E-Sınav Uygulama İzleme Sorumlu Kriterleri Değişecekmiş.

Kodla Büyü
Ben Eğitici Eğitimine katıldım geçen hafta.
1. Görevlendirmeler şeffaf ve adaletli. Sistem 2 kez göevlendirme yapıyor. bunun sonucunda açıkta kalan görevlendirmeler için il milli eğitimlere resen yetkisi açılıyor ki burdada 8 sınırı mevcuttur.
2. Eski sertifikalar hepsi iptal edilecek.
3. Yeni eğitimler seminer şeklinde olmayıp Hizmetiçi Eğitim şeklinde olacak ve bir değişiklik olmazsa herkes katılabilecek.
4. Kurs sonunda ciddi bir sınav yapılacakç(Hatta bazı arkadaşlar esınav merkezinde yapılması ile ilgili talepte bulundu)

varsa başka soru yanıtlayabilirim.
Şu an ki uygulama izlemecilerle bile ciddi sorunlar yaşanırken tüm öğretmenlere bu işlem nasıl uygulanacakmış açıklama yaptılar mı? Ayrıca tüm öğretmenlerin kurs alması planlama vs. nasıl olacak acaba?

Bütün branşların dahil edilmesi ile ilgili olarak şöyle bir açıklama var.
Uygulama İzleme,Başkan ve Gözetmen yerine artık eğitim alan 2 kişinin sınava girmesi gibi bir durum söz konusu.
Bakanlığın yapacağı değişikliği görmeden kesin konuşmak doğru olmaz.
Eğitimde bütün branşların eğitime alınması ile ilgili tepkiler oldu ama nihai kararı bakanlık verecektir.

Sertifikaların iptal olması gerekiyor hocam. Çünkü eski sertifikalar seminer şeklinden verildi ve takibi konusunda hassas davranılmadı.
Sonra sınava gelen kişi ne yapacağını bilmediği için sınavlarda sıkıntılar çıkmaya başladı.

Esınavla ilgili önümüzdeki yıllarda birçok sınavın bu merkezlere alınması ile ilgili ciddi çalışmalar var.
Açık Lise, Açık Ortaokul, Bilsem, Mesleki Eğitim merkezi sınavları vs..

Ben Eğitici Eğitimine katıldım geçen hafta.
1. Görevlendirmeler şeffaf ve adaletli. Sistem 2 kez göevlendirme yapıyor. bunun sonucunda açıkta kalan görevlendirmeler için il milli eğitimlere resen yetkisi açılıyor ki burdada 8 sınırı mevcuttur.
2. Eski sertifikalar hepsi iptal edilecek.
3. Yeni eğitimler seminer şeklinde olmayıp Hizmetiçi Eğitim şeklinde olacak ve bir değişiklik olmazsa herkes katılabilecek.
4. Kurs sonunda ciddi bir sınav yapılacakç(Hatta bazı arkadaşlar esınav merkezinde yapılması ile ilgili talepte bulundu)

varsa başka soru yanıtlayabilirim.

Eski sertifikaların iptal gerekçesi nedir?

Uygulama İzleme,Başkan ve Gözetmen yerine artık eğitim alan 2 kişinin sınava girmesi gibi bir durum söz konusu.
Eğitimde bütün branşların eğitime alınması ile ilgili tepkiler oldu ama nihai kararı bakanlık verecektir.

Sertifikaların iptal olması gerekiyor hocam. Çünkü eski sertifikalar seminer şeklinden verildi ve takibi konusunda hassas davranılmadı.
Sonra sınava gelen kişi ne yapacağını bilmediği için sınavlarda sıkıntılar çıkmaya başladı.

Esınavla ilgili önümüzdeki yıllarda birçok sınavın bu merkezlere alınması ile ilgili ciddi çalışmalar var.

Kesin Habib Hoca itiraz etmiştir.

İnşallah makul mantıklı şeyler yaparlar.

