E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
Devlet yöneticilerimiz terör suçu hariç cezaevindekileri affediyor siz trafikten geç kalan öğretmenleri affetmeyi doğru bulmuyoruz diyosunuz bırakın bu işleri sırf sizler daha fazla görev alacaksınız diye bencil olmayın. Hayırlı olsun Ziya hocaya teşekkür ederiz.
Sayın hocam, bizim ilde uygulama izleme sorumlularının sınava geç kaldığına, gelmediğine hiç şahit olmadım. Yaklaşık 40 sınava girmişimdir 3-4 yılda. Ama başkan ve gözetmenlerin sınava gelmediğine, (o yüzden zaten onay butonu koydular ki görevli onaylasın, bir sorumluluğu olsun ve hatırlasın, sınavdan 3 saat önce de sms geliyor görevliye) sınava gelenlerin ise mebbis şifrelerini bilmediğine 5-6 sınavda bir şahit oluyorum. O yüzden bencillik ifadenizi aynen size iade ediyorum, ayrıntıları bilmeden karşı tarafı itham etmeyin.
En son sınav görevim salı günüydü, başkan olan arkadaş mebbis şifresini bilmiyor, ben daha önce de girdim, e-devletten girmiştim diye ısrar ediyor, ama ben sistemin e-devletten girişe izin verdiğini görmedim, duymadım, hocam siz normal mebbise girişi hatırlıyorsunuz diyorum, ısrar ediyor, e o zaman buyrun girin girebiliyorsanız dedim ben de. Mebbis için hatırladığınız eski şifreleri girin dedim. Giremeyince bina yöneticisi dışarı davet etti, sınava giremeyeceğini söyledi. Bakanlık her yıl en az 2 kere uyarıyor, sınav görevlendirme belgesinde yazıyor, şimdi suç kimin?

öğretmende sınava geç kalırsa bu ülkede hiçkimse hiçbişeyden şikayet etmesin. trafik varsa erken çıkacaksın, gerekirse erken gidip yarım saat oturacaksın.affa karşıyım.ösym sınavlarında en gevşek grup bizim meb camiası, geç kalanlar, sınav yönergesine uymayanlar vs. bütün çürükler sistemden ayıklansın, her türlü af işini iyi yapanla yapmayanı aynı kategoriye sokar

Arkadaşlar, joker işlemleri nasıl yapılıyor ya da yapılmalı ? yüz taramasında yüzde kaç çıkarsa joker işlemleri yapılmalı? Deneyim sahibi arkadaşlardan paylaşım rica ediyorum...

Arkadaşlar, joker işlemleri nasıl yapılıyor ya da yapılmalı ? yüz taramasında yüzde kaç çıkarsa joker işlemleri yapılmalı? Deneyim sahibi arkadaşlardan paylaşım rica ediyorum...
hocam yüztanıma oranı %60 ın altında olanlar için ben joker aday tespit tutanağı hazırlıyorum .işimi garantiye almak için .diğer türlü joker aday çıkarsa da yine aynı tutanak tutuluyor ancak adayın sınavını yapmasına izin veriyoruz olur da bir yanlış anlaşılma olursa mağdur olmasın diye. gerçekten jokerse aday polise teslim ediyoruz. bir de karakolda tutulan evrak var.umarım denk gelmez.

Sınav görevi SMS ile bilgilendirilmemiş, sisteme girince fark ettim ancak onay kapanmıştı. Sizde de oldu mu bu durum? (Önceki görevlerde SMS düzenli olarak geliyordu)

Hocam haklı olduğunuz taraf olmakla birlikte kendimden misal vereyim; 1 dakikalık gecikmeyle sisteme giriş yaptığım için 2 yıldır görev alamıyordum. Sisteme giriş yapıp görevimi yerine getirdiğim halde böyle. Yani geç kalmak için bence ağır bir bedel bu. Bir kerelik Af geç kalanlar içinse bence makul. Kendi açımdan..

Bir dakika değil 16 dakikalık geç kalma diyelim biz buna. Yarım saat onceden sınav yerinde olmalı 15 dakika önceden sisteme giriş yapmalısınız.

