğim kadarıyla başka yok. Yoksa var mı?

e okul bilgilerinin güncellenmesi kapsamında öğrencilere kağıt dağıtın. Öğrenciler açık adreslerini ailelerine yazdırsınlar. en uygunu bu bence.

Geri