E sınav görevi hakkında

Kodla Büyü
ilçe koordinatorleri ve onlarin avanesinden kalirsa arada cikiyor yoksa genelde havamizi aliyoruz
senede 20 sayisi vip olmadikca cok zor
İstanbul'da görev yapıyorum, bir kaç senedir, her sene 20 görev yapıyoruz. Bir çok zaman uygulamacı bulmakta zorluk çekiliyor.
Bizden sonraki sınavlarda uygulamacı olmadığında o sınavı da başlatana kadar (gönüllü olarak) başkan ve gözetmene eşlik ediyoruz.

Bazı zamanlar, ilçeden yetkili arkadaşlar ücret almadan gelip görev yapıyorlar.

Puan çok, ödemeler çok geç geliyor, özellikle de bilgisayar başındaki uygulayıcıdan hem kendi işini, hem salon başkanının işini, hem gözetmenin işini yapmasını bekliyorlar. Bir keresinde hizmetli bilmediğini söylediği için sabah ilk oturumda kombiyi bile ben başlatmıştım. Joker aday yakalarsın bir dert. Bazen mahkemeye ifadeye bile çağırırlar. E-sınav uygulayıcılığının yükü çok. Korona öncesinde yapıyordum ama hastalık sürecinde isteği kestim. Hastalık azalıyor artık. Yine ister misin derseniz mecbur isteyeceğim. Elimiz mahkum borçları azaltmak için ek gelir lazım =) Borcum harcım olmasa istemezdim.

2 tane joker yakaladım ancak bir seferinde jokeri yakalayamadığım için maarif müfettişlerince yapılan soruşturma kapsamında 5 yıl ceza aldım. Ceza dün onaylandı.
2 yıl önce joker aday salona girmiş, ben ondan şüphe edip joker aday sorularını da sormuşum ancak soruları bildiği ve fotoğrafı benzediği için tamam deyip göndermişim. Videoyu izledim.
Müfettişler ifade için çağırdıklarında e-sınav konusunda hiç bir bilgi sahibi değillerdi, daha ilk adımdan itibaren sınavın şeklini anlattım. Kimlik tespiti salon başkanının görevi olmasına rağmen ifade alınma sürecimin olumlu geçtiğini düşünmeme rağmen cezam onaylandı.
Ben o şahsı yakalasam ki 2 tane yakaladım, karakoldan elini kolunu sallayarak dışarı çıkacaktı. Sadece 2 yıl sınava girmeme cezası alacaktı, ben 5 yıl ceza aldım. Orantısız bir ceza.
Buna rağmen ben görevimi düzgün yaptığımı düşünüyorum. Umrumda da değil ancak sorun şu ki; ne beni soruşturan müfettiş olaya hakim ne de yasalar jokerleri caydırıcı.

2 tane joker yakaladım ancak bir seferinde jokeri yakalayamadığım için maarif müfettişlerince yapılan soruşturma kapsamında 5 yıl ceza aldım. Ceza dün onaylandı.
2 yıl önce joker aday salona girmiş, ben ondan şüphe edip joker aday sorularını da sormuşum ancak soruları bildiği ve fotoğrafı benzediği için tamam deyip göndermişim. Videoyu izledim.
Müfettişler ifade için çağırdıklarında e-sınav konusunda hiç bir bilgi sahibi değillerdi, daha ilk adımdan itibaren sınavın şeklini anlattım. Kimlik tespiti salon başkanının görevi olmasına rağmen ifade alınma sürecimin olumlu geçtiğini düşünmeme rağmen cezam onaylandı.
Ben o şahsı yakalasam ki 2 tane yakaladım, karakoldan elini kolunu sallayarak dışarı çıkacaktı. Sadece 2 yıl sınava girmeme cezası alacaktı, ben 5 yıl ceza aldım. Orantısız bir ceza.
Buna rağmen ben görevimi düzgün yaptığımı düşünüyorum. Umrumda da değil ancak sorun şu ki; ne beni soruşturan müfettiş olaya hakim ne de yasalar jokerleri caydırıcı.
Geçmiş olsun hocam. Sistemin bütün yükü uygulama-izleme sorumlusunun üstüne yüklenmiş durumda. Siz gerekeni yaptığınız halde ceza almanız çok saçma. Jokerleri engellemek istiyorlarsa koyarlar parmak izi veya retina tarayıcı vs. kimse de girişmez bu olaylara. İtiraz şansınız varsa kullanın hocam, daha sistemin ne olduğunu bilmeyen müfettişler yüzünden hakkınızdan olmayın.