Trafik ihtimali her zaman var. Ona göre önlem almalı, öğretmen sorumluluk sahibi olmalı.

Gece 12 den sonra onay kapanmıştır yazıyordu, şimdi baktığımda da görev tamamen silinmiş, normalde onaylanmayan görev, görev reddedildiye dönerdi. Böyle bir şey hiç olmamış gibi oldu:d

Boş kalan görevlere, istenen saatlere göre, Pazar günleri ikinci görevlendirme yapılıyor
Resen görev istekleri, boş kalan yer varsa Pazartesi günleri yapılıyor

Az önce bana da mesaj geldi. Yarın görev varmış, onaylayın bu gece yarısına kadar diye.

Bu hafta karışıklık oldu sanırım.

Az önce bana da mesaj geldi. Yarın görev varmış, onaylayın bu gece yarısına kadar diye.

Bu hafta karışıklık oldu sanırım.

Bu hafta cuma günü sınav görevlendirmeleri SMS gelmediği için onaylamayan çok olmuştur
Bu yüzden, üstte de yazdığım üzere, ikinci görevlendirmede çok kişiye görev gelmiş olmalı

Son düzenleme:
B

Bu hafta cuma günü sınav görevlendirmeleri SMS gelmediği için onaylamayan çok olmuştur
Bu yüzden, üstte de yazdığım üzere, ikinci görevlendirmede çok kişiye görev gelmiş olmalı
Aynı hafta 2 görev çıkan var mı? Yoksa haftalık 1 görev sınırı var mı?

Aynı hafta 2 görev çıkan var mı? Yoksa haftalık 1 görev sınırı var mı?

Merkezi sistem aynı hafta iki sınav vermiyor diye biliyorum
Ama boş kalan görevler için, yıllık toplamda 8’i geçmeyecek şekilde, resen görevlendirme ile aynı hafta farklı bir günde olmak şartı ile görev alınabiliyor

bu ay başında da hafta içinde öğleden sonra saat 2den başlatmışlar e-sınavları, ne bir duyuru var ne de sistem izin veriyor o saatlerde görev istemeye. yine bir şeyler karıştırıyorlar bizden habersiz.

bu ay başında da hafta içinde öğleden sonra saat 2den başlatmışlar e-sınavları, ne bir duyuru var ne de sistem izin veriyor o saatlerde görev istemeye. yine bir şeyler karıştırıyorlar bizden habersiz.

Bunu nereden öğrendiniz hocam?

Dün sabah onaysız verilen görev öğleden sonra silinmiş. Bu ne saçmalıktır!

Bakanlık ünvan değişikliği sınavı yaptı. Mesai saatleri içinde olduğu içinde görevlendirme resen yapıldı.

Bakanlık ünvan değişikliği sınavı yaptı. Mesai saatleri içinde olduğu içinde görevlendirme resen yapıldı.
hocam ayrıntısını bilmiyorum, ne sınavıydı vs, ama sınav vardı. ama resen yapılsa bile sonuçta e-sınav olduğu için sınavda görev alabileceklere duyurusu yapılmalıydı ki kafalarda soru işareti kalmasın.

hocam ayrıntısını bilmiyorum, ne sınavıydı vs, ama sınav vardı. ama resen yapılsa bile sonuçta e-sınav olduğu için sınavda görev alabileceklere duyurusu yapılmalıydı ki kafalarda soru işareti kalmasın.

maalesef üstte arkadaşın yazdığı gibi olmuş ...

• Beğen
Tepkiler: omd
Hocam bende sistem sorumlusuyum. Bakanlık ilk defa ünvan değişikliği sınavı yapacağı için bununla ilgili uyarıda bulundu ve görevlendirmenin manuel yapılmasını istedi. Şimdi örnek vereyim hocam, senin canlı dersin var ve görev çıktı sana napacaksiniz. Canlı dersi bırakıp sınava mi gideceksiniz. Her şey de art niyet aramayın. Hafta içi mesai saatlerine denk geldiği için bu şekilde bir yöntem izlendi.

Geri