E-SINAV GÖREVLİ ÜCRETİ HAKKINDA

Kodla Büyü

manisa.45

Site Gezgini
Değerli hocalarım, merak ettiğim bir konu var. 7 Temmuz 2024 Açık Lise e-sınavda görev aldım. E-sınav ücretini MEB mi hesaba yatıracak yoksa okul idaresi açık lise olduğu için normal ek derse dahil edebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sınavlar bitti. okul idaresi KBS listelerinde adınız yok diyor. Hala sisteme düşmedi mi acaba. Durum nedir?

Sınavlar bitti. okul idaresi KBS listelerinde adınız yok diyor. Hala sisteme düşmedi mi acaba. Durum nedir?
Okulun yapması gereken MEBBİS-> Sınav İşlemleri ekranından listeyi alıp KBS'ye ek giriş yapması.
Bende 6 Temmuz'da girdim maalesef daha listeye düşmedi. Muhtemelen gelecek aya kalacak.

Bir başka durum ise normal e-sınavlar ayın 20'sinden sonra işleme alınması gerekirken veri girişleri kapanmadığı için mağduriyet doğmakta ve gelecek ayın 20'sine kalmaktadır. Hesaba geçmesi ise 29-30'u bulmaktadır.
1722006046706.png

Haziran ayı ücretleri yattı mı? Bana yatmadı hala
MEBBİS Sınav Ücretleri kısmında görünüyor mu? Veri girişlerine kapatılmıştır yazıyor ise bu ayın sonuna doğru yatar.
Yok okul ekders ile ödeyecekse bu ayın ekdersinde bordoya eklenir. Ağustos ayının ilk haftası yatar. Yinede 31 Temmuz'a kadar okul idaresine hatırlatmak lazım.

MEBBİS Sınav Ücretleri kısmında görünüyor mu? Veri girişlerine kapatılmıştır yazıyor ise bu ayın sonuna doğru yatar.
Yok okul ekders ile ödeyecekse bu ayın ekdersinde bordoya eklenir. Ağustos ayının ilk haftası yatar. Yinede 31 Temmuz'a kadar okul idaresine hatırlatmak lazım.

Sadece Temmuz ayındaki açık lise ve açık ortaokul e-sınavları ek ders ücreti ile birlikte yatacak.
Haziran ayındaki e-sınavlar normal, yani MEBBİS’teki IBAN’e yatacak.

Kapatılmış olarak gözüküyor evet bende mi bir sorun oldu anlayamamıştım genel bi gecikme ise yapacak bir şey yok. Bekleriz 😅

Bende 14ünde esınav açık ortaokul sınavına girdim. Yönetici baktı halen sisteme düşmemiş.

Kıymetli hocalarım ücret gecikmeleri ile ilgili lütfen Cimere bilgilendirme yazın hiç olmazsa da etkisi oluyor. Toplu olarak yazılır ise daha etkili olur sanırım. Geçen aylarda etkisini gördüm

Adı üstünde e sınav elektronik ortam görevli personel girişi online görüyorsun bunu beceremeyende ne bileyim. Ösym sınav yapıyor 1 hafta sonra yatıyor. Meb başlı başına sıkıntı. Bugün ilin grubuna yazıyorum artist artist temmız sonunda yatar diyor. Ezbere mesaj. Öncesinde 15-20 arası sistemi kapatıp 26 sında 27 sinde yatıyordu. Uzattıkça uzattılar.

Haziranda girdiğim sınavın ücreti yatmadı. Bu kadarda olmaz. Şu enflasyonist ortamda paramız eriyor. 2-2,5 ay bizim hakkımız olan paramızı işletiyorlar ama ben bu süre zarfında alacağım ürüne ciddi zam geliyor ve alamıyorum. Sesimizi çıkartmazsak olmaz böyle

Sadece Temmuz ayındaki açık lise ve açık ortaokul e-sınavları ek ders ücreti ile birlikte yatacak.
Haziran ayındaki e-sınavlar normal, yani MEBBİS’teki IBAN’e yatacak.
Aynen hocam haklısınız. Ancak bu kadar geçikme bitsin artık. Sınava giriyoruz ücretin hesaba geçmesi 45 günü buluyor.

Geri