geçmiş olsun hocam, sonuca itiraz etme hakkınız vardır sanırım. sınavda görevli diğer kişiler de aynı cezayı aldı mı? özellikle bina yöneticisi ve salon başkanı.

tyt ücreti yatti lgs aciklandi yarin yasaklar kalkacak ama hala esinav mayis ücreti yatmadi el insaf

Önce cezaya itiraz et hocam. Kabul görmezse en alttakinden en üstte düzenleyici bakanlığa kadar herkesi dava et. Tek tek isimlere ulaşabilirsen dosyana yazdır ki hakim de onları çağırıp bir sorgulasın. Başka da birşey gelmez elimizden. Joker yakalamada çok tecrübeli bir polis arkadaş vardı. İsim ve yer vermeyeceğim açığa çıkmayalım diye. Onunla sohbetlerimizden birinde çok joker yakaladığı için sürekli uyarıldığını söylemişti. Bir iki ay sonra o arkadaşı esınav görevlerinden komple aldılar. Bilmem anlatabildim mi :)

Bugün ayın 30’u mayıs ayı ücretleri hala yatmadı. Mayıs başında görev alan biri 2 aydır sınav ücretinin yatmasını bekliyor.

temmuzda temmuz katsayisi ile odesinler o zaman bu ne ihmalkarliktir bu ne iş bilmezliktir. ayin başında girdigimiz sinavin ücretini alamadik hala

temmuzda temmuz katsayisi ile odesinler o zaman bu ne ihmalkarliktir bu ne iş bilmezliktir. ayin başında girdigimiz sinavin ücretini alamadik hala
hocam temmuzun katsayısına göre ödemeyi bırakın, mayısta vergiye girmiyoruz, haziranda girmeye başladık ona göre öderlerse vay halimize.

Sınav yapılacak oturumlar önceden belli. Girecek adaylar belli. Sınav giriş ücretleri önceden toplanıyor. Sınav görevini ifa ettikten hemen sonra mebbis e girip baktığımda sınava geldiğimiz yazıyor. Madem anında sistemde görünüyor göreve geldiğimiz öncesinde ayır görevli ücretlerini, hemen aktar hesaplarımıza. 1 ay hatta 2 ay beklemek nedir? Emeğimizle kazandığımız 3 5 kuruşu geciktirerek ne elde etmek istiyorlar? Yukarıda iyiliğimizi düşünüp bu öğretmenlerin ücretlerini çok geç ödüyoruz, nasıl daha erken ödeyebiliriz diye kafa yoran düşünceli bir yönetici yok mu? E sınav yapmayı akıl ediyorlar da görevli ücretlerini nasıl daha çabuk öderiz diye akılları yetmiyor mu? Bu kadar insanı sıkıntıya sokup vebal altında kalmaktan korkmuyorlar mı? Bu hadisi şerif akıllarına gelmiyor mu?
"Abdullah b. Ömer'den (r.a.) rivayet edildiğine göre Rasulullah (s.a.) şöyle buyurmuştur: "İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz!"

Sınav yapılacak oturumlar önceden belli. Girecek adaylar belli. Sınav giriş ücretleri önceden toplanıyor. Sınav görevini ifa ettikten hemen sonra mebbis e girip baktığımda sınava geldiğimiz yazıyor. Madem anında sistemde görünüyor göreve geldiğimiz öncesinde ayır görevli ücretlerini, hemen aktar hesaplarımıza. 1 ay hatta 2 ay beklemek nedir? Emeğimizle kazandığımız 3 5 kuruşu geciktirerek ne elde etmek istiyorlar? Yukarıda iyiliğimizi düşünüp bu öğretmenlerin ücretlerini çok geç ödüyoruz, nasıl daha erken ödeyebiliriz diye kafa yoran düşünceli bir yönetici yok mu? E sınav yapmayı akıl ediyorlar da görevli ücretlerini nasıl daha çabuk öderiz diye akılları yetmiyor mu? Bu kadar insanı sıkıntıya sokup vebal altında kalmaktan korkmuyorlar mı? Bu hadisi şerif akıllarına gelmiyor mu?
"Abdullah b. Ömer'den (r.a.) rivayet edildiğine göre Rasulullah (s.a.) şöyle buyurmuştur: "İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz!"

Hocam bunların hepsini akıl ediyorlar ama kimin umrunda. İl bazında ödense çok daha rahat olur. Geçtiğimiz cumartesi src sınavı yaptık ücreti salı günü ödendi. Çünkü il ödüyor.

Hocam bunların hepsini akıl ediyorlar ama kimin umrunda. İl bazında ödense çok daha rahat olur. Geçtiğimiz cumartesi src sınavı yaptık ücreti salı günü ödendi. Çünkü il ödüyor.
Aynen hocam, il milli eğitimin ödediği mtsk uygulama sınavı ücreti de hemen yatıyor. Her şeyin elektronik ortamda olduğu e sınavın ücretinin daha çabuk ödenmesi gerekir.

bu konuyla ilgili sikayeti il memlere bildirmek lazim belkide haberleri yok bu gecikmeden

birileri repomu yapar borsayami atar parayi burasi Türkiye :)

Benimde Mayıs ayının ücreti hala yatmadı, en geç 25-26 da yatardı. Malesef standart bir işleyiş yok, süre çok uzun en geç 1 hafta içinde ödeme yapılmalıdır.

Emekçinin hakkını aylardır yatırmayanlar doğalgaza, elektriğe, otogaza 1 gün bile geçirmeden okkalı zammı yapıştırmışlar.
Zamları yapmak için temmuzu beklediler. Neden? 6 aylık ocak-haziran enflasyon hesabına dahil olmasın diye. Son yıllarda asgari ücrete yapılan artışlara özenir olduk. İnşallah asgari ücrete özenir duruma düşürmezler.

kayseri de yılda en fazla 7 görev çıkıyor diye biliyorum. ilden ile değişiyor demek ki
alabileceğiniz maksimum sayı 20, e-sınavın çıktığı yıl 1 tane yaptım görev, başka istememiştim. ertesi yıl 20 tane doldu, bir sonraki yıl 15 civarı, sonra 6-7 yi geçmiyor. sebebi çevre illerde de e-sınav salonları açıldı, görevli sayısı arttı vb.

bankanın parayı bekletme süresi 3 gün diye biliyorum, bunun dışındakiler milli eğitimde hesaplamaları yapanların işgüzarlığı, ayın 30 geçti, 1'i oldu hala yatmadı. Ayrıca dediğiniz gibi ödeme yapılamaz, neden, çünkü toplu olarak ödeme emrini oluşturup bankaya gönderiyorlar, dediğiniz gibi bu işi her gün yapacak mebde memur ve gerekli şube müdürü, il milli eğitim müdürü artık yetkili kimse yok, yani bunla her gün uğraşmazlar. ama aylık değil de 2 haftalık bir işlem süresi olursa yani ayın 15'ine kadar görev alanlar ayın 20'sine kadar bankaya gönderilir bankada ayın sonuna kadar ödemeleri gerçekleştirir, dolayısıyla o kadar beklemeye gerek kalmaz.

mayıs haziran aylarında vergi dilimi değişenlerinkini de haksız olarak noksan yapabiliyorlar, ama bu hesaplamaları sisteme giren kişi matrahı giriyor, daha sonra ne akla hizmetse güncelliyor, be akıllı adam, ben senin o ücreti hesapladığın gün üzerimdeki geçen aylar matrahım ne ise sen onu giriyorsun zaten sisteme, daha sonra niye güncelliyorsun? nasıl olsa 5-10 tl fark için kimse uğraşmaz hatta kimse farkında olmaz sanıyor bazıları!

Mayıs ayı e-sınav ücretlerinin yarın (Cuma günü) yatacağı söylenmiş diye okudum başka bir forumda

Geri