E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
E-sınav merkezleri çoğalacağına göre daha çok uygulama izleme sorumlusuna ihtiyaç duyulacak demektir
bu yıl içinde bununla ilgili yeni kurslar açılır sanırım

Geçen yıl açılan kurs ile ihtiyacın 3 katı kişiye belge verildi zaten

Ondan sonra bazı illerde yeni e-sınav merkezleri açıldı. Bu yıl içinde yenileri de açılacak sanırım

İstanbul gibi büyük illerde her yılın sonunda toplamda 20 ve en fazla 8 resen görev sınırlaması yüzünden, uygulama izleme sorunlusu olmadan yapılan sınavlar oluyor maalesef

her ilin bir kontenjanı var, isteselerde herkese eğitim veremiyorlar, mevcutlar bile fazla bazı illerde.

Ben bir ilden bir ile tayin oldum. İlçede e sinav merkezi yok bana il merkezinden sinav cikar mi. Veya tüm il genelinden mi sinav cikabiliyor.

Ben bir ilden bir ile tayin oldum. İlçede e sinav merkezi yok bana il merkezinden sinav cikar mi. Veya tüm il genelinden mi sinav cikabiliyor.
Hocam kadronuzun bulunduğu ilçede esınav merkezi yoksa size görev çıkmaz . Uygulama ilk başta yapılırken her ilçeye sınav görevi verildi ancak bizim bazı ilginç öğretmenlerimiz hem sınav görevi isteyip hem de yolluk yevmiye için başvuruda bulununca işler karıştı . Şuanda ilçede sınav merkezi varsa o ilçenin öğretmenlerine çıkıyor

Sayın hocam, sorduğunuz sorunun cevabı net: Görev yaptığınız ilçede e-sınav merkezi yoksa, başka bir ilçedeki e-sınav merkezinde KESİNLİKLE görev alamazsınız.

Eskiden görevler cuma açıklanırdı pazar günüde resen istekte bulunurduk, şuan resen istek butonu pazartesi hariç hep aktif, yeni sistem nasıl işliyor bilen cevaplayabilir mi?

Eskiden görevler cuma açıklanırdı pazar günüde resen istekte bulunurduk, şuan resen istek butonu pazartesi hariç hep aktif, yeni sistem nasıl işliyor bilen cevaplayabilir mi?
Hocam yeni görev cuma sabah dağıtılıyor iade edilen veya resen görevler de pazartesi sabah dağıtılıyor

Sayın hocam, sorduğunuz sorunun cevabı net: Görev yaptığınız ilçede e-sınav merkezi yoksa, başka bir ilçedeki e-sınav merkezinde KESİNLİKLE görev alamazsınız.
bir dilekçe ile müracaat etsem yolluk ve yevmiye istemiyorum diye bakanlığa ne diyecekler merak ediyorum

İstanbul'da e-sınav merkezi bulunmayan ilçelerde görev yapan uygulama izleme sorumluları, e-sınav merkezi bulunan ilçelere paylaştırılmış durumda. Herkes havuzda. Diğer illerin ve bakanlığın kararlarının sebebinin ne olduğunu anlayamadım.

Büyükşehirlerde öyle sanırım çünkü zaten yolluk ve yevmiye istenemiyor
Ama Büyükşehir olmayan yerlerde öyle değil herhalde

Oturum görevime 1dk geç kaldığımdan 1 yıl sınav cezası almıştım sonrasında da cezam olduğu için belgem iptal edilerek görev verilmedi adaletsiz bir uygulama hakkımızı aradık ama bir sonuç alamadık halen malesef...Gaziantep

İkinci seferde ceza 5 yıl görev almama şeklinde oluyor
Acaba siz 2019 sonu-2020 başındaki yeni eğitimi mi almadınız? Onu almayanlara görev verilmiyor çünkü.

bir dilekçe ile müracaat etsem yolluk ve yevmiye istemiyorum diye bakanlığa ne diyecekler merak ediyorum

Her ne kadar yolluk-yevmiye istemiyorum diye dilekçe verseniz de anayasal olarak talep etme hakkınız var, mahkemeye verebilirsiniz. Mahkemeler vereceğiniz dilekçeye bakmaz, ne ise ona göre karar verir(belediye sınırları dışına çıktın mı, evetse alırsın der ve geçer gider) . Geçmişte örnekleri maalesef yaşandığı için başka ilçeye e-sınav görevlendirmesi yapılmaz sayın hocam. Aynı şekilde, aynı sebepten şartları tutsa bile(başka bir okula başvurabilme) başka ilçelere(büyükşehirler hariç) BTR görevlendirmesi de yapılmaz.

Büyükşehir Belediye kanuna göre belediye sınırı tüm ilçeleri kapsamıyor mu örnek mahkeme kararları varsa paylaşabilirmisiniz

e-sınav için yeni bir bilgi var:

"Geç gelmeden dolayı görev yasağı almış kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Sınav Kurulu kararı ile 04.03.2021 SAAT 15:30 öncesi görev yasakları bir defaya mahsus iptal edilmiştir"

e-sınav için yeni bir bilgi var:

"Geç gelmeden dolayı görev yasağı almış kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Sınav Kurulu kararı ile 04.03.2021 SAAT 15:30 öncesi görev yasakları bir defaya mahsus iptal edilmiştir"
olmamış, bakanlık senede en az 2 kere uyarıyor öğretmenleri, biz de uyarıyoruz, ceza olmalıydı. ayın 5inde ceza alan ne olacak?

olmamış, bakanlık senede en az 2 kere uyarıyor öğretmenleri, biz de uyarıyoruz, ceza olmalıydı. ayın 5inde ceza alan ne olacak?
Devlet yöneticilerimiz terör suçu hariç cezaevindekileri affediyor siz trafikten geç kalan öğretmenleri affetmeyi doğru bulmuyoruz diyosunuz bırakın bu işleri sırf sizler daha fazla görev alacaksınız diye bencil olmayın. Hayırlı olsun Ziya hocaya teşekkür ederiz.

Devlet yöneticilerimiz terör suçu hariç cezaevindekileri affediyor siz trafikten geç kalan öğretmenleri affetmeyi doğru bulmuyoruz diyosunuz bırakın bu işleri sırf sizler daha fazla görev alacaksınız diye bencil olmayın. Hayırlı olsun Ziya hocaya teşekkür ederiz.
Hocam burada eleştirilecek nokta bu uygulamanın keyfiyeti. 4 Mart kime göre neye göre? Ben soruyorum şimdi acaba kim ceza aldı da böyle bir uygulamaya gittiler diye.
Hocam da yazmış, 5inde trafik kazasından dolayı geç kalan hocamızın suçu ne şimdi? Bakanlığımız kimseyi mağdur etmeyecek, sistemi de istismar ettirmeyecek bir orta yol bulmalı. Ceza süreleri mi düzenlenir, sistematik af mı getirilir orasını "büyükler" daha iyi bilir artık.

Hocam haklı olduğunuz taraf olmakla birlikte kendimden misal vereyim; 1 dakikalık gecikmeyle sisteme giriş yaptığım için 2 yıldır görev alamıyordum. Sisteme giriş yapıp görevimi yerine getirdiğim halde böyle. Yani geç kalmak için bence ağır bir bedel bu. Bir kerelik Af geç kalanlar içinse bence makul. Kendi açımdan..

“Geç gelme”den bahsettiğine göre geç gelip görev yapanlar için
Hiç gelmeyenleri kapsamıyordur herhalde

Geri