Bende ayni seyi diyorum hocam bilisimci olan ve bizim uygulamaci dedigimiz görev sadece belli kişiler arasinda donuyor bu da bizleri rahatsiz ediyor bu egitimi aldik diye biz baskan yada gozetmen cikmiyor zaten uygulamaci olarakda koca senede 2 3 tane o da yazin agalar tatilde diye galiba, velhasil sistem var mebbisden basvuru var puan var deniliyor ama torpil resen vs derken hep adaletsizlik oluyor.

Bende ayni seyi diyorum hocam bilisimci olan ve bizim uygulamaci dedigimiz görev sadece belli kişiler arasinda donuyor bu da bizleri rahatsiz ediyor bu egitimi aldik diye biz baskan yada gozetmen cikmiyor zaten uygulamaci olarakda koca senede 2 3 tane o da yazin agalar tatilde diye galiba, velhasil sistem var mebbisden basvuru var puan var deniliyor ama torpil resen vs derken hep adaletsizlik oluyor.
Evet hocam o konuda haklısınız bir kış boyunca 4-5 sınav çıkıyor yazın nerdeyse her hafta çıkıyor .herkes mi tatilde diye düşünüyor insan

Ben de eğitim aldım ama hiç görev istemiyorum. Eğitimi de müdür Yardımcısının ısrarı ile aldım.

Görev almıyorum çünkü kimseye güvenmiyorum.

İşleyiş ile ilgili çok ciddi sıkıntılar var.

mesleki eğitim merkezleri de e-sınav sistemine geçti bu yüzden işin üstünde bakanlık ciddi durmalı

Bilmeden iyi sallamışsın hocam. Ben de giriyorum e sınav izleme sorumlusu olarak puanla alınıyor.

Aliniyorsa 20 sinavda gorev yapan adama acik lise sinavi cikmasi imkansizdir. Bunu biliyo olmaniz lazim. bölümden arkadas uzem sinavlarinda yetkili 5-6 kisiyiz ve tum sinavlarda o 5-6 kisi gorevli 166 puan alsa 20 sinavi hesapla adamin agzindan cikan laf bana uzem sinavi yetiyor bir daha hayatta acik lise sinavina basvurmam dedi. Bizim arkadas salliyo olamaz. Sinavda o 5-6 kisi puanla yerleşse ne olur yerleşmese ne zaten ayni kisiler kendi aralarinda alsalar ne almasalar ne sizde mi o torpilli kisilerdensiniz yoksa

Son düzenleme:
Aliniyorsa 20 sinavda gorev yapan adama acik lise sinavi cikmasi imkansizdir. Bunu biliyo olmaniz lazim. bölümden arkadas uzem sinavlarinda yetkili 5-6 kisiyiz ve tum sinavlarda o 5-6 kisi gorevli 166 puan alsa 20 sinavi hesapla adamin agzindan cikan laf bana uzem sinavi yetiyor bir daha hayatta acik lise sinavina basvurmam dedi. Bizim arkadas salliyo olamaz. Sinavda o 5-6 kisi puanla yerleşse ne olur yerleşmese ne zaten ayni kisiler kendi aralarinda alsalar ne almasalar ne sizde mi o torpilli kisilerdensiniz yoksa
Burada yazan herkes puan var, 166 puan alıyoruz diyor, ısrarla bilmediğiniz konu hakkında yorum yapıp insanlara iftira atmayı bırakın.
Evet bu sınavda puan var. Evet bu sınavda görev alan kişilere açık lise sınavında görev istesede puanından dolayı çıkmıyor zaten.

Sınava giren adayın evrakları kabuledenleride bir eğitime alsınlar, sınav giriş kartında 8 sene öncesinin fotografı olursa ordaki sınav görevlisi ne yapsın???

