Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

e-sınav görevi nasıl dağıtılıyor

Konu, 'MEB Sınavları' kısmında Zizu_ tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. alican44

alican44 Seçkin Üye Seçkin Üye

bu
    Buradan da anlaşılıyor ki görevlendirmelerde de torpil işliyor.. maalesef..
    puan hikaye

omerertas bunu beğendi.
  2. omerertas

omerertas Üye

Ben de Ekim ayında seminere katılarak sertifikamı aldım. En geç 3 haftada 1 çıkar dediler Aralık ortasına kadar istekler açık olmasına rağmen hiç çıkmadı ama 13 Aralıktan beri her hafta mutlaka görev çıktı. Bulunduğum şehirde sadece 1 tane e-sınav salonu var ama bir kaç ay içinde 4e çıkacak dediler. Bu şekilde devam ederse 4 salon olduğunda 4-5 ayda 20 sınav görevi dolmuş olacaktır. Puanım 1189 son görevimle birlikte.

3. tomreader2010

tomreader2010 Süper Üye Süper Üye

hocam sonra e sınav personeli çoğalsa bir şekilde e sınav çıkmazsa emekli olana kadar bu puanla normal sınavlara giremeyiz
    birde bu sertifika okula mı geliyor hocam nasıl öğreneceğiz sisteme kaydımızın yapıldığını

4. coderfree

coderfree Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam ilin dağıtma yetkisi var ama yanlış bir bilgiyi düzeltmek isterim, görevler sistem tarafından puana göre otomatik dağıtıldıktan sonra biliyorsunuz onaylama süresi var. Kişi kendisine çıkan görevi onaylamazsa görevi boşa düşüyor. Bu şekilde 1 haftalık boşa düşen görevleri(izleyici,başkan,gözetmen) ildeki görevli elle dağıtmak zorunda. Örneğin haftaya oluşacak görevler bu Cuma günü öğretmenlerin onayına düşüyor, diyelim ki öğretmen çıkan görevi onaylamadı Cumartesi tekrar sistem başkasını görevlendiriyor ve onaylama istiyor bildiğim kadarıyla. İldeki yetkili ise sonraki haftanın pazartesi günü kalan boşlukları dolduruyor. Öğretmenlere çıkan görev onaylama süresinden önce kimsenin elini çabuk tutup görev dağıtması mümkün değil.

Son düzenleme: 19 Ocak 2018
  5. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Benim asıl anlatmak istediğim fakat anlatamadığım konu şu.
    Bizler sisteme yeni dahil olduk.
    1,5 senedir kurs açılmasını bekledik. Neyse...
    Bu zamana kadar 2016 yılında 20, 2017 yılında 20 sınav alan arkadaşlarımız mevcut.
    Buna da birşey dediğim yok.

Şimdi ben sisteme yeni girdim, Sistem de diyor ki senin puanın az haksızlık olmasın. Sana diğer arkadaşlarının puan ortalamasından arka planda puan ekleyeyim.
    Buradaki durumu söyleyin bana.

Ben bunu dile getirdiğimde sınav peşine düşmüş oluyorum.

Arkadaşlar benim amacım kimin hakkı ise o alsın sınavı, ben girmediğim sınav için neden puan yansıtılıyor. Benim de puanım yüksekse bekleyeyim.

Şu an sınav sistemi başında olan mebbis çalışanlarının puanı en son gördüğümde 15bin di.
    Sonuç olarak bu arkadaşlar girdikleri sınav puanı mevcut, ben ise girmediğim sınav puanı 1600 ken 8400.

6. coderfree

coderfree Seçkin Üye Seçkin Üye

...

Son düzenleme: 19 Ocak 2018
  7. SoNMeZ

SoNMeZ Seçkin Üye Seçkin Üye

ben 1 yıldır cezalıydım. cezam bittiğinden beri 8 haftadır üst üste sınav çıkıyor. sanırım yeni hesaplama yönetimi bu yüzden :) bence de gayet mantıklı. çünkü bu durumda ceza almış olmuyorum aslında. il ve ilçeden bazı kişiler de puanı kaç olursa olsun görev alıyorlar. ben görevler bize dağıtılmadan önce onların görevlendirilip kalanı puan esasına göre dağıttıklarını düşünüyorum

8. acemi_bil

acemi_bil Aktif Üye

ne güzel arkadaşlar sizin sertifikanız varmış bende sertifika yok.ne zaman oluyor acaba eğitimler veya nerden öğrenebiliyoruz bu eğitimin ne zaman olacağını

9. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

"Görevlendirmeye esas puan" diye bir puan yok, varsa buyursunlar e-sınav ekranına yazsınlar.

* Görevlendirmeler puanı en düşük öğretmenden başlayarak yapılmaktadır.
    ** Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ucret/Süre)*100
    yazıyor "E-Sınav Görevi İsteme Ekranı"nda.
    Eğitimlerde bize puanın diğer normal sınavlardaki puanla beraber hesaplanacağı dolayısıyla diğer sınavlarda çıkma ihtimali az olsa da e-sınavda uygulama izleyici sadece sertifikalılar olacağı için normal bir öğretmene göre daha çok görev alınacağı söylenmişti. Öğretmenliğe yeni başlayanların puanının 0 değil ortalama puan olacağı da söylenmişti. Ama e-sınav ortalaması ayrıca alınacak gibi bir durumu ben hatırlamıyorum.

