E-Sınav Uygulama ve izleme

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
aralık ayında bu kursa katıldık belge aldık şubat ayını devirdik ne zaman görev alabiliriz bi haber bi açıklama yok

Mebbis'ten sınav işlemlerinde E-sınav görevi isteme kısmını açtınız mı?

Bulunduğunuz il yada ilçeye göre gelme ihtimali düşer yada artar Hocam. 2020 yılında ilk defa dün akşam gittim.

Haber gelmiyor zaten
Kısa sürede işlenmiştir, Aralık sonunda bile görev çıkabilirdi isteseydiniz

Son düzenleme:
2 yıllık mezunlarda, memur şef teknisyen tekniker vb de e sınav uygulama sorumlusu olabilecek.

Yani bilgisayarla ilgili yeni bir sistem ortaya çıktığında yana yakına bilişim öğretmenlerini resen kursa aldılardı. Şimdi duruma bakın.

Aynı mantıkla diğer sınavlarda başka gözetmen olabilirler. Ama orda tüm öğretmenleri ilgilendirdiğindem çok tepki gelir. Şimdilik sadece görece küçük bir kesimi ilgilendirdiğinden vur enseye al lokmayı...

2 yıllık mezunlarda, memur şef teknisyen tekniker vb de e sınav uygulama sorumlusu olabilecek.

Yani bilgisayarla ilgili yeni bir sistem ortaya çıktığında yana yakına bilişim öğretmenlerini resen kursa aldılardı. Şimdi duruma bakın.

Aynı mantıkla diğer sınavlarda başka gözetmen olabilirler. Ama orda tüm öğretmenleri ilgilendirdiğindem çok tepki gelir. Şimdilik sadece görece küçük bir kesimi ilgilendirdiğinden vur enseye al lokmayı...
Oldular bile hocam zaten . Genelleme yapmıyorum ama öğretmen olmayan arkadaşların izleme sorumlusu olduğu esınavların 10 da 5-6 sı soruşturmalık oldu . Bizzat şube müdürleri tarafından soruşturma açıldı . Ayrıca 2-3 aydır resen dahi görev istiyorum hiç çıkmıyor yapılmadığını düşünüyorum sınavların

Oldular hocam ama okullardaki vhki vslere haber vermeden milli eğitimdekileri yaptılar. bu konu hakkında daha fazla yazarsam forum yöneticileri beni atmak zorunda kalırlar, siz benim iyi dileklerimin ne olduğunu anladınız mebdeki ilgililer hakkında.

daha önce büyükşehirin e sınav salonu olan merkez ilçesinde görev yapıyordum ve e sınav görevi alabiliyordum.şimdi büyükşehirin merkez olmayan olmayan bir ilçesinde görev yapıyorum.e sınav görevi verilmiyor mu merkez ilçe dışında çalışanlara?

daha önce büyükşehirin e sınav salonu olan merkez ilçesinde görev yapıyordum ve e sınav görevi alabiliyordum.şimdi büyükşehirin merkez olmayan olmayan bir ilçesinde görev yapıyorum.e sınav görevi verilmiyor mu merkez ilçe dışında çalışanlara?
yolluk muhabbeti olmasın diye merkez ilçe dışına görev verilmiyor diye biliyorum

verilmiyor hocam.

il milli eğitimdekiler ve diğer merkez ilçede çalışanlar görev alıyor ama
E-sınav merkezi olan büyükşehirlerin merkez ilçelerinde çalışanlara görev veriliyor hocam. Mesela 3 merkez ilçesi olan bir büyükşehirde 2 merkez ilçede sınav merkezi olsa bile diğer üçüncü ilçede çalışan da görev alabiliyor. İl ve merkez ilçe milli eğitimde çalışanlar da görev alabiliyor.

sınava gidip birde üstüne yolluk isteyen çok akıllı meslektaşlarımız yüzünden oldu bu. kendi ayağımıza sıkma konusunda iyiyiz.

aldığımız kurs Mebbiste nereye işleniyorum hocam, nereye bakmamız gerekiyor ben göremedim.

Kurs hizmetiçi eğitim kısmına ekleniyor
Ama asıl uygulama ve izleme sorumlusu ile ilgili kaydı bakanlık yapıyor demişlerdi kursta

Konuyla ilgili yazıyı ekte takdim ediyoruz. Alakadarlara bir faydası olur belki

Ekli dosyalar

• e-Sınav görevi(22.11.2018).pdf
    98 KB · Görüntüleme: 125
Hocalarım Halk eğitime geçtiğim için bu konulardan uzak kaldım. Son 2 görevim başkan ve gözetmen olarak çıkınca araştırma yaparak gördüm bizim sertifikalar iptal edilmiş sanırım. Yeni kursu almak için ne yapmamız gerekiyor bilgisi olan var mı ?

Hocalarım Halk eğitime geçtiğim için bu konulardan uzak kaldım. Son 2 görevim başkan ve gözetmen olarak çıkınca araştırma yaparak gördüm bizim sertifikalar iptal edilmiş sanırım. Yeni kursu almak için ne yapmamız gerekiyor bilgisi olan var mı ?

Daha önce eğitim alanlara geçen yılın sonunda yeniden eğitim verildi. Size de duyurulurmuş olması gerekirdi.

Maalesef duyuru yapılmadı. Peki her yıl oluyor mu eğitim ? Dys den yazı mı geliyor il mem sitesinden duyuru mu takip ediliyor ?

Maalesef duyuru yapılmadı. Peki her yıl oluyor mu eğitim ? Dys den yazı mı geliyor il mem sitesinden duyuru mu takip ediliyor ?

1- Eğitimler her yıl olmuyor. İhtiyaç duyuldukça açılır veya ilçelerden birisine E-sınav merkezi açılırsa o ilçede görev yapan öğretmenlere açılır.
2-DYS üzerinden yazı gelmesi gerekir normalde.

yolluk talebimizin olmadığına dair bir dilekçe ile müracaat etsem bişeyler değişir mi acaba

E-Sınav merkezi hangi ilçede ise o ilçede görev yapan öğretmenlere görev veriliyor, yeni standart bu sayın hocam. Başka bir ilçede görev yapıyorsanız maalesef hiç bir şekilde görev alamazsınız.

biz bir eğitim aldık sürekli çıkıyor görev

Siz eğitimi 2019 sonunda aldınız sanırım
Daha önce eğitim alanlar 2019 sonu - 2020 başında yeni eğitime çağrıldı. Gitmeyenler artık görev alamıyor
İki eğitimi arasında ne fark var derseniz. İlkinin sonunda sınav yoktu, ikincisinde somunda teorik ve uygulamalı sınav yapılıyor

Siz eğitimi 2019 sonunda aldınız sanırım
Daha önce eğitim alanlar 2019 sonu - 2020 başında yeni eğitime çağrıldı. Gitmeyenler artık görev alamıyor
İki eğitimi arasında ne fark var derseniz. İlkinin sonunda sınav yoktu, ikincisinde somunda teorik ve uygulamalı sınav yapılıyor

2020 Ekim gibi sanırım

Geri