2 yıldır görev alıyorum ben sınavda her sınav başına 166 puan alıyorsunuz bu puanı alınca zaten otomatik olarak diğer meb sınavları görevi çıkmıyor haliyle. herkese görev verilmiyor falan diyen arkadaşlar olmuş her il aynı yöntemi mi izler bi fikrim yok ama çalıştığım ilde 42 kişilik bir ekibe bu seminer verildi. ekibin çoğu bilişim öğretmeni diğerleri de il mem ilçe mem de mühendis teknik memurdu. düzenli olarak sınav istedim 2 yıldır ve yılda 10-15 arası sınav bana çıktı. her sınava gittiğimde o gün orda görevli tüm öğretmenlerin listesini sistemde gördüğüm için söylüyorum her seferinde hep aynı insanlar asla değildi. ancak normalde ayda 1 max 2 sınav çıkarken yazın daha fazla çıkıyor o da herkes tatilde memurlar izinde olduğu içindir belki. zaten esınav max 20 görev alabiliyorsunuz. hafta içi güünde en az 2-3 hafta sonu 4-6 arası oturum oluyor o 5-6 kişi hep kendine döndürüyor diye düşünen arkadaşlarım mümkünatı yok 20 den sonra sistem sınav vermiyor zaten.

yeni kursun duyurusunu burdan iletirseniz herkes duyar öğretmenim sizden bunu isterim en azından bilişimci arkdaşların hepsi katılır belki

Bu kurs ile ilgili yazı mı geliyor yoksa hizmetiçi eğitim olarak mı başvuruluyor, bu konuda hiç bilgilendirme olmadı bizde

Burada yazan herkes puan var, 166 puan alıyoruz diyor, ısrarla bilmediğiniz konu hakkında yorum yapıp insanlara iftira atmayı bırakın.
Evet bu sınavda puan var. Evet bu sınavda görev alan kişilere açık lise sınavında görev istesede puanından dolayı çıkmıyor zaten.
bir kere görev aldım o da yazın öğretmen bulamayıp vermişler. Orada sınav izleme sorumlusu arkadaşla muhabbet sırasında her hafta haftada 3-4 gün sınıv görevinin olduğunu söylemişti. Bakanlıkta çalıştığı için ona yazıyorlarmış görevleri.

bir kere görev aldım o da yazın öğretmen bulamayıp vermişler. Orada sınav izleme sorumlusu arkadaşla muhabbet sırasında her hafta haftada 3-4 gün sınıv görevinin olduğunu söylemişti. Bakanlıkta çalıştığı için ona yazıyorlarmış görevleri.
İyi sallamış arkadaş. Nerede çalışırsa çalışsın sistem bir kişiye haftada bir sınavdan fazla vermez.

İyi sallamış arkadaş. Nerede çalışırsa çalışsın sistem bir kişiye haftada bir sınavdan fazla vermez.
hayır hocam bazen iptaller oluyor resen hemen kendilerini görevlendiriyorlar 2 sınava giriyorlar bahane ise yazları çok yoğun olduğundan iki görev veriliyor denilmesi. Ben itiraz ettim neye göre veriyorsunuz diye ulaşabildiğimiz arkadaşlara veriyoruz demişlerdi

hayır hocam bazen iptaller oluyor resen hemen kendilerini görevlendiriyorlar 2 sınava giriyorlar bahane ise yazları çok yoğun olduğundan iki görev veriliyor denilmesi. Ben itiraz ettim neye göre veriyorsunuz diye ulaşabildiğimiz arkadaşlara veriyoruz demişlerdi

Hocam,

Bir kişiye haftada bir re'sen yada normal görev verilir. Ayrıca Bir yılda re'sen 8 den fazla görevlendirme yapılamaz.

kardeş sana yalan borcum yok. ben aramızda geçen konuşmayı aktardım hatta bakanlıkta diye ona dert yandım neden ilçedekileri görevlendirmiyorsunuz diye. onlarda yolluk vs hakkı doğmasın diye ilçedekilere görev vermiyorlar dedi. öğretmensin sen konuşmalarına daha dikkat etmen gerekir.

Geri