Gelelim e-sınavlardaki usulsüzlük meselesine. Usulsüzlük varsa ki öyle görünüyor sadece burada dillendirmeyip ilgili yerlere başvurmalıyız diye düşünüyorum.

10. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Kurcalama demekle olmaz. Elbet kurcalayan birileri çıkar. ;)

11. paradox99

paradox99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bakanlıkta Bilgi İşlem bakıyormuş, bu e sınav işine. Öğleden sonra aramayı düşünüyorum.

12. paradox99

Bakanlıkta Bilgi işlem dairesini 0 312 413 11 82 nolu telefondan aradım dahilisi 2.

Açıklamalar arkadaşların yorumlarda yazdığı gibi iki farklı puanlama mevcut.
    Birincisi Bizlerin mebbiste gördüğü puan.
    İkincisi de e sınav uygulama izleme sorumlusu olduğumuz tarihte daha önce ilimizden bu görevi yapanların ortalama puanı + bugüne kadar girdiğimiz sınavların puanı

Görevlendirme 2. puanlamaya göre yapılıyormuş.

Yetkili bunun bizler için iyi bir uygulama olduğunu söylüyor. Aksi halde Yeni eğitim alan bir kişiye puanlar eşitlenene kadar sürekli sınav çıkacağını bize çıkmayacağını söylüyor.

İllerde bilgi işlemde görevli kişilerin ve il bt kordinatörlerinin sürekli sınav görev adlığını, kendilerini yazdıklarını söyledim. Bu soruya da bir yılda 20 sınav alma hakkınız var hep kendilerini yazsalarda 20 den fazla görev alamazlar dedi. Sınav görevlendirmeleri haftalık yapıldığı için ikinci bir otamatik yerleştirmenin olmadığını mecburen illerde sorumlu bilgi işlemlerin resen yerleştirme yaptığını söyledi. Durum bundan ibaret.

Bu uygulamanın haksızlıklar doğuracağını söyledim. Ama bi fayda etmedi.

13. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Kısaca diyor ki; "Onların 20 görev hakkı dolarsa sıra size de gelir inşallah".

14. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Ayrıca niye ortalama puan? Geçen sene görev alanların bir kısmı 20 görev aldı bir kısmı görev istemedi 3-5 görev aldı sadece. Yeni görev almaya başlayanlara ortalama puanı eklersen hiç görev almadığı halde direkt 10-15 görev almış kadar puan eklenecek. Dolayısıyla geçen sene 3-5 görev alan eski görevli yine daha avantajlı duruma geçecek, önce bütün görevler ona verilecek sonra yeni görev alacak olanlara.

15. paradox99

Aynen öyle hocam. Bimer e Cimere yazacağım dedim. Siz bilirsiniz hocam dedi yetkili, burada söylediklerimi yazılı olarak iletirim dedi. Yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

16. boterist

boterist Site Gezgini

Hocam siz hangi ilde görev yapıyorsunuz.

17. ahmet58

ahmet58 Site Gezgini

Adamlar sistemi kurmuş sana çomak soktururlarmı ?
    e-sınav kursuna istediklerini çağırıyorlar
    sonrada kendilerini kollayan bir sistem oluşturuyorlar.

18. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

il mebbiscilerin 15-20 bin puanı var.
    Bunların puanlarını toplayıp bana veriyorlar.
    Adamlar bu zamana kadar 35-40 sınav almış.
    Şimdi haksızlık olmasın diye sistem bana bekle diyor.
    Bunun neresi adalet

Ama saolsun Bilişimci arkadaşlar 3 maymunu oynuyorlar.
    Bununla ilgili 70-80 kişinin olduğu bilişim gruba yazdım.
    Saolsun 3-4 kişi cevap verdi. Çünkü ses çıkarmayan arkadaşlar da yüksek puanlı görev çıkanlardan

Bugün bana yapılan bu haksızlık yarın sana yapılacak.
    O yüzden birlik olma filan hikaye, herkes kendi cebine girene bakıyor.

Son düzenleme: 12 Ocak 2018
    nefbote bunu beğendi.
  19. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

Demek ki her ilde durum aynı

ahmet58 bunu beğendi.
  20. mervesim

mervesim Üye

Sanırım aynı ildeyiz hocam...
    Herkesin düşündüğü soruyu sordum, bu sabah “enterasan” olarak nitelendirildim.
    Bir kişi haksız olduğunu bilir de, baskın çıkmaya çalışır ya, burada da böyle bir durum var. Konuyu başka yerlere çektiler ama net cevap veren olmadı!
    “Milli eğitimin yerini biliyorsunuz problemi olan gelsin” denildi, bizler öğretmeniz ve bir öğretmene yakışmayan üsluplar kullanılıyor WhatsApp gruplarında...
    Bizlerden istenilen sıranı bekle, soru sorma, düzene uy!

Son düzenleme: 13 Ocak 2018
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal